Prezenty z okazji Pierwszej Komunii Świętej

Wysłane przez ewakozakiewicz 

ewakozakiewicz (offline)

28-04-2010 13:23:26

O należytej oprawie Pierwszej Komunii Świętej dziecka, rozmawiamy z Agnieszką Gąsierkiewicz, psychologiem, terapeutką rozwoju osobistego, matką czwórki dzieci – w tym dziewięcioletniej Julki, która przystępuje do Pierwszej Komunii Świętej

czytaj więcej

Mamina (offline)

18-09-2010 08:01:28

Bardzo podoba mnie sie pomysł na wycieczke. Zabawa i poszerzanie horyzontów

biberka (offline)

13-10-2010 12:59:16

Fajne są prezenty, które zaciekawią komunistę, np, tj. teleskop Opticon. To dobry sposób aby rozwijać zainteresowania dziecka.

stara (offline)

05-01-2011 08:19:32

Sama dyskusja o prezentach jest już niestosowna. Mój starszy w tym roku przystępuje do komunii. Znalazłam dobre miejsce na rekolekcje dla rodziny, młody jest dobrze przygotowany- przede wszystkim w domu, bo nie do końca jestem zadowolona z lekcji religii (ale to już moje zboczenie- jestem teologiem). Nie będzie też żadnego przyjęcia. Tylko uroczysty obiad w domu. Nie będzie prezentów i całej tej komercyjnej otoczki. Syn wcale nie jest tym zasmucony, wręcz przeciwnie. Dumna jestem z niego. Pod koniec Białego Tygodnia mamy zamiar jechać na piknik religijny.

cendrusia (offline)

06-05-2011 08:56:59

Warszawa
A ja myślę, że to czas na tyle uroczysty, że o świętowaniu w rodzinnym gronie i prezentach nie powinno się zapominać. Oczywiście nie jestem zwolenniczką hucznych imprez i "upominków" w stylu quada. Swojemu chrześniakowi podarowałam aparat fotograficzny, z którego korzysta do dziś . W przyszłym roku moja córka przystąpi do Pierwszej Komunii. I wtedy będę się zastanawiaćdziecko na huśtawce

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-05-06 09:00 przez cendrusia.

weronikawerka (offline)

15-05-2012 19:00:35

Warszawa
kiedys dzieci dostawały BIBLIĘ i kazde było zadowolone.A teraz tylko kto da wiekszy.

Mikado (offline)

16-05-2012 16:08:45

Warszawa
ale to nie dzieci wina, że jeden bogatszy a drugi biedniejszy i się chwalą na podwórku czy w szkole, to dorosłych wina, że dzieci w związku z komunią mają duże oczekiwania wobec prezentów, jakby nie zaczeli wymyslać z motorami, laptopami itp. to by tego nie chciały. ja zegarek dostałam i górala i byłam wniebowziętawinking smiley

mamusiakubusia (offline)

11-04-2013 22:22:38

Skulsk
Ja rozumiem idźmy z duchem czasu i nowoczesnością,ja uważam że my Polacy już tak mamy " zastaw się a,postaw się"aby inni zazdrościli...ale czego tak naprawdę,przyjęcie Pierwszej Komunii nie polega na dawaniu kosztownych prezentów,robienia z niej wesel na 100 osób,dziecko nie wie czy przyjmuje Pana Boga do serca czy odczekuje minuty w kościele i czym prędzej zobaczyć prezenty od gości,a tak naprawdę po Komunii Świętej wiem akurat po swojej miejscowości na niedzielnej mszy świętej dzieci z 2 i 3 klas można na palcach policzyć.Ja wspominając swoją Komunię pamiętam że dostałam rower składak,zegarek i łańcuszek dla mnie to i tak bardzo dużo na tamte czasy.Mój synek pójdzie do komunii za 5 lat prawdopodobnie bo w 3 klasie,i już się boję co to będzie i jak to będzie wyglądało,bo może już goście będą przychodzić z kluczykami do samochodu albo biletami na wycieczkę zagraniczną.Przeraża mnie to wszystko.

dziadova (offline)

18-04-2013 07:52:38

Katowice
stara
Sama dyskusja o prezentach jest już niestosowna. Mój starszy w tym roku przystępuje do komunii. Znalazłam dobre miejsce na rekolekcje dla rodziny, młody jest dobrze przygotowany- przede wszystkim w domu, bo nie do końca jestem zadowolona z lekcji religii (ale to już moje zboczenie- jestem teologiem). Nie będzie też żadnego przyjęcia. Tylko uroczysty obiad w domu. Nie będzie prezentów i całej tej komercyjnej otoczki. Syn wcale nie jest tym zasmucony, wręcz przeciwnie. Dumna jestem z niego. Pod koniec Białego Tygodnia mamy zamiar jechać na piknik religijny.

Otóż to, sama dyskusja jest już niestosowna. Ja bym poprosiła od razu artykuł o tym, jak pomóc dziecku przeżyć tą uroczystość duchowo i jak sprawić, żeby pod tym względem była bardziej uroczysta. Tylko, że wtedy albo nie byłoby komentarzy albo byłyby same urażone lansowaniem katolicyzmu. Jak to jest, że w tym laickim kraju o rzeczach duchowych mówić nie wypada, ale o materialnej oprawie już każdy podyskutuje??

[link widoczny po zalogowaniu]

pasia24 (offline)

02-12-2014 14:54:44

Kanada
W tym roku idzie moja corka do komunii. Pierwsza osoba zainteresowana obdarowanuem jest chrzestna z lancuszkiem i medalikiem bo jak bylo mowione w kosciele - jest to OBOWIAZKOWE obilo mi sie o uszy. Ok kazde z nas mialo ale obowiazkowe? Trzymamy dziecko z dala od przepychu. Na komunie mamy zamiar zaprosic najblizszych tylko dziadkow na spokojny obiad. Z dala od prezentow. Chwalenia kreacjami z salonow sukien slubnych. A zachlannosc na prezenty mysle ze jest wina doroslych.

Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5287, Posty: 1331662, Użytkownicy: 73133.
Ostatnio dołączył/a Swiadomamama1.

Statystyki tego forum
Wątki: 71, Posty: 21239.