Jak oswajać dziecko z muzyką? Jak pomóc odkryć talent muzyczny malucha?

Wysłane przez agnieszkausiarczyk 

GabaBaba26 (offline)

26-01-2017 13:28:23

Udanin
Dzieci już od małego mają swoje upodobania muzyczne, moja córeczka uwielbia słuchać piosenki,. które może również śpiewać. 0202Oliwcia podobnie jak twoja córeczka moja również wyśpiewuje głośno kiedy jedziemy samochodem ale my puszczamy radio i tak naprawdę leci różnorodna muzyka i kiedy córci się nie podoba to prosi byśmy włączyli inną smiling smiley)
Mikaa997 my mamy mnóstwo grających zabawek ale głośność ich ustawiliśmy na poziom średni więc da się wytrzymać nawet jak dzieci zaczynają kombinować z dźwiękami. Moja córeczka dostała bęben i super się nim bawi wyłapując nowe dźwięki.

[link widoczny po zalogowaniu]

mikaa997 (offline)

26-01-2017 14:18:49

Wrocław
Oliwcia mnie też to niedługo czeka ponownie bo drugi synek urodził się teraz w grudniu winking smiley Przyznam szczerze, że na niego aż tak muzyka nie działa ( na razie) jak na pierwszego synka. Jemu jak włączam muzykę której słuchałam gdy był w brzuszku to na razie nie wiedzę żeby na niego działała tzn żeby się uspokajał itp.
Może jednak wszystko zależy od dziecka winking smiley
Z drugiej strony widzę że drugi synek inaczej reaguje na dźwięki bo też w głośniejszym otoczeniu. Niestety nasz prawie 3 letni syn dostarcza mu całą masę na prawdę głośnych bodźców, włącznie z jego własnym śpiewem na co maluszek tylko robi wielkie oczy smiling smiley

0202oliwcia (offline)

26-01-2017 15:00:50

Każde dziecko jest inne jak widać żartowniś Mikaa ja poczekam troszkę dłużej niż ty Bońka jestem na początkowym etapie ciąży wiec jeszcze trochę ciąża
Co do muzykowania GabaBaba bęben to fajna sprawa dużo radości i oczywiście hałasu co dzieci bardzo lubią ....
My z mężem zastanawiamy się teraz czy by nie kupić córci maty do tańców ale jeszcze nie podjelismy do końca decyzji nasza myszka ma nie długo urodziny i zażyczyła sobie kibord w prezencie na internecie tatuś jej pokazywał twierdzi ze ciocia w przedszkolu ma taki duzy i ona tez by chciała

Zielonomi777 (offline)

26-01-2017 15:31:31

Bolszewo
Najlepiej zacząć oswajanie z muzyką od samego początku jak mamy maluszka jeszcze w brzuszku. Słuchamy naszej ulubionej muzyki i nasz maluszek podobno też to słyszy. Nie wiem do kojńca ile w tym jest prawdy ale myślę że coś na pewno. Kiedyś słyszałem że warto słuchać muzyki klasycznej ale nie jestem zwolenniczką słuchania czegoś na siłę dlatego wybierałam tylko taką muzykę którą ja lubię i dobrze się przy niej czuje Myślę że dziecko czuję emocje mamy i dzięki temu się też dobrze czuje Przy takiej muzyce. Dziecko od małego bardzo lubi poznawać nowe dźwięki szelest tupot Czy każdy inny dźwięk.

teresa211186 (offline)

26-01-2017 15:53:55

Niwki Książęce
Jeśli chodzi o grające zabawki to moje dzieciaczki je uwielbiają, a najbardziej to te w języku angielskim. Mi samej nigdy one nie przeszkadzają i nie mam problemu gdy dzieci dostają je na prezent.

Dziewczyny pociesze was u mnie teraz jest tak że dzieciaki z różnych przedmiotów robią sobie rózne instrumenty wczoraj ława była perkusją, a rączka od skakanki trąbką i do tego tata włącza sie ze śpiew i ja wychodzę bo nie idzie myśli zebrać.

Czasem sami robimy ekologiczne zabawki, żeby dzieci rozróżniały dźwięki i powiem wam że po pewnym czasie zabawy takimi zabawkami np. butelka z fasolą, makiem, kamieniami dzieciaki świetnie potrafią je rozróżnić gdy nimi grzechotam w ukryciu.

