Jak oswajać dziecko z muzyką? Jak pomóc odkryć talent muzyczny malucha?

Wysłane przez agnieszkausiarczyk 

margerita090 (offline)

02-02-2017 19:45:10

Turka
Tańce w pierwszych latach życia moim zdaniem to obowiązek wręcz. Nikt nie mówi tu o jakiejś karierze, ale to fantastycznie wyrabia poczucie rytmu, a chyba nie ma nic gorszego w dorosłym życiu niż jego brak. Wesela, dyskoteki, imprezy... jak człowiek tańczyć nie umie to wstydzi się tylko.
Ja uważam że w przypadku kilku latka zajęcia dodatkowe to jego chęć ale już od 7 roku życia jeśli moje dziecko sobie wymyśli jakieś zajęcia to będzie musiało chodzić cały semestr jeśli nie rok, aby nie uczyć go słomianego zapału (no chyba że jakiejś traumy dozna na tych zajęciach, ale samo "już mi się nie chce" nie wchodzi w grę).

Ja właśnie ściągam kołysanki dla mojego brzdąca, bo mój talent wokalny może jej tylko wypaczyć gust muzyczny smiling smiley
Gitarę już mamy w domu, kupiłam za pierwszą wypłatę smiling smiley tylko sama się nie chce nauczyć grać niestety sad smiley

Proszę o polubienie moich przygotowań [ebobas.pl]

Silver90 (offline)

02-02-2017 22:09:12

Ludwin
Teresa to bardzo blisko jak dla mniesmiling smiley niestety ja mam wszędzie daleko w wiem że córkę musiałabym wozić nie co dalej. Jednak mimo to warto, bo dla szczęścia dziecka wszystko się zrobi.
Margarita w pełni się zgadzam, dziecko nie musi być wielką gwiazdą żeby uczęszczało na zajęcia liczy się to co może nabyć. Towarzystwo innych dzieci pozwala również być śmiałym i w przyszłości nie będzie miało problemów z komunikacją.

teresa211186 (offline)

02-02-2017 23:12:00

Niwki Książęce
Silver dopiero jak napisałaś, ze to bardzo blisko zorientowałam sie że nie napisałam zera bo miało być 30km. No nie stety takie uroki mieszkania na wsi, ze wszędzie mamy daleko, ale za to wieś ma inne zalety( śpiew ptaków, szum drzew i możliwość śpiewania i nie przejmowania się, ze sąsiad za ścianą słyszy). Jeśli chodzi o to że dziecko dzięki takim zajęciom staje się bardziej śmiałe to macie rację, moja córcia to zawsze przy mami, a na zajęciach się rozkręca i mama się nie liczy. Mogę wyjść z zajęć i to jej wcale nie przeszkadza, są inne dzieci miła pani i jest super.
Agness powiedz mężowi, ze jest wiele tańców w których partner jest nie zastąpiony i dlatego warto syna wysłać na lekcje tańca. Dzieciak nie będzie tego traktował jako wymysł, bo kolega nie chodzi tylko jako możliwość zdobycia nowego doświadczenia i umiejętności.

Silver90 (offline)

03-02-2017 11:21:06

Ludwin
Teresa to prawda niby jest wszędzie daleko ale natura wokoło nam to wynagradza. Tak jak piszesz można np pójść do lasu i posłuchać szumu drzew czy śpiewu ptaków. Dla dzieci zwłaszcza tych najmłodszych jest to super atrakcja i miło spędzony czas.
Co do smialosci to ja kiedyś byłam taką szarą myszką i dlatego chciałabym aby moje dziecko było inne i przy pomocy takich zajęć było towarzyskie. Ludzie tacy mają w przyszłości znacznie łatwiej.
Zgadzam się z Teresą, że twój mąż Agness powinien się jakoś przemóc z tym tańcem. Jeśli dziecko bardzo chce uczęszczać na takie zajęcia to tak jak piszesz powinniśmy wszystko zrobić aby móc to spełnić.

teresa211186 (offline)

03-02-2017 16:56:10

Niwki Książęce
Dziewczyny, a u Was w przedszkolu dzieciaki mają jakieś zajęcia muzyczne (rytmike, taniec, gre na instrumencie), bo u nas nic takiego nie ma. Jedyne co to pan który pomaga w jednej grupie przy dzieciaczkach jest instruktorem zumby to czasem z nimi tańczy i to cała przygoda z muzykom w naszym przedszkolu

Silver90 (offline)

03-02-2017 18:49:19

Ludwin
Moja córeczka jest jeszcze malutka i nie chodzi jeszcze do przedszkola, ale wiem od sąsiadki że są bardzo różne zajęcia np gry na instrumencie, taniec, gimnastyka czy karate. Także jest spory wybór w różnych dziedzinach. Szkoda że u Ciebie Teresa nie ma tego więcej, a nie mogłabyś gdzieś indziej zawozić córkę?

teresa211186 (offline)

04-02-2017 14:52:09

Niwki Książęce
Silver na razie jeździmy na ten balet, z czasem chciałabym żeby właśnie uczyła się gry na gitarze bo to jej marzenie, ale to też będę musiała ją wozić ok 30 km bo nigdzie bliżej nie ma, ale ten dojast to jakoś da sie opanować. Wiesz chodzi o to, ze po przedszkolu małą czasem jest zmęczona i jak jedziemy gdzieś dalej to zaśnie w aucie i później jak ją budzę to jest marudna, a do tego ona jest bardzo nie śmiała i to też jest utrudnienie. Gdyby takie zajęcia miała w przedszkolu to by było fajniej, nie była by zmęczona jeszcze znajome twarze itp. a dla takigo dziecka jak moja córka to bardzo dużo.

Silver90 (offline)

04-02-2017 16:08:48

Ludwin
Teresa rozumiem, szkoda że nie ma tych zajęć u was w przedszkolu. Taka jazda na pewno uśpiłaby każde dziecko ale potem własnie problem bo dzieci po przebudzeniu są marudne. Gdyby zajęcia odbywały się wśród koleżanek z przedszkola pewnie czuła by się przy nich pewniej. A gra na gitarze bardzo rozwija dziecko, u nas w rodzinie po kolei wszyscy się uczą i nie tylko te najmłodsze ale też starsze. Mój mąż jak był mały to zawsze uwielbiał grać na pianinie i do tej pory jak ma gdzieś możliwość to próbuje swoich siłsmiling smiley

GabaBaba26 (offline)

04-02-2017 16:31:10

Udanin
teresa211186 u nas w przedszkolu jest tak, że jak rodzice chcą by ich dzieci uczyli się np. gry na instrumencie albo mieli naukę tańca to robimy listę i jeżeli okaże się że jest dużo chętnych wówczas takie zajęcia są organizowane.

[link widoczny po zalogowaniu]

Silver90 (offline)

04-02-2017 18:00:39

Ludwin
GabaBaba i tak powinno być wszędzie, przynajmniej u was macie wpływ na to jakie zajęcia dodatkowe mogą zostać zorganizowane.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5268, Posty: 1315181, Użytkownicy: 73061.
Ostatnio dołączył/a Ninareth.

Statystyki tego forum
Wątki: 156, Posty: 14972.