Jak oswajać dziecko z muzyką? Jak pomóc odkryć talent muzyczny malucha?

Wysłane przez agnieszkausiarczyk 

teresa211186 (offline)

26-01-2017 17:50:06

Niwki Książęce
GabaBaba26 masz rację, czasem po tym jakiej muzyki w danej chwili słuchamy my albo dziecko możemy dowiedzieć się jaki ktoś ma humor, jakie emocje mu towarzyszą. Dzięki muzyce dziecko może też wyładować nadmiar emocji poprzez taniec.
Moja córcia jak słucha delikatnej muzyki to zaczyna tańczyć balet, a przy ostrzejszych dźwiękach jej taniec jest dynamiczny i bardzo skoczny.
Apropo odgadywania i szukania piosenki po kilku słowach to trzeba się nieźle przy tym namęczyć, ale gdy ją znajdziemy to dla dziecka jest radość.

teresa211186 (offline)

27-01-2017 08:41:10

Niwki Książęce
Dziewczyny a jakie jest wasze zdanie na temat ,, Zabierania dziecka na koncerty?"
Ja osobiście nigdy bym nie zabrała małego dziecka na koncert i to nie tylko, dlatego, że jest tam tłum ludzi i wszyscy się przepychają, ale przede wszystkim przez głośną muzykę, która wpływa niekorzystnie na dziecko, rozdrażnia je zaburza rytm snu i wpływa niekorzystnie na ważny zmysł jakim jest słuch.
Uważam, że dziecku należy puszczać różne rodzaje muzyki ale wszystkie powinny być odpowiednio głośne.

margerita090 (offline)

28-01-2017 12:13:30

Turka
teresa zgadzam się w 100%. Niestety teraz nie liczy się muzyka tylko głośność i jeszcze te basy do tego od których wnętrzności się przewracają. Za nic bym nie zabrała dziecka na taki koncert.

Ja doskonale pamiętam ile radosci miała moja chrzesnica z kazdego instrumentu zabawki jaki dostała, a czego tam nie było - gitara, pianinko, bębenek, tamburyn, saksofon, trąbka, grzechotka i cała masa innych. Grała równiez na syntezatorze, który kiedys nalezał do mnie i brata smiling smiley Lubiła też tańczyć i śpiewać - często się nią opiekowałam i muzyka nam towarzyszyła przez większość czasu.

Moje maleństwo jest jeszcze za małe na granie, ale muzyki słuchała już w brzuszku. Mozart, Chopin, Elvis, Rock. Najbardziej lubiłam puszczać jej kawałki skrzypcowe lub gitarowe. Teraz kołysanki królują, ale maluch ma zaledwie 4 tyg. smiling smiley Na pewno mam zamiar rozwijać w niej miłość do muzyki, tańca i planuje wysłać ja na naukę gry na jakimś instrumencie. Na jakim sama wybierze, ale ja bym chciała by nauczyła się grać na gitarze. Nie mówie że ma karierę robić, albo wywijac jak Hendrix, ale takie podstawy żeby znała, by w nastoletnim wieku mogła brzdękać przy ognisku smiling smiley Mam nadzieje że bedzie chciała smiling smiley

Proszę o polubienie moich przygotowań [ebobas.pl]

teresa211186 (offline)

28-01-2017 13:16:59

Niwki Książęce
margerita090 moja córcia też chce chodzić na naukę gry na gitarze, mówi, że na 6 urodziny chce dostać gitarę na której będzie mogła sobie grać. Oczywiście tak jak mówisz nie będę jej zmuszała do gry, ale pierwsze dźwięki dobrze jest opanować pod okiem dobrego nauczyciela.
Obecnie chodzi na balet i też jej nie zmuszam do niczego, fajnie że sama chce ale jak powie, że już nie chce chodzić na lekcje to nie będę jej zmuszać

Silver90 (offline)

01-02-2017 22:51:38

Ludwin
Moja córeczka również słuchała muzyki w brzuszku. We trójkę z mężem byliśmy nawet wtedy na festiwalu muzycznym i po jej kopniaczkach wiem, że się podobałosmiling smiley muzyka jest bardzo ważna w życiu dziecka i najlepiej tą pasję rozwijać od małego. Kiedy będzie większa na pewno będę chciała zapisać ją na zajęcia dodatkowe rozwijające umiejętność z jej ulubionego instrumentu muzycznego. Wszyscy się śmieją w rodzinie że będzie dj po naszym festiwalusmiling smiley grunt to pozwolić dziecku robić to co uwielbia i mam taką nadzieję że polubi muzykę jak jej rodzicesmiling smiley

Silver90 (offline)

02-02-2017 11:45:26

Ludwin
Teresa super pomysł z baletem a córka chętnie uczestniczy w zajęciach? Na pewno dzięki temu będzie zdyscyplinowana. Synek też niedługo będzie na tyle duży że będzie mógł korzystać z takich zajęć dodatkowychsmiling smiley
W tańcu podoba mi się to że oprócz ruchu jest również muzyka i to wszystko musi współgrać ze sobą. Dzieciaczkom warto już w domu pokazać proste układy taneczne przy rytmicznej muzyce. Sprawi że będą bardziej kreatywne a przede wszzystkim szczęśliwesmiling smiley

teresa211186 (offline)

02-02-2017 14:18:07

Niwki Książęce
Silver moja córcia bardzo chętnie chodzi na balet. Pierwszy raz poszła zobaczyć jak tam jest jak miała niecałe 4 lata. Bardzo jej sie spodobało i od tej pory jeździmy. My to traktujemy jako rozrywkę, nie zmuszamy jej do ćwiczenia figur w domu jak chce to ćwiczy a jak nie to tylko tyle co na zajęciach.
Takie lekcje są krótkie bo dla małych dzieci lekcja trwałą 30 minut ale początkowo to wystarczająca ilośc czasu

GabaBaba26 (offline)

02-02-2017 17:27:11

Udanin
Balet super sprawa.Moja córeczka prawie codziennie udaje baletnice ma swój własny strój do baletu lecz brak u nas w pobliżu szkoły baletowej szkoda bo widzę że ona by chciała na takie zajęcia uczęszczać. Zapisaliśmy ją do szkoły tańca , zawsze szczęśliwa wraca do domu i opowiada i pokazuje co nowego się nauczyła,

[link widoczny po zalogowaniu]

teresa211186 (offline)

02-02-2017 18:05:41

Niwki Książęce
GabaBaba26 ja raz w tygodniu wożę córkę na balet 3 km. bo u nas bliżej też nic nie ma.
Teraz przez okrez ferii widziałam, że mają być u nas zajecia z gimnastyki artystycznej dla dzieci przez tydzień. Fajnie bo będą za darmo w ramach akcji ,, Żyj z pasją" a tak za balet miesięcznie płacę 90 zł plus dojazdy.
Czasem mi się nie chce jechać, ale córka mówi ,, mamo dzisiaj na pewno będzie fajnie, będziemy uczyć sie innych figur' no i jak tu nie jechać?

Silver90 (offline)

02-02-2017 18:07:49

Ludwin
Nie no racja, nie można dziecka do niczego zmuszać. Fajnie że uwielbia balet zresztą jak będzie taka możliwość w szkole to i swoją córeczkę zapiszę oczywiście jak będzie chciała ale jaka dziewczynka by nie chciała?smiling smiley
GabaBaba szkoła tańca też super sprawasmiling smiley
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5277, Posty: 1321177, Użytkownicy: 73086.
Ostatnio dołączył/a Natasza8620.

Statystyki tego forum
Wątki: 157, Posty: 15551.