Całodobowe przedszkola

Wysłane przez ebobas 

ebobas (offline)

20-07-2009 11:57:12

W Nowej Zelandii przeciw pozostawianiu dzieci zbyt długo w przedszkolach zaprotestowali sami nauczyciele. W Polsce całodobowych przedszkoli przybywa. Tymczasem jest wiele sposobów na zapewnienie dziecku opieki bez porzucania dziecka w obcym dla niego środowisku.

czytaj więcej

mysia83 (offline)

08-11-2014 10:59:58

Rzeszów
Nie zdecydowałabym się na pozostawienie dziecka na noc w przedszkolu, uważam, ze przedszkole, to fajna sprawa, bo dziecko ma kontakt z rówieśnikami, a tym samym rodzic może spokojnie pracować i nie martwic się o dziecko. Natomiast noc, to juz zupełnie inna sprawa. Jeśli nie mogę z jakiegoś powodu być z dzieckiem w nocy, to jest jeszcze rodzina, a jeśli nie, to wiem, ze ktoś ze znajomych na pewno by się zgodził mi pomóc.

wojtaszek (offline)

15-01-2015 22:20:44

Tarnów
Uważam że dziecko nie powinno byc pozostawiane na noc w obcym dla niego miejscu. Najlepiej w sytuacji kiedy rodzice nie mogą się w nocy zająć dzieckiem poprosić o pomoc kogoś z rodziny lub znajomych.

joani (offline)

15-01-2015 23:32:22

Brzmi to po prostu jak przechowalnia lub hotel dla zwierząt... aż przykro się o tym czyta.

donnavito (offline)

18-01-2015 23:35:29

Iława
To wynika trochę z tego, że nie ma rodziny w poblizu, babc, cioć, nie ma z kim zostawic dziecka np. w sylwestra czy wesele przyjaciól, a w przedszkolu, do ktorego dziecko chodzi codziennie, zna ono panie dobrze i budynek i moze stąd takie decyzje.

joani (offline)

19-01-2015 08:27:48

Donna, tu nie chodzi o jednorazowe wyjście na wesele czy sylwestra... tylko takie rzeczy dzieją się na co dzień i taka jest przykra rzeczywistość.

catrinka (offline)

19-01-2015 13:17:05

Godziesze Małe
Przepraszam, ze to napiszę, ale coś takiego mnie niesamowicie wkurza. Rozumiem, że każdy biegnie za pieniądzem, ale w takim razie po co mu dziecko?? Żeby oddać na cały dzień do przedszkola, a w nocy położyć spać?? Kurcze gdzie w tym wszystkim jest rodzina?? Gdzie w tym wszystkim jest dziecko?? Jak taki maluch się czuje??? Odrzucony, pozostawiony sam sobie. Nie umiem sobie wyobrazić takiej sytuacji. Ja również pracuję, ale mam czas dla swoich dzieci i odbieram je najpóźniej o 14 z przedszkola, bo uważam, ze i tak już długo siedzą poza domem.

Zapraszam na mojego
[link widoczny po zalogowaniu]

Bardzo prosimy o codzienny głos
Wielkie Małych Arcydzieła i nasze jeże

dori32k (offline)

20-01-2015 13:39:40

Warszawa
nie wiem, ja rozumiałabym takie przypadki kiedy jest samotna matka, nie mająca nikogo bliskiego i pracuje na zmiany, na przykład również w nocy - to może jeszcze jakoś bym przełknęła. Ale oddać dziecko na noc do przedszkola, żeby sie pobawić na imprezie? lekka przesada.

wojtaszek (offline)

31-01-2015 23:01:25

Tarnów
Dwa lata temu zwróciłam uwagę na ogłoszenie o organizowniau sylwestra dla dzieci. Rodzice mogą pójść na imprezę a dzieci przebywają w jakimś kolorowym miejscu( nie było to przedszkole) i mają zapewnioną opiekę, wyżywienie, nocleg na materacu i śniadanie. Cena była ok 120 zł i dodane fotki z jakiejś innej imprezy. Zastanawiałm się wówczas ile z tych dzieci przepłacze pół nocy kiedy uświadomi sobie że jest w obcym dla niego miejscu, z obcymi ludźmi i dziećmi. Nie wiem czy potrafiłabym oddać dziecko tylko po to aby pójść się bawić. dziecko musi mieć poczucie bezpieczeństwa i wokół siebie osoby które zna i którym ufa a tego typu placówki nawet jeżeli mają wszystko dobrze zorganizowane nie są w stanie zapewnić dziecku poczucia bliskości i bezpieczeństwa.

Chciałabym napisać tu również o innych miejscach które miałam okazje widzieć w życiu są to świetlice dziennego pobytu dla dzieci z " trudnych , patologicznych" rodzin. Tam dzieci bardzo chętnie przychodzą, mają zapewniony ciepły posiłek, pomoc w nauce, możliwość odpoczynku i zabaw. Bardzo smutne jest to że takie dzieciaki niechętnie wracają do swoich domów w których rodzice piją, biją, przeklinają. Moim zdaniem takie świetlice są potrzebne i tylko takie powinniśmy tworzyć i wspierać a nie jak to napisała któraś z mam przechowalnie dla dzieciaków rodziców którzy chcą poimprezować.

joanka106259 (offline)

03-02-2015 15:53:20

Lublin
Ja również nie zostawiłabym na noc synka w przedszkolu czy innym tego typu miejscu. Sami nie mamy w mijescu zamieszkania babci czy dziadka, z którym moglibśmy zostawić synka, ale mamy przyjaciół, znajomych którzy również mają dzieci i nawzajem sobie pomagamy, gdy rodzice chcą wyjść wieczorem. Uważam, że jak się chce zawsze znajdzie się taki sposób, przecież każdy ma zaufanych znajmoych, przyjaciół. Gdy szliśmy ma wesele Marcel nocował u przyjaciół,którzy mają synków w jego wieku, więc noc u nich to była super zabawa, plnowali co będą robić itp. W wakacje czy ferie Marcel jeździ na kilka dni do dziadków i wtedy mamy czas, żeby gdzieś wyjść razem z mężem czy znajomymi. A w innych sporadycznych sytuacjach bez problemu możemy synka zostawić u przyjaciół.

Zapraszam do głosowania na Marcelka smiling smiley
[ebobas.pl]
[ebobas.pl]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5659, Posty: 1452979, Użytkownicy: 73506.
Ostatnio dołączył/a Doris2022.

Statystyki tego forum
Wątki: 162, Posty: 28325.