Dojrzałość szkolna

Wysłane przez izabellamazurek 

izabellamazurek (offline)

27-04-2009 16:18:56

Testy dojrzałości szkolnej dla sześciolatków nie są obowiązkowe. Ale rodzic sam może zaprowadzić dziecko do poradni psychologiczno-pedagogicznej, by dowiedzieć się, jak jego dziecko wypada na tle innych sześciolatków i czy jest gotowe do pójścia do szkoły.

czytaj więcej

halina2159 (offline)

01-10-2014 11:56:18

Skoczów
nasza córka w zeszłym roku poszła do przedszkola do 5 latków byl to jej debiut w przedszkolu i choc duzo z nia robiłam w domku pierwsze testy wyszly na poziomie średnim jednak po rozmowie z nauczycielką wiedziałam co mamy robić i po ćwiczeniach w domku i przedszkolu jak zaadoptowała sie w grupie drugi test wyszedł super wiem ze mamy mądrą córkę i ze poradziłaby sobie w szkole i gotowość szkolą osiągnęła jednak została jeszcze rok w przedszkolu tak jak jej cała grupa ,z radoscią chodzi do przedszkola chętnie się uczy i widzę że nauka w grupie sprawia jej dużo radości smiling smiley te testy nie sa straszne a pomagają poznać w czym dziecko jest dobre a w czym trzeba mu pomóc smiling smiley

[link widoczny po zalogowaniu] [link widoczny po zalogowaniu]

bolo1696 (offline)

24-10-2014 16:57:11

Bojków
A czy można zrobić taki test w nternecie z dzieckiem? czy konieczna jest wizyta w poradni psychologiczno-pedagogicznej?

Wiecie, że działa [link widoczny po zalogowaniu], a [link widoczny po zalogowaniu] to dobry kierunek nauki?

joanka106259 (offline)

19-01-2015 18:54:28

Lublin
Nasz synek poszedł do zerówki jako 5latek. Teraz dostaliśmy deklarację do uzupełnienia czy syn pójdzie do 1 klasy czy będzie dalej chodził do zerówki i już zgłupiałam całkiem. Myśleliśmy, że Marcel będzie już miał obowiązek iść do 1 klasy w wieku 6 lat a nauczyciele mówią, że można iść właśnie do psychologa i sprawdzić czy dziecko się nadaje.

Zapraszam do głosowania na Marcelka smiling smiley
[ebobas.pl]
[ebobas.pl]

gosiunia89 (offline)

09-04-2015 12:40:31

Rzeczyca
Moja znajoma była ze swoją 5letnią córeczką na testach czy się nadaje do szkoły.Miała obawy bo Jej córka ma wadę wymowy i ciężko nieraz Ją zrozumieć.Test trwał 3 godziny był podzielony na 3 etapy.Liczenie,literki.Czy rozumie wysłuchany tekst.Odpowiedź była szybka nie ma podstaw aby dziecko nie kwalifikowała się do szkoły.A wada wymowy w niczym nie przeszkadza.Powiedziano również że dzieci pójdą do szkoły a przez 3 miesiące będzie sprawdzanie czy się nadają.Moim zdaniem to zabieranie dzieciom dzieciństwa.Wiadomo że nie każde dziecko jest tak samo mądre.Jedno szybciej wszystkiego się uczy inne później.
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5064, Posty: 1243855, Użytkownicy: 72438.
Ostatnio dołączył/a Klaudynx.

Statystyki tego forum
Wątki: 69, Posty: 12512.