Niegrzeczne dziecko. Fatalne skutki błędów wychowawczych

Wysłane przez izabellamazurek 

izabellamazurek (offline)

13-02-2009 17:02:37

Nie da się rozpieścić dziecka, które nie ukończyło dziewięciu miesięcy. Maluszek płacze tylko wtedy, gdy czegoś potrzebuje. Już ciut starsze dziecko używa płaczu by wymusić na mamie nieustającą obecność czy noszenie na rękach. Rozpoczyna się prawdziwa próba sił!

czytaj więcej

Ankaskakanka (offline)

16-03-2009 14:32:29

Bardzo fajny artykuł i pomocny.Napewno niejedna mam bedzie czerpac z niego wiedze,pozdrawiam.

[link widoczny po zalogowaniu]

toja51 (offline)

16-06-2009 17:00:41

Kraków
Tez tak mysle, choc niekoniecznie z przepisu na potwora. Wiecej rodzicow zapewne zapragnie wykorzystac przepis na grzeczne dzieckosmiling smiley))

Kamcia (offline)

25-06-2009 14:17:40

Pani Izo, strasznie dużo mądrych rzeczy pani ujęła w tym artykule. Oby większość mam miała na tyle rozsądku żeby nie wychować jednak potwora winking smiley) Pozdrawiam

marzusiaa (offline)

03-02-2011 23:53:06

Oława
Siedem przykazań rodzica na medal.Dzisiaj wielu dzieci nie uczy się już kultury i poszanowania starszych.Widać to w zachowaniu młodych ludzi.Ja sobie przysięgłam że wychowam moją córcię tak jak wychowała mnie moja mama-na słowach proszę,dziękuję,przepraszam etc.
Super artykuł - powinno się go wydrukować i dać każdej matce na bilansie roczniaka.. ; ) Pozdrawiam

Daria34 (offline)

03-06-2014 15:30:28

Warszawa
Popieram - super artykuł smiling smiley Rady niby oczywiste, ale czasem jak widzę reakcje rodziców na zachowania ich dzieci to ręce opadają. Ja od moich dzieciaków wymagam - nie za dużo i nie za mało, ale każdy w naszej rodzinie ma swoje obowiązki. Razem też mamy przyjemności - np. wizytę w Teatrze Małego Widza w Warszawie, czy rodzinny spacer. Ale myślę, że najważniejszy jest czas jaki się poświęca dziecku - nie można ciągle ignorować malucha, nie słuchać co do nas mówi itp. Trzeba BYĆ rodzicem.

kasztanka2 (offline)

26-10-2014 11:23:48

Bartłomiejowice
Świetne są te rady! Stosując je możemy być pewni, że wychowamy małego potwora i tyrana tongue sticking out smiley To trochę tak jak z tego kawału o bezstresowym wychowaniu:
Do tramwaju wsiada matka z dzieckiem, a innym wejściem jakaś staruszka.
Dziecko biegnie do jedynego wolnego miejsca, odpycha staruszkę i usadawia się na siedzeniu. Matka podchodzi i zaczyna rozmawiać z dzieckiem jak nigdy nic. Staruszka troszkę oburzona mówi do matki:
- przepraszam czy mogłaby pani zwrócić uwagę dziecku, że powinno się ustępować miejsca starszym osobom?
Matka na to:
- Nie, bo ja wychowuje dziecko bezstresowo, a w ogóle to co sobie pani myśli- i zaczyna jej wrzucać.
W tym momencie na końcu tramwaju wstaje rasowy panczur z irokezem we wszelkich kolorach tęczy, okolczykowany tak że mu twarzy nie widać, nieogolony, no bo jak, jak sie ma tyle kolczyków ze słuchawkami na uszach, z muzyką w jego klimacie podchodzi do tej matki wyjmuje gumę z buzi, nakleja jej na czole i wykrzykuje babce w twarz.
- Ja też byłem wychowany bezstresowo..

pasia24 (offline)

