Hipermarkety niebezpieczne dla dzieci

Wysłane przez dorotaslomczynska 

dorotaslomczynska (offline)

13-02-2009 16:58:34

Lekarze przestrzegają: centra handlowe to miejsca, w których dziecko łatwo może złapać infekcję. Psycholodzy dodają: chodząc z dzieckiem do galerii handlowej, od małego wyrabiamy w nim złe nawyki.

czytaj więcej

toja51 (offline)

19-06-2009 12:25:23

Kraków
A co myslicie o kącikach zabaw w galeriach handlowych? Przeciez aura jest ta sama: szum głosów, kakofonia muzyki i zapachów, obok ludzie z zakupowym obłędem w oczach. Moim zdaniem, to też nie jest miejsce dobre do zabawy dla dziecka

Sympatyczna (offline)

27-06-2009 13:56:26

zabranie dziecka do sklepu jest czasem konieczne... nie musi to być jednak hipermarket, w którym nawet dorośli męczą się ilością bodźców zewsząd docierających... niestety współcześnie markety i galerie to miejsca, w których się "bywa", mam daleko, nie korzystam i nie nęci mnie wcale taki sposób spędzania czasu...

co do marketowych bawialni - nie zostawiłabym dziecka pod opieką kogoś, kogo widzę pierwszy raz na oczy... a podobno były przypadki, że zaabsorbowana zakupowymi zdobyczami matka wsiadała w auto i odjeżdżała do domu zapominając o pozostawionym w bawialni dziecku...

Człowiek przestaje się bawić nie dlatego, że się starzeje, tylko starzeje się dlatego, że przestaje się bawić

Muminka (offline)

21-10-2009 11:09:54

Warszawa
Ja uważam ze nalezy zachować po prostu zdrową równowage, nie wolno przesadzać w zabieraniu dziecka do takich miejsc ale wydaje mi sie ze od czasu do czasu mozna - nie na dlugo (nie robic wtedy zakupów na caly miesiac) ale na jakas chwile mozna zabrac. I na pewno nie zostawiłabym swojego synka w bawialni - nie do konca ufam obcym opiekunkom, poza tym wiem ze moje dziecko na ten momen jest za małe na takie "eksperymenty" .

erka (offline)

16-12-2009 22:14:38

International
My staramy się nie zabierać dzieci ze sobą na zakupy. Zostawiamy je z babcią, ale wiem, ze nie każdy jest w tak komfortowej sytuacji... Kilka razy Kluzeczki były z nami, ale były to krótkie wypady...

...

Assillia (offline)

12-04-2014 16:20:53

Pruszków
Czasem zabranie dziecka ze sobą na zakupy jest konieczne ale niestety wiele osób jeździ do centrów handlowych po prostu połazić, spędzić wolny czas (szczególnie w weekend). Rozumiem w jesień albo zimę, kiedy jest brzydka pogoda, nie chodzimy na spacery, ale możemy ten czas spędzić kreatywnie w domu, zamiast włóczyć się po c.h. Sama, przez kilka lat, pracowałam w c.h. i przerażający jest widok rodziców z maleńkimi dziećmi, których widzi się zaraz po otwarciu c.h. a potem tych samych ludzi po 6-8h. Ile można chodzić po c.h. Potem takie matki się dziwią, że ich dziecko jest niespokojne i wściekają się na nie za to, że nie chce stać spokojnie i czekać aż mamusia obejrzy kolejny sklep. Najgorsze jednak są tzw nocne zakupy, kiedy to 1-2 razy w roku przedłużane są godziny otwarcia c.h często do północy i wtedy w wielu sklepach są jakieś rabaty. Przykro się patrzy na dzieci przelewające się rodzicom przez ręce bo mamusia musiała kupić sobie 150 bluzkę albo parę spodni. Czy nie można wtedy zostawić dziecka pod opieką ojca a samemu pojechać na zakupy?
Nigdy też nie zostawiłabym dziecka w kąciku zabaw. Często zatrudniane są tam dziewczyny bez jakiegokolwiek przygotowania do opieki nad dziećmi. Rozpiętość wiekowa dzieci bywa różna i wiadomo, że jedno dziecko zadowoli się zabawą w basenie z piłkami a inne będzie na to za małe. No i nie wspominając już o tym, że to dopiero jest wylęgarnia bakterii.

[link widoczny po zalogowaniu]

donnavito (offline)

26-11-2014 13:05:36

Iława
Najgorsze w hipermarketach są dla mnie te kaciki zabaw dla dzieci, w których rodzice czasem widzą przechowalnię dla malca, żeby samemu się wyszaleć na zakupach. No i zarazki, ilu przeciez ludzi się przewija przez takie sklepy. Ja też myję rece długo po każdej wizycie wjkimkolwiek sklepie, klamki i pieniadze to siedliska bakterii.

mysia83 (offline)

16-01-2015 11:41:17

Rzeszów
Ja tez nie uznaję wypadów do galerii jako spędzanie czasu z dzieckiem, czas z dzieckiem można spędzać na spacerze, na wycieczce, albo w domu bawiąc sie i też może byc atrakcyjnie.
Natomiast hipermarkety i galerie tylko wtedy, gdy musimy, bo np. trzeba dziecku coś kupić i trzeba to przymierzyć...zresztą dla mnie zakupy z dzieckiem tez nie sa jakimś wielce relaksującym zajęciem, bo zamiast oglądać np. ubrania, to trzeba sie rozglądać, gdzie jest maluch i co robi...Nie mówiąc juz o tym, ze takie skupiska ludzi są po prostu siedliskiem wirusów i bakterii i dla maluszka na pewno nie sa wskazane!

wojtaszek (offline)

16-01-2015 14:03:34

Tarnów
Hipermarkety są ogromnym skupiskiem ludzi a co za tym idzie również bakterii które każdy z nas ma na sobie, czasami się zdaża się że ludzi chorzy, przeziębieni przychodzą do sklepu i zarażają innych. Dla dziecka również cała masa kolorowych świateł, dźwięków, zapachów jest za dużym przeżyciem i może wywoływać poczucie strachu lub pobudzenia .W moim mieście kiedy kilka lat temu otworzyli ogromną galerię i głośno było o przypadku niemowlaka które po kilkugodzinnej wizycie w hipermarkecie zaczeło mieć problemy z oddychaniem. Okazało się że w powietrzu było jeszcze dużo różnych szkodliwych substancji po świeżym remoncie które uczuliły maleńki i niedojrzały organizm dziecka. Dlatego na spacery najlepiej pójść w miejsce gdzie jest świeże powietrze, cisza i zarówno dzicko jak i mama będzie miła możliwość wypocząćsmiling smiley

donnavito (offline)

18-01-2015 23:44:28

Iława
Psychologicznie patrzac, hipermarket uczy dziecko, ze istnieje "raj " konsumpcyjny, w którym dorośli szaleją, wydaja, ekscytuja sie, spędzają weekendy...Bardzo negatywny wzorzec.
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5085, Posty: 1251517, Użytkownicy: 72488.
Ostatnio dołączył/a Paula1671.

Statystyki tego forum
Wątki: 154, Posty: 8476.