W kolejce do przedszkola

Wysłane przez agnieszkausiarczyk 

agnieszkausiarczyk (offline)

08-04-2010 14:27:21

Na wiosnę co roku ruszają zapisy do przedszkoli. Ale pamiętajcie: do niektórych, najbardziej renomowanych, zapisy odbywają się nawet na kilka lat wcześniej.

czytaj więcej

Muminka (offline)

21-04-2010 13:55:07

Warszawa
Mnie sie wydaje że najlepszym rozwiązaniem jest przejechanie się po kilku placówkach i wybranie opcjonalnie najlepszej dla siebie. Można sie tez wybrac np. na Dni otwarte - one też dużo dają. Ja np. chce zapisać od września mojego Michasia do przedszkola i wiem że to będzie dla mnie duże wyzwanie, ale przygotowywałam sie do tego dużo wczesniej. Mam kilka wybranych przedszkoli (ja sie decyduje na prywatne) ale jeszcze ostatecznej decyzji nie podjęłam.

kasia_w (offline)

09-08-2010 12:40:57

Ja też się zadecydowałam na niepubliczną placówkę ^^ I mała chodzi już tam rok i jestem bardzo zadowolona. Jak ktoś szuka to mogę polecić (dla Warszawy) Bluszczykowe na Mokotowie. Nie wiem co prawda jak tam z zapisami i czy jeszcze trwają, ale polecam na przyszłość.

joani (offline)

30-01-2015 21:51:55

Dla mnie to niesprawiedliwe jak matki "samotnie wychowujące" mają pierwszeństwo..a codzinnie rano przywozi dziecko do przedszkola tatuś, z którym mieszkają. Znam wiele par, które specjalnie nie biorą ślubu, by dziecko dostało się do przedszkola. Więc dla mnie ten zapis, poniekąd nie do przyjęcia. A że brak palcówek, to niestty prawda. U nas w ubiegłym roku co 4. dziecko zostało bez przedszkola i tylko jak kogos stać może iść do prywatnego.

joanka106259 (offline)

31-01-2015 22:13:44

Lublin
Nasz Marcel chodził do prywatnego przedszkola, trochę to kosztowało, ale przynajmniej byłam o niego spokojna i zadowolona z opieki i poziomu zajęć. Dwa razy składliśmy papiery do państwowego przedszkola, ale jednego roku się nie dostał a w drugim dostaliśmy miejsce, ale po spotkaniu organizacyjnym i po tym jak zobaczyłam to przedszkole zrezygnowaliśmy, bo byłam po prostu przerażona, zwłasza, że mieliśmy już za sobą dwa lata w prywatnej placówce. Dopiero od września 2014r. poszedł do państwowej placówki do grupy już zerówkowej. Pierwszy miesiąc był ciężki dla nas, głównie żeby przestawić się z opcji prywatne a państwowe, bo różnice są, ale teraz jest już dobrze.

Zapraszam do głosowania na Marcelka smiling smiley
[ebobas.pl]
[ebobas.pl]

wojtaszek (offline)

31-01-2015 22:36:50

Tarnów
Joani to niestety smutna rzeczywistość, takie mamy nie tylko nie pracują , ale niejednokrotnie wyłudzają od państwa dodatki z tytułu samotnego wychowywania dziecka a rodzice którzy od rana do nocy pracują muszą wynajmować nianie ponieważ nie mają szansy na to aby ich dziecko zostało przyjęte do przedszkola. Co więcej , słyszałam również jak przedszkolanka namawiała znajomą która nigdzie nie pracowała aby załatwiła sobie lewe zaświadczenie ze pracuje ( cyt. nikt tego nie sprawdza) i wtedy jej dziecko bez problemu zostanie przyjęte do przedszkola. Nie tak dawno nawet ciocia opowiadała mi o sasiadce która nie pracuje a jako ostatnia odbiera dziecko z przedszkola a nawet w okresie świątecznym gdy przedszkole pełni dyżur dla dzieci których rodzice muszą w tym czasie pracować ona zawsze zgłasza dziecko pomimo iż siedzi w domu. Nie powinno tak być.

Doris85 (offline)

06-04-2015 09:54:52

Świecie
Joani takie sa niestety realia. Wiele par tak robi. I jest tak jak pisze Wojtaszek - partner moze miec super prace, spore zarobki, a ze nie ma ślubu - kobiety skladaja pisma gdzie sie da i dostaja dodatkowe pieniadze. I czesto nie jest weryfikowane czy im sie faktycznie nalezy czy nie. A inna rodzina - ze slubem - uczciwie pracuje i nie dosc, ze sie nie zalapie na przedszkole to jeszcze przekroczy o kilka zl progi dochodowe i nie dostaje zadnego wsparcia...

Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5207, Posty: 1287474, Użytkownicy: 72832.
Ostatnio dołączył/a gabrielalukaszewicz12.

Statystyki tego forum
Wątki: 155, Posty: 12356.