Wychować dziewczynkę, wychować chłopca

Wysłane przez izabellamazurek 

izabellamazurek (offline)

13-02-2009 17:07:32

Czym tak naprawdę różnią się dziewczynki od chłopców? Czy jedyne różnice to te, które widać gołym okiem? Już noworodka-chłopca ubiera się na niebiesko, bo to chłopięcy kolor, a noworodka-dziewczynkę – w różowy. A co potem, jeśli roczny chłopczyk ma długie włosy, a dziewczynka ostrzyżone „na chłopaka”?

czytaj więcej

tomatoss (offline)

17-04-2011 19:27:56

Grudziądz
"Psychologowie radzą, żeby rodzice tak samo wychowywali dzieci i nie przydzielali w domu ról i prac, które wykonują tylko dziewczynki czy też tylko chłopcy. To znaczy, że nie tylko chłopiec może pomagać tacie w pracy w garażu, myć z nim samochodu i grać w piłkę. Może to robić też dziewczynka. Podobnie, chłopiec może pomagać mamie piec ciasteczka albo asystować jej przy kąpieli małej siostrzyczki."

Swięta prawda.Wkurzają mnie osoby,które od urodzenia podkreślaja płeć dziecka w każdej sytuacji.Ja z synkiem piekę ciasta,robię pierogi.Mały myje naczynia,odkurza i uwielbia to robic.

[link widoczny po zalogowaniu]

kasztanka2 (offline)

04-11-2014 09:29:36

Bartłomiejowice
Zgadzam się z artykułem. Nie szufladkujmy naszych dzieci ze względu na płeć, pozwólmy chłopcu być fryzjerem a dziewczynce panią mechanik bądź inżynier, aby od początku ukierunkowały swoje zainteresowania. To nie my, tylko nasze dzieci będą później żyć wykonując zawód, którego nie znoszą, bądź, który uwielbiają. Niech nasze dzieci same zdecydują co chcą robić, co je interesuje. Ja na przykład często pozwalam synkowi pomagać sobie w kuchni, bo widzę, że go to interesuje, mimo, że "to takie nie męskie". A córeczce na pewno pozwolę pobrudzić się w smarach przy naprawie rowerka z tatusiem, jeśli tylko będzie miała na to ochotę. Płeć to jedno a indywidualne predyspozycje i upodobania, czy zainteresowania to drugie. I piękne jest to, że każdy z nas ma inne.

joannaeich (offline)

20-12-2014 13:48:21

Gniezno
nie wiem jak jest wychować dziewczynkę niedługo się przekonam. Mam synka i nie ograniczam go jeżeli ma ochotę pobawić się lalkami czy wózkiem dla lalek pozwalamy mu na to. Oczywiście są w domu rozmowy an temat co jest dla dziewczynek a co dla chłopców, ale nie ograniczamy do z tego powodu

donnavito (offline)

09-01-2015 18:55:01

Iława
Ja ubieram w kolory jakie mi sie podobają, a nie jakie "wypada". Zreszta, pewna starsza pani powiedziała mi, ze tak naprawdę to różowy jest kolorem chłopców, bo Jezus miał takie szaty i analogicznie niebieski dziewczat ze względu na Maryję. Sama za dzieciaczka bawiłam się autkami. Teraz wole spodnie niż sukienkę, a nie przeszkadza mi to być 100 % kobietą.

martynka002 (offline)

13-01-2015 12:16:29

zgadzam sie z tym, ponieważ nie warto robic cos na przekur sobie tylko zw wzgledu na to , że tak powinno być czy tak wypada.
Ja mam córkę i ubieram ją przeróznie i tak naprawdę różowych ubrań ma bardzo malo. I nie jest powiedziane , że dziewczynka to wszystko rozowe a chlopczyk koniecznie niebieskie. Mi osobiscie nie przeszkadza czy dziecko bedzie sie bawilo samochodzikiem a powinno lalka. Zabawka jest zabawką.

joanka106259 (offline)

17-02-2015 20:29:52

Lublin
Ja staram się nie wciskać dzieci w określone role. Marcel chciał mieć lalkę to dostał smiling smileylubił i lubi gotować więc pomaga w kuchni. Teraz jestem w ciąży z dziewczynką i póki co kupuję dużo różowych ubranek i myślę o niej jak o małej księżniczce, ale jeśli będzie chciała bawić się autkami, skakać po drzewach itp. nie zamierzam jej bronić smiling smiley Będziemy się uczyć siebie i dostosowywać smiling smiley

Zapraszam do głosowania na Marcelka smiling smiley
[ebobas.pl]
[ebobas.pl]

Doris85 (offline)

04-04-2015 18:16:08

Świecie
Powinno dać się dziecku swobodę wyboru i nie zmuszać go ani nie zniechęcać do pewnch rzeczy. Poprzez nasze zachowanie powinniśmy kierować jego uwagę na pewne obszary, a także uczyć poczucia odpowiedzialności. A jesli dziewczynka chce się bawić samochodem? Nie widzę w tym nic złego.

Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5472, Posty: 1408964, Użytkownicy: 73409.
Ostatnio dołączył/a mirae.

Statystyki tego forum
Wątki: 160, Posty: 24011.