MILKA12 (offline)

26-01-2017 16:05:05

Wojciechowo
Myślę że nie trzeba jakoś specjalnie oswajać dzieci z muzyką...przynajmniej moich radość W zasadzie styczność z muzyką dzieci mają już w łonie matki, bo muzyka towarzyszy nam codziennie w radiu telewizji itp smiling smiley Moje córki od najmłodszych lat uwielbiają muzykę, gdy tylko usłyszały ciekawy rytm od razu tańczyły, skakały itp...zostało im to do dziś smiling smiley Teraz w przedszkolu mają zajęcia z rytmiki które uwielbiają...młodsza wracając ze szkoły ciągle opowiada co było na rytmice i ćwiczy piosenki nawet w domu smiling smiley
Mam też 7 tygodniowego synka, któremu codziennie śpiewam kołysanki, bardzo to lubi, uspokaja go to smiling smiley Gdy dziewczynki śpiewają lub grają na instrumentach również rozgląda się słysząc te dźwięki smiling smiley

Tak więc uważam, że dzieci od najmłodszych dni obcują z muzyką, w domu, w przedszkolu, nawet w samochodzie (radio) smiling smiley Więc są już oswojone smiling smiley

MILKA12 (offline)

26-01-2017 16:08:15

Wojciechowo
ooo no tak jeszcze grające zabawki o których piszecie dziewczyny...mamy ich trochę czasem aż zwariować można jak jedna i druga zaczną je wszystkie włańczać smiling smiley
ale i tak najlepiej bawią się instrumentami zrobionymi samemu czyli perkusja z garnków i łyżek itp smiling smiley

teresa211186 (offline)

26-01-2017 16:30:42

Niwki Książęce
Milka takie instrumenty zrobione przez dzieci mają swój urok. My nawet czasem byśmy nie pomyśleli żeby zrobić z czegoś mini instrument a dzieci potrafią.
Np. takie nakrętki od wody z dzióbkiem nałożone na patyk i odpowiednio zabezpieczone moja córcia tak sobie wymyśliła latem gdy sie bawiła w piaskownicy i chciało jej sie pić. Po wypiciu powiedziała, żeby nie wyrzucać nakrętki bo ona z tata zrobi coś fajnego.

Nawet zwykły szum liści to dla nas czasem nie zauważalna muzyka, a dla dziecka w brzuszku coś ciekawego i uspokajającego.

GabaBaba26 (offline)

26-01-2017 17:15:16

Udanin
0202oliwcia super pomysł z kupnem keyboardu mój dwuletni synuś dostał od chrzestnego kibord-zabawke to nie przestawał się nią bawić tworzył własne melodie i z taką radością nam je puszczał. Moja córeczka znowuż dostała śmieje się że w spadku keyboard Yamahy i rewelacja przyznam się że sama próbowałam coś grać winking smiley
Moja siostra kupiła swoim pociechą matę do tańczenia i bardzo sobie chwali.

GabaBaba26 (offline)

26-01-2017 17:32:56

Udanin
Muzyka wywołuje różne emocje. Kiedy puszczamy spokojne dźwięki to i dzieci są spokojne kiedy dźwięki są żywsze, skoczne to i dziecko żywiej reaguje. Dzięki muzyce czujemy się lepiej bynajmniej ja tak mam. Zauważyłam że moja córcia potrafi kojarzyć sobie różne sytuacje właśnie poprzez muzykę często słyszę od niej np. Mamuś pamiętam jak mówiłaś że kupisz mi zabawkę wtedy kiedy jechaliśmy do miasta a w radiu leciała piosenka ,,wiesz jak bardzo ciebie kocham"
Zdarza się że usłyszy gdzieś jakąś piosenkę i przychodzi do mnie i mi ją nuci bym jej ja odnalazła trochę się przy tym denerwuje ponieważ czasami nie jestem w stanie odgadnąć jaka piosenkę ma na myśli ale staram się smiling smiley

Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5265, Posty: 1312027, Użytkownicy: 73047.
Ostatnio dołączył/a joaska1808.

Statystyki tego forum
Wątki: 156, Posty: 14674.