Jak oswajać dziecko z muzyką? Jak pomóc odkryć talent muzyczny malucha?

Wysłane przez agnieszkausiarczyk 

GabaBaba26 (offline)

08-02-2017 13:37:02

Udanin
teresa211186 dokładnie tak nic na siłę.

[link widoczny po zalogowaniu]

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-02-08 13:42 przez GabaBaba26.

GabaBaba26 (offline)

08-02-2017 13:38:42

Udanin
Moja mama mi opowiadała jak to było z ich pierworodną (czyli z moją najstarszą siostrą) kiedy była malutka w ogóle nie chciała śpiewać ani tańczyć była bardzo nieśmiała nawet rysować nie potrafiła ale już w wieku przedszkolnym kiedy w końcu się odważyła i zaśpiewała zadziwiła wszystkich swoim głosem (obecnie siostra jest nauczycielką muzyki) i nawet ślicznie rysuje. Moja siostra jest utalentowana lecz nie można było tego tak od razu stwierdzić, dlatego uważam iż obserwacja naszych dzieci i czas pokażą jakie to talenty skrywają nasze pociechy.

[link widoczny po zalogowaniu]

Silver90 (offline)

08-02-2017 15:07:44

Ludwin
GabaBaba dokładnie najlepiej obserwować dziecko i przede wszystkim nie zmuszać je do niczego. Ja jak byłam mniejsza uwielbiałam rysować ale nie wiazalam z tym przyszłości. Natomiast mama chciała wysłać mnie do szkoły plastycznej i za moimi plecami rozmawiała o tym z taką Panią. Nie spodobało mi się to i od razu powiedzialam, że owszem lubię to, ale mam inne plany. Córki nie chcę zmuszać. Uważam, że rodzice powinni tylko pomóc rozwijać talent. To dziecko ma ostatnie zdanie.

teresa211186 (offline)

08-02-2017 23:01:45

Niwki Książęce
Najgorsze co może rodzic zrobic to na siłę wybtac dziecku czym ma sie zajmowac. Rozumie ukierunkowac poprzez pokazanie różnych rzeczy poprzez zajecia dodatkowe, ale nic na siłę. Ijesli nawet dziecko w wieku niemowlecym, a nawet przedszkolnym lubi jedno np. Muzyke klasyczna to nie musi znaczyc że w wieku szkolnym tez ja bedzie chcialo sluchac lub śpiewać. Nic na siłę, bo to tylko może zniechecic dziecko

MAMA (offline)

09-02-2017 13:58:02

Warszawa
Dziękujemy wszystkim za udział w dyskusji.

Nagrody ufundowane przez JANOD przekażemy użytkownikom:

Teresa211186
GabaBaba26
Silver90

Laureatki prosimy o wysłanie maila z danymi na adres info@ebobas.pl

W tytule maila trzeba napisać GORĄCY TEMAT - MUZYKA, w treści - dane do wysyłki.

Silver90 (offline)

09-02-2017 20:31:41

Ludwin
Dziękuję bardzosmiling smiley

Wienia1 (offline)

23-05-2017 13:30:59

Kaczyna
Moj tato jest muzykiem i przyprowadzalam jego wnuka na jego koncerty. To wlasnie moj tata namowil mnie by rozwijac w tym kierunku mojego Grzesia. Syn dostał się do muzofilii gdzie edukacja muzyczna jest na najwyzszym poziomie. Moj tata jeszcze bardziej go motywuje by kształcił sie w tym kierunku smiling smiley

mamusia111 (offline)

15-11-2017 17:50:39

Książęcy Las
Mój mąż od urodzenia gra dzieciom na gitarze, często mamy też włączoną muzykę w tle (a bardzo rzadko tv). Córka zawsze szybko uspokajała się przy karuzelkach z melodiami, od ok. 2 roku życia ma do zasypiania projektorek z muzyką. Super się u niej to sprawdza do dzisiaj (4,5 r.), więc dla synka (4 tygodnie) też kupiliśmy zabawkę - Owieczkę z projektorem z Chicco. Gdy widzę, że synek jest senny włączam mu melodie z owieczki (gł. muzyka klasyczna, spokojna) i widzę, jak pozytywnie to na niego działa, wycisza się i w końcu zasypia. Nie muszę bujać, lulać i dawać smoczka smiling smiley
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5277, Posty: 1321177, Użytkownicy: 73086.
Ostatnio dołączył/a Natasza8620.

Statystyki tego forum
Wątki: 157, Posty: 15551.