Bóle głowy u dzieci

Wysłane przez agnieszkausiarczyk 

agnieszkausiarczyk (offline)

19-08-2010 15:47:50

Dzieci mogą cierpieć na powtarzające się bóle głowy. Nie należy ich bagatelizować gdyż często są pierwszym objawem różnych chorób. Głowa może boleć nawet niemowlęta. Wówczas stają się niespokojne, wrażliwe na bodźce zewnętrzne, blade, płaczliwe, apatyczne, czasem przykładają rączki do głowy.

czytaj więcej

martynka002 (offline)

27-12-2014 16:07:30

ja jestem tego zdania , że wszystko co nas nie pokoi powinniśmy konsultować z lekarzem. A szczególnie tj bóle głowy u dziecka mogą okazać się czymś poważniejszym niż nam się zdaje

joani (offline)

15-01-2015 23:36:14

Przykro patrzeć jak dzieko się męczy.. u nas niestety migrena jes dziedziczna i cierpimy na nia od najmłodszych lat- niestety tylko leki pomagają.

donnavito (offline)

18-01-2015 23:31:31

Iława
Małe dzieci nie powinna boleć głowa, gdy tak się dzieje wskazane jest udanie sie na badania, nawet prywatnie na jakiś rezonans.Warto zapłacić, by nic nie przeoczyć, a na fundusz kolejki są długie.

joani (offline)

19-01-2015 08:33:02

Małe dzieci niestety może boleć głowa, jeśli mają dzieciczną migrenę i każdy stres czy niepowodzenie w szkole, czy duży wysiłek na wfie może skończyć sie bólem głowy, ot tak jest rzeczywistość a badania nestety nic nie , bo wszystko jest ok. Należałoby wyeliminować stres, ćwiczenia wysiłkowee itp. a bez tego w codziennym życiu się nie obejdzie, no może poza ćwiczeniami.

catrinka (offline)

19-01-2015 13:18:07

Godziesze Małe
Pamiętam do dziś ten ból. Nauczyciele twierdzili, że udaję, a ja ledwo utrzymywałam pion i najchętniej wisiałabym nad toaletą. Współczuję każdemu kogo ten problem dotknął

Zapraszam na mojego
[link widoczny po zalogowaniu]

Bardzo prosimy o codzienny głos
Wielkie Małych Arcydzieła i nasze jeże

moniaijulka (offline)

03-02-2015 23:20:46

Nowe
Malutkich dzieciaczków nie powinna boleć głowa, to może byc na prawdę niepokojący objaw, należy to skonsultować z lekarzem. Starsze dzieci, które już chodzą do szkoły może pobolewać głowa, gdyż w szkole pojawiają się inne bodźce niż w domu: stres, hałas, dokuczający koledzy,itp. Radzę wtedy udać się do neurologa. Ja w gimnazjum miałam okropne migreny, na dwóch ostatnich lekcjach zawsze zaczynała boleć mnie głowa a po powrocie do domu ból był nie do wytrzymania przez kolejne 2 godziny. Mama zabrała mnie do neurologa, przepisał mi jakieś środki, kazał pić 1,5 litra wody dziennie i zawsze po szkole spać lub leżeć pół godzinki ale w ciszy, no i ograniczyć miałam ekrany: telefon, telewizor. Powiem szczerze że pomogło. Także jeżeli dziecko boli głowa i nie jest to z przyczyn medycznych należy szukać przyczyny w stylu życia dziecka

mikaa997 (offline)

04-03-2015 12:38:39

Wrocław
Takie bóle na pewno warto skonsultować z lekarzem. My jako rodzice zadbajmy o to by dziecko miało jak najmniej stresów i dużo przebywało na świeżym powietrzu.

teresa211186 (offline)

21-03-2015 22:55:18

Niwki Książęce
Córka czasem gdy sie za bardzo czymś stresuje to skarży sie na ból głowy. Bardzo mnie to kiedyś niepokoiło, ale równiez dziwiło ze po tym jak przestanie się stresować to ból mija. Teraz juz wiem że to wina stresu.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5295, Posty: 1339075, Użytkownicy: 73161.
Ostatnio dołączył/a Zanaa.

Statystyki tego forum
Wątki: 158, Posty: 17275.