Jak oswajać dziecko z muzyką? Jak pomóc odkryć talent muzyczny malucha?

Wysłane przez agnieszkausiarczyk 

teresa211186 (offline)

05-02-2017 22:49:41

Niwki Książęce
GabaBaba to macie super, ze możecie decydować jakie zajecia dodatkowe będą miały dzieciaczki. Takie zajęcia dodatkowe bardzo rozwijają dzieci.U nas przedszkole to porażka, moja córcia chodzi do przedszkola które ma trzy oddziały, jeden w budynku przedszkolnym drugi w szkole podstawowej( tzw. 0) i trzeci w szkole średniej gdzie właśnie jest sala mojej córki i nie chciałybyście słyszeć tego co ja czasem jak po nią idę. Myślałam o przeniesieniu do przedszkola w innej gminie ale tam wójt mówi o całkowitym zamknięciu przedszkola...
A wracając do muzykowania byłam dzisiaj na koncercie cudownej pani ELENI w której piosenkach zawsze znajduje jakieś przesłanie. Nagrałam kilka piosenek które zaśpiewała na koncercie i moja córka powiedziała że ona też kiedyś będzie tak ładnie śpiewała, a póki co musi ćwiczyć więc mamy się nie denerwować jak będzie krzyczeć bo musi rozwijać głos.

Silver90 (offline)

05-02-2017 23:13:42

Ludwin
Teresa mogę sobie tylko wyobrazić co w ty czasem tam usłyszysz, oby córka tak nie zwracała na to uwagi. Niezbyt to jest wszystko przemyślane a takie zajęcia na pewno nie powinny odbywać się, gdzie jest już obok starsza młodzież...
Szkoda, że nie możesz przenieść córeczki do przedszkola w innej gminiesad smiley
Zazdroszczę Ci tak wspaniałego koncertu, ja jeszcze długo nie będę mogła pójść gdzieś bo zawsze zabieram ze sobą mojego okruszka ale na takie wyjście jest za malutka. Córka Twoja na pewno była zachwycona nagranymi piosenkami. Super, że już tak myśli o śpiewaniu i podoba się jej pani ELENIsmiling smiley najważniejsze jest przesłanie bo śpiewać tak o niczym dla mnie nie ma sensu a ona ma świetne teksty. Córeczka niech ćwiczy, są fajne zestawy do domowego karaoke. A jak troszkę pokrzyczy przy tym to nic wielkiego, aby sąsiedzi nie byli źliwinking smiley

teresa211186 (offline)

06-02-2017 16:28:10

Niwki Książęce
Silver o sąsiadów nie muszę sie martwić bo mieszkamy w domu jednorodzinnym a njbliższy sąsiad 300 metrów od nas, a tak same lasy.
Jeśli chodzi o wyjście na koncert to ja też trochę na taki dzień czekałam, córka ma 5 lata a syn ma już 2 lata wiec mogłam ich zostawić w domu, tym bardziej że to nie było dłuższe wyjście raptem 3 godz nas nie było w domu.
Dziś syn uczy się gry na perkusji, na szczęście plastikowej bo zrobił ją sobie z wiadereczek plastikowych a nie z garnków bo było by głośno.

Silver90 (offline)

06-02-2017 17:08:33

Ludwin
Teresa to rzeczywiście sąsiadami nie musicie się martwićsmiling smiley ja niestety na chwilę obecną mieszkam w bloku i u mnie niestety to by nie przeszło:/
Masz już większe dzieci i bez problemu możesz zostawić na te kilka godzin, zwłaszcza że taki koncert często się nie zdarza. Ja pewnie wybiorę się gdzieś wakacje, gdzie jest tego mnóstwo niedaleko. Co prawda gwiazd takiej sławy nie będzie ale zawsze cośsmiling smiley
Fajny pomysł ze zrobieniem perkusji z wiadereczeksmiling smiley na pewno będzie też bezpieczniej moja córka za to dostała wczoraj śliczną pozytywke ukrytą w różowej maskotce. Działa na nią wyciszajaco i usnęła mi szybkosmiling smiley w jej przypadku muzyka uspokaja a gdy się smuci rozweselasmiling smiley
Chciałabym, aby również w przyszłości mogła korzystać z różnych zajęć związanych z muzyką. Na pewno wyszło by to jej na dobre, ponieważ dzięki temu dzieci są cierpliwe, odważne i kreatywne.

teresa211186 (offline)

06-02-2017 23:56:10

Niwki Książęce
Silver na moje dzieciaki takie pozytywki w maskotkach też działały uspokajająco. Córeczka uwielbiała biedronkę którą miała kilka melodyjek i można było nagrać głos bliskich, a synek miał swojego ślimaczka który działał po pociągnięciu za sznureczek.
Dla malutkich dzieci fajne są karuzele do zamontowania nad łóżeczkiem, łagodna muzyka pomaga dziecku sie uspokoić i zrelaksować

