Zatkane ucho u dziecka

Wysłane przez ewakozakiewicz 

ewakozakiewicz (offline)

10-12-2010 13:20:15

To dotyczy dzieci w każdym wieku: – Rodzice nie powinni grzebać w uchu dziecka, a czyszczenie ucha po kąpieli powinno polegać tylko na delikatnym jego wycieraniu ręcznikiem i to tylko na taką głębokość, na ile mały palec dziecka sięga w głąb małżowiny usznej – instruuje Danuta Gruszowska, lekarz medycyny rodzinnej i pediatra Niepublicznego ZOZ w Krakowie.

czytaj więcej

jowita (offline)

11-12-2010 12:08:53

Lublin
Ojejku....
Ja się przyznam,że swojej Natalce oczyszczam uszka właśnie patyczkami...Staram się to robić niezwykle delikatnie i oczywiście nie wciskam wacika w głąb ucha! Może czas na zmianę przyzwyczajenia?

[link widoczny po zalogowaniu]

Fiodor Dostojewski

Anioł nigdy nie upada. Diabeł upada tak nisko, że nigdy się nie podniesie. Człowiek upada i powstaje.

Alison (offline)

11-12-2010 20:44:09

Oświęcim
Ja używam tylko wacików dla dzieci. Tych z rozszerzoną końcówką. I tylko tak maleńki odcinek przecieram, nic na siłę i nic do pchania do środka. Do wycierania małżowiny używam ręcznika. Sama mam problemy z woskowiną, więc szczególnie uważam by nie przesadzić z nadmierną pielęgnacją. Ból ucha jest tak przykry, że wolę mojemu dziecku tego oszczędzić.

martynka002 (offline)

16-01-2015 19:20:33

sama nie lubie takiego uczucia. Ja malej delikatnie przemywam uszka i nie uzywam patyczkow by tej woskowiny nie wcisnąc za bardzo. a sol fizjologiczna pomaga by przepłukac uszko

wojtaszek (offline)

04-02-2015 17:21:10

Tarnów
Ja oczyszczam synkowi tylko nadmiar wydzieliny który jest na wierzchu, a gdy podczas kąpieli dostanie się trochę wody ( staram się tego unikać) osuszam ucho ręcznikiem lub płatkiem kosmetycznym.

joanka106259 (offline)

19-02-2015 11:29:55

Lublin
Mój Marcel generalnie nie lubi czyszczenia uszu. Przy kąpieli myjemy paluszkiem ucho. Nie zdarzyło się u nas jeszcze, żeby ucho Małemu się zatkało. Przyznam, że ja używałam do czyszczenia uszka patyczków, ale tych dla dzieci z tą grubszą częścią uniemożliwiającą za głębokie włożenie patyczk. Zabieg z patyczkiem robimy mało kiedy, bo Marcel tego nie lubi. Dopiero jak faktycznie zobaczę dość sporo woskowiny.

Zapraszam do głosowania na Marcelka smiling smiley
[ebobas.pl]
[ebobas.pl]

Matylda30 (offline)

20-09-2016 13:54:11

Moje dzieciaki tez tego nie lubią, czyszczenie uszu to dla nich dramat, ale wynalazłam fajny sposób na oczyszczanie nie wkładając im nic do ucha. Taki fajny do psikania vaxol, teraz nie ma problemu. Woskowina się rozpuszcza i wydalona jest na zewnątrz. Dla dzieci sposób idealny.

Blinder (offline)

27-09-2016 21:18:24

Można oczyścić małżowinę uszną, ale nie wolno przesuwać się do przewodu słuchowego zewnętrznego. Można bowiem uszkodzić błonę bębenkową, bądź na skutek drażnienia przewodu słuchowego prowokować zwiększone wydzielanie woskowiny co w konsekwencji nasila zatkanie ucha. Może także pojawić się ból, uczucie rozpierania, gniecenia czy ucisku. Takie postępowanie w wielu przypadkach prowadzi do utraty słuchu, bądź poważnych problemów ze słuchem.

Nie będę obojętna gdyż neutralność zwykle bywa podła

chanel (offline)

13-01-2018 12:52:01

Ruda-Gajówka
Powiem wam, że ja jakiś czas temu zrezygnowałam sama z patyczków. Wiem, że są niebezpieczne i można mieć po nich sporo kłopotów. U mojego przedszkolaka można bez problemu stosować spray, podczas kąpieli. Teraz mam fonix, który ma fajną i szeroką końcówkę. Psikam, kiedy dziecko bawi się w wannie i olejki spokojnie mogą wypłynąć z ucha. Oczywiście chwile to trwa, zanim dziecko się przekona, ale warto spróbować.

katarynaka (offline)

13-06-2018 12:16:51

Warszawa
Moje dziecko miało wielki korek z woskowiny. Na szczęście szybko go rozpuściłam sprayem fosidal z olejkami i było po problemie
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5277, Posty: 1321630, Użytkownicy: 73086.
Ostatnio dołączył/a Natasza8620.

Statystyki tego forum
Wątki: 157, Posty: 15595.