Zapalenie krtani u dzieci. Objawy. Ile trwa choroba

Wysłane przez agnieszkausiarczyk 

agnieszkausiarczyk (offline)

04-03-2010 17:44:34

Szczekający kaszel, pojawiający się nagle, najczęściej w nocy, utrudnione oddychanie, utrata głosu, czasem gorączka — to objawy zapalenia krtani. Najczęściej dotyczy dzieci między 2 a 8 rokiem życia. Gdy zapalenie krtani raz wystąpi, może się powtarzać, zanim dziecko skończy osiem lat. Zapalenie krtani może być zagrożeniem dla życia malucha, dlatego gdy wystąpią pierwsze objawy, trzeba reagować natychmiast.

czytaj więcej

gbmdarecka (offline)

07-03-2010 17:11:24

Zapalenie krtani w pigułce. Świetna ściąga dla mamysmiling smiley.

[link widoczny po zalogowaniu]

Bloguś [ebobas.pl]

Samantha (offline)

09-03-2010 13:15:32

Bardzo fajnie napisany artykuł i niestety prawdziwy. Gdy moja córeczka miała zapalenie krtani, które utrzymywało sie bardzo długo wszystkie te metody były stosowane, łącznie z podaniem zastrzyku.

Mam wielką nadzieję, że więcej nie zachoruje na te paskudna chorobę.

Ankaskakanka (offline)

07-06-2010 11:39:20

Jesteśmy własnie w trakcie tej choroby i ten artykuł jest bardzo pomocny.Mam nadzieje,że podanie drugiego zastrzyku pomoże jesli chodzi o duszności.

askaw105 (offline)

09-11-2010 14:14:03

Kamień
czy ta choroba jest zaraźliwa??? czy jedno dziecko może zarazić się od drugiego!

grazyna (offline)

11-01-2011 17:08:22

Niestety każda wirusowa choroba jest zaraźliwasad smiley

Izabela_25 (offline)

14-01-2011 18:20:30

Wałbrzych
My własnie jesteśmy po zapaleniu tchawicy, które niestety, mimo leczenia antybiotykiem przerodziło sie w prawostronne zapalenie płuc.
I rzeczywiście zapalenie krtani czy tchawicy lubi się powtarzać, my przerabialiśmy to już 4 razy.

zapraszamy do głosowania w kalendarzowym konkursie
[ebobas.pl]

konkurs książkowy
[ebobas.pl]

stokrotka (offline)

26-03-2011 00:25:16

Środa Wlkp.
U mojego synka zapalenie krtani pojawia się zwykle 2-3 razy w roku; właśnie jesteśmy w trakcie leczenia ale szczerze mówiąc nie wiedziałam że to jest zaraźliwe!

tomatoss (offline)

01-04-2011 21:28:17

Grudziądz
Mój synek nie choruje na nic innego od urodzenia.Własnie drugi raz w tym miesiącu leczymy krtań.Ma 3,5 roku i raz już leżał na to w szpitalu.Choroba okropna i zagrażająca nawet życiu.

mamapauliny (offline)

17-11-2011 13:36:06

Siemianowice Śląskie
Witam , jestem mamą 19 miesięcznej Pauliny , wczoraj poraz pierwszy mała zachorowała na zapalenie krtani , atak przyszedł nagle podczas popołudniowej drzemki , byłam przerazona , odrazu pojechałam do przychodni. Lekarz przepisał tylko 2 syropy . pulneo i pecto dril zrobili jej też zaszczyk żeby łatwiej było jej oddychać. Pomyślałam że jak lekarz nieprzepisał antybiotyku to niema tak źle , mam tez 4 letniego syna i nigdy niespotkałam się z tą chorobą . Ale to co tutaj przeczytała bardzo mnie przeraziło,jak mam chronić dziecko przed ta choroba? Czy częste inchalacje moga jej pomóc , czy moge stosować jakieś inchalacje zapobiegawczo , tak żeby jej pomuc a niezaszkodzić. Prosze doswiadczonych przez tą wstrętna chorobe mam o porady. z góry dziękuje.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 1106, Posty: 3065, Użytkownicy: 5324.
Ostatnio dołączył/a KarolinaRdza.

Statystyki tego forum
Wątki: 14, Posty: 53.