Czego sześciolatek się dowie w szkole

Wysłane przez ebobas 

ebobas (offline)

16-04-2009 15:48:47

Zanim podejmiesz decyzję o wysłaniu swojego sześciolatka do pierwszej klasy, sprawdź czego twoje dziecko będzie się uczyć. Program nauczania aż kipi od wymagań.

czytaj więcej

gosiazal1 (offline)

06-03-2013 10:41:17

Toruń
co za głupota!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!może poślemy od razu 2 latki do szkół, co tam..... chodziliśmy do 1 klasy jako 7-latki i nasz poziom kulturalny i wiedza były większe niż u obecnego pokolenia dzieci ''wszech wiedzących". Przestańcie z dzieci robić robotów. Wysyłanie od małego do szkoły, na tysiące zajęć, itd żeby było naj.......mądrzejsze. tylko czy to jest rzeczywiście to, co dziecko dzisiaj potrzebuje najbardziej...???? rodzice pracują, nie mają czasu dla dzieci, uczą, że tylko pieniądz się w życiu liczy, itd to od małego rośnie w takim przekonaniu, że po trupach do celu. A gdzie prawdziwe wartości....????? czy ktoś dziś o nich pamięta?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

jmazurek (offline)

23-07-2014 12:38:30

Warszawa
Dajmy dzieciom być dziećmi! Co to za szalony pomysł, żeby odbierać im dzieciństwo? Kiedy są małe też się uczą, ale w inny sposób. Nie jestem fanką uczenia dzieci wszystkiego już w wieku 4-5 lat. Ja rozumiem, że chłonny umysł itd, ale nie dajmy się zwariować. W tym wieku dziecko nie musi jeszcze umieć pisać i czytać. Nawet 6latek tego nie musi. Każde dziecko jest inne i nie zawsze traktowanie go jak starszego musi na nie dobrze wpłynąć.

joani (offline)

15-01-2015 22:27:56

Mój chrześniak poszedł do szkoły i się nudzi. Myśli, co najlepsze, że to zabawa i nie trzeba się uczyć, bo on wszystko umie. To dopiero jest problem, bo 90 % dzieci nic nie umie i pani nimi sie zajmuje a on biedak siedzi i robi wszystko w 5 min. Pani nie ma na niego czasu, bo wiadomo inne dzieci. I co ma teraz zrobić biedny rodzic, żeby dziecko pojęło co to szkoła, że to nauka i obowiązki- jak na razie dla niego jak sam mówi-nuda. Powinno się po pierwsze ujednolicić system przedszkolny, bo u niego było i pisanie i czytanie a w innych przedszkolach nie.
Moim zdaniem rodzic sam powinien decydować czy dziecko idzie jako sześcio-czy siedmiolatek, mniejsze dzieci są dla mnie ne do przyjęia w szkole. Tak różnie sie rozwijaja dzieci, że rodzic sam najlepiej wie czy jego pociecha choć trochę do tego dojrzała.

joanka106259 (offline)

19-01-2015 19:03:22

Lublin
My chyba zdecydujemy się na wizytę u psychologa, żeby sprawdzić czy syn jest gotowy do pójścia do pierwszej klasy,jako 6latek. Martwię się tym bardzo, bo synek jest z końca grudnia 2009r. więc tak naprawdę dopiero skończył 5lat. Teraz chodzi do zerówki w grupie z 6latkami, bo w 5latkach nie było miejsca dla wszystkich i daje sobie w miarę radę, jednak widać różnicę w prównaniu do starszych dzieci. Ciężki temat ...


Zapraszam do głosowania na Marcelka smiling smiley
[ebobas.pl]
[ebobas.pl]

donnavito (offline)

20-01-2015 13:19:54

Iława
Niestety, system szkolnictwa oszalał, sa owszem dzieci dojrzałe do tego by podjąc naukę szybciej, ale to mogły zrobić i w starym systemie, wystarczyło miec odpowiednie zaświadczenie.

joani (offline)

20-01-2015 16:51:08

Moim zdaniem sysstem szkolnictwa ma tyle do powiedzenia, co im "góra" każe i tyle. Najgorsze, że siedzą i zarządzają całym systemem ludzie nie mający pojęcia o pedagogice , psychologii czy rozwoju dzieci. Nawet jak na pczątku maluchy sobie jakoś radzą, to przychodzi kryzys w 4. klasie, gdzie materiał poważniejszy i problem z pojęciem gramatyki czy matematyki, bo po prostu mózg jeszcze nie jest do tego gotowy i zaczynają się problemy, niechęć do szoły. Dużo by tu pisać ale szkoda, że rządzący nie wgłebiają się w rozwój i psychologie, bo postępowaliby inaczej.
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5118, Posty: 1266222, Użytkownicy: 72593.
Ostatnio dołączył/a NatAlkaPrzyjemna.

Statystyki tego forum
Wątki: 69, Posty: 14350.