Rower dla przedszkolaka

Wysłane przez jerzykleczek 

jerzykleczek (offline)

29-04-2009 17:47:49

Pierwszy prawdziwy rower z metalową ramą, błotnikami, napędem łańcuchowym i hamulcami może kosztować od 250 do nawet 550 zł. Ale nie ma co żałować pieniędzy, ten pierwszy model może zadecydować o tym czy dziecko złapie zdrowego, bo rowerowego bakcyla.

czytaj więcej

imdobramama (offline)

07-05-2009 11:07:58

Rzeczywiście jeżdżenie na rowerze, to zasadniczy punkt programu w wyjściu na spacer dla moich dzieci. Starsza 6-letnia córka szaleje na rowerze - nauczyła się zjeżdżać i podjeżdżać na i pod krawężniki. Z dużą prędkością wjeżdża we wszystkie możliwe kałuże, a każda górka jest super okazją do rozpędzenia się i zrobienia szpagatu w powietrzu. Mniejsza jeździ jeszcze na czterech kółkach. Zdarzyło jej się wiele wywrotek, ale nie zniechęca jej to do codziennych wycieczek rowerowych. Próbuje naśladować starszą siostrę, więc nie może płakać przy drobnych niepowodzeniach. Do łez doprowadzają ją poważne wypadki - kiedy nie zdąży zahamować i w coś rąbnie albo za mocno skręci kierownicą przy jakimś zakręcaniu i przewraca się, a na nią rower.

inno (offline)

20-05-2009 02:14:15

Ucząc starszego syna jeździć na rowerze wypróbowaliśmy wszystkie podpatrzone metody.
Doczepiane podpórki, kij wsadzony za siodełko jednak dziecko zawsze się przechylało na jedno stronę co doprowadzało do upadku. Syn się denerwował, że nic mu nie wychodzi a nas bolał kręgosłup od schylania się i ręce od podtrzymywania rowerka.
W końcu zdesperowana odkręciłam małemu boczne koła, opuściłam siodełko najniżej jak się dało, tak aby dotykał całymi stopami ziemi i kazałam mu się odpychać.
Szło mu to bardzo sprawnie. Na początku odpychał się nóżkami na zmianę, później już dwoma na raz jednocześnie jadąc dłuższy odcinek bez asekuracji. W miarę przejeżdżanych odległości syn stawiał nogi na pedały. W ten sposób nauczył się utrzymywania równowagi a w razie czego podpierał się nóżką.
Myślę, że ważne jest też nauczenie, wytłumaczenie dziecku aby spadając na jedną stronę wystawiało w bok nogę. To uchroni od obdrapanych kolan i łez.
Przy drugim dziecku dużą rolę odegrała hulajnoga jeszcze przed jazdą na rowerze. Pozwoliło to nauczyć się owej trudnej sztuki równowagi.
Nauka jazdy w opisany wyżej sposób zajęła chłopcom nie więcej jak 90 minut. Na drugi dzień już samodzielnie pedałowali jak zawodowi kolarze... winking smiley

[link widoczny po zalogowaniu]

Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo...

KRAV MAGA [link widoczny po zalogowaniu]
Nie ważne gdzie, nie ważne kiedy... nie ważne kto...
Każda kobieta jest w stanie obronić się sama...

Kobiecy duch inności [link widoczny po zalogowaniu]

Moje prace w [link widoczny po zalogowaniu]

kuras (offline)

23-05-2009 11:04:24

Litości! Pisząc o rowerkach i ilustrując tekst obrazkiem wstawiajcie dziecko z prawidłowo założonym kaskiem!
Rodzice patrzą i potem dziecko jeździ z kaskiem tak jak na zdjęciu... strach pomyśleć co się stanie jak dzieciak się wywali.

Piotrek

grazyna (offline)

29-07-2009 18:32:28

Dzięki za uwagę, napisaliśmy to w podpisie zdjęcia smiling smiley)

malgorzatap (offline)

29-07-2009 20:44:44

Hjørring
a ja bardzo szybko nauczylam moich jazdy na dwoch kolkach i polecam innym ten sposob.Otoz boczne kolka co kilka dni podnosilam troszke wyzej wiec uczyli sie lapac rownowage jednoczesnie "w razie czego" zabezpieczeni byli przed upadkem.Po kilku dniach kolka mozna bylo odkrecic a oni smigali zadowoleni,ze juz jezdza "jak dorosli"

Życie nie powinno być podróżą do grobu. Człowiek do kresu życia powinien się dotoczyć z kieliszkiem Chardonnay w jednej ręce, tabliczką czekolady w drugiej, narąbany w trzy dupy, krzycząc... "ALE TO BYŁA JAZDA..."

joanka106259 (offline)

17-02-2015 20:22:38

Lublin
Za to nasz Marcelek nie za bardzo złapał rowerowego bakcyla. Troszkę jeździł, ale wolał uciekać na plac zabaw. Może w tym roku pójdzie mu lepiej.

Zapraszam do głosowania na Marcelka smiling smiley
[ebobas.pl]
[ebobas.pl]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5591, Posty: 1391425, Użytkownicy: 73520.
Ostatnio dołączył/a anturov.

Statystyki tego forum
Wątki: 162, Posty: 3162.