Szkolne sklepiki. Ma być zdrowo!

Wysłane przez malgorzatasolecka 

Zielonomi777 (offline)

06-09-2015 13:05:03

Bolszewo
Jeśli uczeń ma obecność na lekcji w szkole i w czasie przerwy wyjdzie ze szkoły poza jej teren i mu się coś stanie odpowiada za to dyrektor sprawdziłem :-) a co do reformy żywieniowej poczekamy zobaczymy. Obawiam się, że to nie do końca może chodzić o zdrowe żywienie, może znowu jakieś lobby zadziałało żeby było właśnie tak a nie inaczej. Ale to wszystko wyjdzie z czasem

gosiunia89 (offline)

06-09-2015 15:28:59

Rzeczyca
Dokładnie to wszystko okaże się z czasem.Nie wiem dlaczego i wręcz tego nie rozumiem dlaczego nasze społeczeństwo twierdzi że nas problem otyłości nie dotyczy?!a ja uważam że dla ludzi jest tak wygodnie powiedzieć i udawać że ,,mnie to nie dotyczy''.Polacy myślą że problem otyłości mają Niemcy i Brytyjczycy tak otyłość zbiera ogromne żniwo i coraz więcej osób dotyka otyłość.Nie zdrowa dieta,sięgają po fast foody,nie zwracają uwagi na to co spożywają,nie żyją aktywnie.Już ich same śniadanie bekon z jajkami smażone na głębokim oleju to o wiele więcej kalorii niż powinno się spożywać.Brytyjczycy spożywają o wiele więcej jedzenia niż przeciętna osoba. Potem pojawiają się problemy z nadwagą,cukrzyca,problemy z chodzeniem,z sercem,nadciśnienie i wiele więcej chorób w rezultacie ludzie sami doprowadzają się do śmierci, jedynym wyjściem jest operacja.I w ten sposób takie błędne koło się zamyka.Także w Polsce widać już w nie których przypadkach dzieci otyłe,objadają się słodyczami,chipsami.Często ludzie twierdzą ,,troszkę więcej kilogramów to przecież nie otyłość''owszem zgodzę się.Ale jeśli dalej będziemy w to brnąć to tych kilogramów nam przybędzie i zanim się obejrzymy my też będziemy w tym procencie ludzi otyłych.Zróbmy coś z tym.Nagłaśniajmy problem otyłości i pomagajmy ludziom z nią walczyć.

natula (offline)

06-09-2015 16:21:30

Łęczna
o widzisz Zielonomi777 czasem jest dobrze w takich dyskusjach uczestniczyć to się człowiek dowie czegoś pożytecznego od mądrych ludzi grinning smiley moje dziecko w sumie chodzi dopiero do 2 klasy i w czasie zajęć nie wychodzi poza mury szkoły ale mieszkamy na bardzo małej wsi i w naszej szkole wszak nie ma sklepiku tylko po drugiej strony szosy i nigdy nie wiadomo co dzieciakowi strzeli do głowy za rok lub dwa lub gdy pójdzie już gdzieś dalej tongue sticking out smiley przypadki chodzą po ludziach a dodatkowa wiedza zawsze mile widziana winking smiley

gosiunia89 niestety otyłość to już bardzo powszechne zjawisko w Polsce sad smiley dużo ludzi nie zdaje sobie nawet sprawy jak bardzo niebezpieczne jest to dla zdrowia i życia więc nagłaśnianie problemu jest bardzo ważne i super że polski rząd zaczyna iść w tym kierunku chociaż pewnie im chodzi o zapunktowanie w oczach ludzi ale mniejsza z tym ważne że będzie zdrowiej winking smiley

[link widoczny po zalogowaniu]

gosiunia89 (offline)

06-09-2015 17:16:39

Rzeczyca
Zgadzam się z Panią natula to mi przypomina mi obiecanki przed wyborcze.Dużo gadają,obiecują a w konsekwencji mało robią.Mi się wydaje że dużą role w tym wszystkim odgrywa nasze dotychczasowe życie cały czas w biegu,brak czasu na wszystko,tylko praca,dom,dzieci,obowiązki i tak w kółko.Czasem jest tak że nie mamy czasu na gotowanie,albo chociażby na spokojne zjedzenie tego co mamy ugotowane.Szybko wszystko w biegu.W biegu sięgamy w sklepach po gotowe rzeczy lub potrawy nie zwracając uwagi na etykiety i na to ile kalorii zawierają i czy są zdrowe aby coś zjeść.

