Jakich zasad przestrzegać, żeby członkowie rodziny, a zwłaszcza dzieci nie były otyłe?

Wysłane przez DominikKonecki 

DominikKonecki (offline)

06-07-2010 12:04:45

Bardzo ważne, aby dieta składała się z pięciu posiłków dziennie, oddzielonych od siebie stałymi – trzygodzinnymi przerwami. Dzięki temu unika się podjadania. Ostatni posiłek powinien być nie później niż półtorej godzinny przed snem i nie później niż o godz. 19.

czytaj więcej

donnavito (offline)

15-01-2015 11:26:56

Iława
To nieprawda z tym ostatnim posiłkiem, powinien być ok. 3 godziny przed snem, ja np. chodze spać o 2 w nocy, nie wyobrażam sobie jesć o 19 i potem głodować.

Doris85 (offline)

08-04-2015 11:57:59

Świecie
Ważna jest nie tylko odpowiednia ilość posiłków, właściwy dobór składników odżywczych, ale i ruch. I zgadzam się co do tego, że nie zawsze istnieje możliwość zjedzenia ostatniego posiłku o godzinie 19. Jeśli pracuję cały dzień i wracam do domu o 19 - po całym dniu jedzenia kanapek chcę zjeść coś świeżego i nie czuć głodu w nocy - lekka sałatka nie powinna zaszkodzić nawet jeśli zjem ją o 20 - 21.

bebe82 (offline)

27-04-2015 13:54:02

Warszawa
I oczywiście warto zadbać o odpowiednie składniki jedzenia. Przetworzone jedzenie nikomu nie służy, a już na pewno nie dzieciom. Na szczęście mój szkrab je w przedszkolu, ale w weekendy zawsze gotuję świeże i zdrowe obiady.
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5106, Posty: 1261086, Użytkownicy: 72555.
Ostatnio dołączył/a krzywa.

Statystyki tego forum
Wątki: 154, Posty: 9247.