29-10-2014 17:12:34

Kanada
Kasztanka- fajna historyjka- tzn o zgrozo.. ale koncówka - piekny morałsmiling smiley ręce mi opadają jak widze młodych ludzi co siedzą, a obok nich stojących starszych ludzi..
mam historie POCZUCIA BEZPIECZENSTWA, chodzimy do znajomych dzieci TAM jesli moze dzieci chcą sie czyms bawic - zabawka lezy, moje ją biorą własciciele natychmiast zabierają bo chcą sie TERAZ bawić.. Licze na pomoc mamy..( jestesmy goscmi, wzielismy zabawke pierwsi) w zamiasn słysze, " to jest zabawka nasza.. znajdz inną sobie" ale zaraz zaczyna sie od początku to samo.. - wyrywanie przez wlasciciela. Serce mi sie łamie..bo moje dzieci płaczą a ja jestem bezradna ze takie sa zasady ICH..

halina2159 (offline)

29-10-2014 18:53:46

Skoczów
Świetny artykuł i super rady chyba wszyscy rodzice powinni dostać takie mini poradniki jeszcze przed narodzinami dziecka ale prawda taka że nikt idealny nie jest i kazdy z nas rodziców popełnia jakieś błędy niestety czasem ich nie widzimy bo mamy klapki na oczach a potem się zastanawiamy dlaczego dziecko zachowuje sie w taki czy inny sposób dobrze jednak gdy na czas zauwazymy to i staramy się naprawic .To fakt że dzieci czesto swoim zachowaniem własnie tym niegrzecznym chce zwrócić naszą uwagę na siebie i na to że potrzebuje naszej uwagi i jasnych zasad .Teraz wiem ze kiedy urodził się synek popełniłam błąd w stosunku do sytarszej córki jaki? ano taki ze za duzo czasu poswięcalam malemu a jej za malo (myślałam ze jest starsza wiec moze się zając sama zabawa czy poczekać z czymś a mały potrzebuje mnie teraz i juz a to był bląd ) zrozumiałam to kiedy powiedziała mi że zajmuję się tylko Rafciem zrobiło mi się głupio że tego nie widziałam wczesniej i postarałam sie z meżem by córka nie czula sie odtracona starałam sie tak organizowac czas by mieć w ciągu dnia chwile tylko dla Patki i bysmy mialy takie nasze babskie wyjścia (najczesciej bawiłysmy sie podczas drzemki małego lub pomagała mi w kuchni czy porządkach oraz przy opiece nad bratem ) duzo rozmawialiśmy i tlumaczylismy teraz córka ma 6 latek a synek 3 latka kochają sie bardzo i swiata za soba nie widzą a my nadal staramy się by oboje wiedzieli że zawsze moga liczyc na nas i ze zawsze znajdziemy dla nich czas i choć muszą czasem poczekać wiedzą ze zawsze ich wysłuchamy .Mamy ustalone zasady które obowiazują w domu i w rodzinie naszej i ż enie wolno ich łamać i tego sie trzymamy i choc wiem że jeszcze nie jadna trudna sytuacja nas spotka razem mozemy sobie z tym poradzić bo rodzina i rozmowy i wspólny czas jest ważny takze rozmowy z dzieckiem i to od małego .

[link widoczny po zalogowaniu] [link widoczny po zalogowaniu]

wojtaszek (offline)

30-10-2014 19:44:42

Tarnów
Rodzic oprócz swojej roli - rodzica, powinien byc dla dziecka wzorem do naśladowania oraz największym przyjacielem. Dziecko musi wiedziec że w każdej sytuacji może na niego liczyc i z każdym problemem może się do niego zwrócic. Przyjaźń w relacji rodzic- dziecko bardzo procentuje i nie wyklucza tego że niekiedy stanowczo mówimy dziecku nie wyjaśniając dlaczego. Pamiętajmy że dzieci czasami nas nie słuchają ale zawsze NAŚLADUJĄwinking smiley
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5287, Posty: 1332531, Użytkownicy: 73136.
Ostatnio dołączył/a AgaPrintu.

Statystyki tego forum
Wątki: 157, Posty: 16641.