gosiunia89 (offline)

06-09-2015 18:36:22

Rzeczyca
Każdy rodzic chce aby jego dziecko było zdrowe i niczym nie różniło się od rówieśników ale czasami bywa tak że dziecko ma taką przemianę materii i nic na to nie możemy poradzić.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-09-06 18:58 przez gosiunia89.

gosiunia89 (offline)

06-09-2015 18:37:37

Rzeczyca
Ludzie ciągle za czymś gonią. Ogromną rolę odgrywają pieniądze.nie mamy czasu na nic.w cały naszym życiu zapominamy o tym co jest nprawdę ważne.

gosiunia89 (offline)

07-09-2015 12:02:56

Rzeczyca
natula owszem ten problem dotyczy Polaków ale my staramy się tego nie zauważać lub bynajmniej próbujemy.A tu problem jest i to duży.Należy coś z tym zrobić.Zacząć od samych siebie i skończyć na naszych pociechach aby i oni w przyszłości nie zaznali problemu otyłości i co z tym związane chorób i nie zrozumienia wśród rówieśników i społeczeństwa.

gosiunia89 (offline)

07-09-2015 14:49:43

Rzeczyca
Fajnie by było żeby w szkole już od najmłodszych lat mówiono o tym co powinno się jeść a czego nie powinno,taki zdrowy wykład.Fajnie żeby dzieciaki co powoduje jedzenie słodyczy.Że zęby się psuja,powodują choroby.

Zielonomi777 (offline)

07-09-2015 15:04:45

Bolszewo
Ja osobiście nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że otyłość w Polsce to plaga, bardziej użył bym słowa nadwaga. Osób otyłych w Polsce jest bardzo mało jeśli porównać do innych krajów wysoko rozwiniętych. Zgadzam się natomiast, że jest coraz więcej takich ludzi i napewno trzeba coś z tym robić. Nie oszukujmy się, że same dzieci i młodzież zrozumie powagę sytuacji, tzn napewno zrozumie ale jak już będzie za późno. Bardzo ciężko jest także zacząć od siebie, co prawda nie jestem osobą otyla ale nie będę ukrywał, że bardzo lubię od czasu do czasu zjeść sobie coś niezdrowego czy tłustego i nie widzę w tym nic złego. Jeśli jest to robione z głową, z umiarem jestem jak najbardziej za. Ale nawet jedząc coś niezdrowego należy zachować zasady żywienia a więc przede wszystkim nie jeść co najmniej 2 godziny przed snem. Smażyć potrawy na odpowiednich tłuszczach, używać zamienników, które są zdrowsze i tak np zamiast soli sos sojowy. Taki przykłady można mnożyć.

gosiunia89 (offline)

07-09-2015 17:48:51

Rzeczyca
Zielonomi777 ja też lubię sobie zjeść coś nie zdrowego ale to od czasu do czasu nie na okrągło.I wiem że od tego od razu nie przytyje.Ale to jak Pan pisze wszystko spożywajmy z głową.Starajmy się gotować na parze bez zawartości tłuszczu.Jak coś robimy róbmy to z głową jeśli olej to może oliwa z oliwek,mało używać soli.Spożywajmy warzywa,owoce.Nawet warzywa na patelni.Ale próbujmy sami coś upichcić zdrowego,nie sięgajmy po produkty smażone w głębokim tłuszczu,lub nie kupujmy w sklepach gotowych potraw bo one wcale nie są zdrowe.Pamiętajmy o sobie naszym zdrowiu i naszych bliskich.Kiedyś usłyszałam ,,że to co jesz jest Tobą''
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5104, Posty: 1260938, Użytkownicy: 72555.
Ostatnio dołączył/a krzywa.

Statystyki tego forum
Wątki: 69, Posty: 13921.