Jakie dyscypliny sportu może bezpiecznie trenować dziecko od 5-6. roku życia, a z jakimi na pewno trzeba się wstrzymać jeszcze przez kilka lat?

Wysłane przez DrRobertSmigielski 

DrRobertSmigielski (offline)

28-09-2010 15:06:54

Tak małe, kilkuletnie dzieci mogą rozpocząć trenowanie większości dyscyplin sportowych, pod warunkiem, że rodzaj treningów będzie dostosowany do ich wieku. Ważne jest, aby było wiele elementów ogólnorozwojowych , żeby nie skupiać się zbyt wcześnie na pewnych tylko aspektach.

czytaj więcej

dziadova (offline)

04-05-2012 15:53:50

Katowice
Bardzo skromny artykuł, bez śladu konkretów. Ciężko stwierdzić na jego podstawie, czy dziecko może trenować np. kolarstwo,biegi, pływanie lub karate.

[link widoczny po zalogowaniu]

joanka106259 (offline)

17-02-2015 20:18:02

Lublin
Artykuł faktycznie skromny smiling smiley Moim zdaniem nie można dziecku narzucić sportu, który ma trenować, dziecko samo musi być czymś zainteresowanie. Trzeba też dać mu możliwość spróbowania kilku rzeczy, aby mogło się sprawdzić, zobaczyć co go fascynuje.

Zapraszam do głosowania na Marcelka smiling smiley
[ebobas.pl]
[ebobas.pl]

joanka106259 (offline)

19-02-2015 11:41:34

Lublin
Dodam jeszcze, że wczoraj byliśmy na zajęciach z karate i Marcelowi się podobały. Na pewno pomagają w rozwoju fizycznym dziecka, bo jest dużo ćwiczeń, pozwalają dzieciom z nadmiarem energii wyszumieć się i uczą dyscypliny, bo z tego co zauważyłam na zajęciach trenerzy (senseje smiling smiley ) nie pozwalają maluchom na rozrabianie. Moim zdaniem jeśli 5 czy 6 latek ma zapał to tego sportu poradzi sobie.

Zapraszam do głosowania na Marcelka smiling smiley
[ebobas.pl]
[ebobas.pl]

Doris85 (offline)

06-04-2015 10:33:27

Świecie
Trzeba zaszczepic w dziecku pasje od najmlodszych lat - zabrac je na kilka roznych treningow i wybrac ostatecznie zajecia, ktore mu najbardziej przypadna do gustu. Ja bym raczej na sztuki walki sie nie zdecydowala, ale pilka nozna, plywanie, jazda konna czy taniec - jestem jak najbardziej za.

Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5889, Posty: 1462055, Użytkownicy: 73602.
Ostatnio dołączył/a Marek543.

Statystyki tego forum
Wątki: 162, Posty: 10148.