Silver90 (offline)

07-02-2017 11:53:38

Ludwin
Tereso o takich maskotkach, gdzie można nagrać głos najbliższych jeszcze nie słyszałam. Na pewno warto by było to miećsmiling smiley właśnie ja mam taką maskotkę w której jest taki sznureczek ukryty w ogonku. Wszystko tak zrobione żeby było bezpieczne.
Co do karuzeli powiem Ci że na moją córeczkę nie działa:/ być może te melodie jej nie odpowiadaja skoro z pozytywka jest inaczejsmiling smiley
Dodatkowo na takie dzieci małe działają szumy np moja łatwiej usypia przy misiu szumisiu. Podobno te dźwięki są bardzo podobne do tych, które dziecko słyszało w brzuszku mamy. To ją właśnie wycisza i może spokojnie spać. Dlatego takie dźwięki usłyszane przed narodzinami są pozytywnie zapamiętane. Mojej córce też śpiewalalam spokojne piosenki i jak była noworodkiem była spokojniejsza słysząc je ponownie. Także potwierdzam, że muzyka ma bardzo duży wpływ nawet na te najmłodsze pociechysmiling smiley

margerita090 (offline)

07-02-2017 14:53:31

Turka
ja dostalam hipcia z szumem z fisher price i moge szczerze powiedziec ze tak beznadziejnej zabawki nie widziałam. Aż mi szkoda kasy jaka wydał na nia mój brat. Pomysły spoko tylko zero przemyslenia. Jest tam lampka która pokazuje gwiazdki ale świeci tylko 5 minut, a szum jest w opcji z dzwiekami natury i tu wykazał sie jakiś idiota!! nie da się włączyć samego szumu, trwa on około minuty i potem przechodzi na dzwieki natury - las deszczowy i żaba która rozprasza dziecko tylko. Lepiej sie sprawdza aplikacja na telefon albo co polecam - radio miedzy stacjami. tam szumi i moja córka przy tym śpi.
Podoba jej się tez kołysanka sumptuastic ale to tak do słuchania a nie do zasypiania smiling smiley

Proszę o polubienie moich przygotowań [ebobas.pl]

Silver90 (offline)

07-02-2017 15:17:39

Ludwin
Margerita to rzeczywiście nie trafił w prezent. Może nie wiedział że tylko tyle będzie się świeciło. To podobnie z moją karuzela która ma projektor. Wszystko ładnie w opisie aby tylko skusić do zakupu. Niestety nie ma opcji aby sam projektor włączyć czy lampkę, wszystko na raz gra łącznie z kołysanka...
U mnie też są te dźwięki natury i jest szum wody oraz kwiczenie świnki... Wszystko trwa łącznie 10 minut, bardzo krótko:/ Ogólnie nie jestem z niej zadowolona i miś szumis jest o wiele lepszy.

GabaBaba26 (offline)

08-02-2017 11:48:51

Udanin
Kiedy byłam w drugiej ciąży często puszczałam sobie muzykę bobasa, siadałam na kanapie i odpoczywałam. Synuś kiedy się urodził był strasznym płaczkiem, ciężko było go uspokoić ale kiedy puszczałam mu muzykę bobasa (tą samą co ja słuchałam będąc w ciąży) od razu się uspakajał. Muzyka działa cuda, jest zbawienna dla naszej duszy i ciała.
A jak odkryć talent muzyczny malucha? Przede wszystkim uważam że należy obserwować swoją pociechę i jeżeli zauważymy iż dziecko chce śpiewać czy też grać na jakimś instrumencie to należy pomóc mu np. kupując instrument czy też zapisać na jakiś kurs. To i tak w ostateczności o wszystkim zadecyduje nasze dziecko. A jak wiadomo dziecka do niczego się nie zmusi.

[link widoczny po zalogowaniu]

teresa211186 (offline)

08-02-2017 13:08:22

Niwki Książęce
GabaBaba masz rację, żeby odkryć talent dziecka trzeba je dokładnie obserwować. Nie wystarczy zawieź je na jakieś zajęcia dodatkowe, które nam sie wydają dobre. Muszą to być zajęcia które dziecko bedzie lubić i na które będzie z chęcią uczestniczyć. Bo co z tego, ze zapisałabym córkę na hip hop jak ja to wcale nie kręci i nie potrafiła by sie w tym odnaleźć.
Muzyka potrafi zdziałać cuda podczas płaczu, zmęczenia i rozkojarzenia dziecka. Trzeba tylko wybrać odpowiednią, taką którą maluszek zna i lubi.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5277, Posty: 1321177, Użytkownicy: 73086.
Ostatnio dołączył/a Natasza8620.

Statystyki tego forum
Wątki: 157, Posty: 15551.