Jak oswajać dziecko z muzyką? Jak pomóc odkryć talent muzyczny malucha?

Wysłane przez agnieszkausiarczyk 

agnieszkausiarczyk (offline)

24-01-2017 15:25:29

Łagodzi obyczaje, uwrażliwia, rozwija, wycisza, pobudza, nastraja. Muzyka ma bardzo dobry wpływ na każdego człowieka, szczególnie młodego, który się rozwija. Warto zatem zadbać, by muzyka towarzyszyła dzieciom na co dzień.

czytaj więcej

mikaa997 (offline)

25-01-2017 14:39:35

Wrocław
Ja gdy byłam w ciąży wzięłam sobie do serca informację o pozytywnym pływie muzyki na organizm. Dla mojego maluszka i siebie samej włączałam na relaksacyjne melodie. Nie wiem może powinnam iść w jakąś ambitną muzykę klasyczną? Tak czy inaczej postawiłam na delikatne melodie które mnie nie drażniły. Nie wiem czy to przypadek czy faktycznie tak jest ale mój synek będą w brzuszku miałam wrażenie że się uspokaja. Po porodzie gdy miałam problemy z uspokojeniem synka też zdarzało mi się włączać mu te same melodie i miałam wrażenie że się uspokaja. Niestety trwało to krótko ale dla zmęczonego rodzica każda chwila ciszy jest bezcenna smiling smiley))
Moja rodzina nie jest jakoś szczególnie muzykalna tzn śpiewamy ale każdy jak potrafi winking smiley Nie gramy na instrumentach- poza synkiem który uwielbia wyżywać się na cymbałkac ale mimo to lubimy słuchać muzyki i często wygłupiamy się przy niej ze starszym synkiem. Robimy to od małego i nawet w przedszkolu Pani chwali nasze dziecko że ma słuch, jak na 3 latka i jest bardzo roztańczony smiling smiley

GabaBaba26 (offline)

25-01-2017 19:04:03

Udanin
Muzyka zawsze miała dobry wpływ na mnie. Od najmłodszych lat mi towarzyszy, pochodzę z rodziny uzdolnionej muzycznie. Moja mamusia śpiewa w zespole ludowym. Moja najstarsza siostra jest nauczycielką muzyki. W moim rodzinnym domu mieliśmy pianino, gitarę, skrzypce i flet. Każdy na czymś grał. Dzięki zagranicznym piosenką nauczyłam się angielskiego. Uwielbiam tańczyć lecz kiedy to robię to albo śpiewam albo nuce sobie melodie do której się poruszam dzięki temu lepiej łapie rytm. Zauważyłam że moje dzieci również uwielbiają śpiewać, tańczyć i grać na instrumentach jak na razie to tylko próbują po swojemu lecz czasami nawet coś im wyjdzie i jakąś ciekawą melodie stworzą. Przedszkolanki zawsze chwalą moją córcie iż zawsze głośno i wyraźnie śpiewa. Synuś słabo jeszcze mówi ale potrafi doskonale zanucić swoje ulubione piosenki. To iż kochamy muzykę widzą również nasi najbliżsi gdyż obdarowywuja moje dzieci właśnie różnymi instrumentami co mocno uszczęśliwia moje pociechy.

[link widoczny po zalogowaniu]

teresa211186 (offline)

25-01-2017 20:42:41

Niwki Książęce
Uwielbiam słuchać muzyki i będąc w ciąży często relaksowałam się słuchając delikatnej, spokojnej muzyki, czasem puszczałam zwykłe kołysanki.
Po porodzie śpiewałam najpierw córeczce, później synkowi, ale mój głos niczym nie dorównuje głosowi mojego taty i moich ciociom, które zawsze lubiłam słuchać. Ale mimo to, że fałszowałam i nie śpiewałam w odpowiednich nutach to zawsze to robiłam, a moje dzieciaczki teraz chodzą i śpiewają, a córka do tego stopnia, ze nawet czasem śpiewająco opowiada co robiła w przedszkolu. A panie mówią, ze ma bardzo ładny głos i wyjątkowy słuch którego mi zawsze brakowało.

edyta_jurczynska (offline)

25-01-2017 21:19:44

Toruń
Swojego synka z muzyka oswajałam już od pierwszych dni jego życia. Będąc już na początkowym etapie ciąży słuchałam muzykę dedykowaną dla dzieci: kołysanki i Bethovena dla bobasa. W późniejszym etapie ciąży z wielka przyjemnością zaczęłam słychać naprawdę godzinami Bethovena, Chopina, Vivaldiego 4 pory roku. Na tego ostatniego synek reagował wyjątkowo entuzjastycznie. Kiedy Jaś pojawił się na świecie moim najlepszym sposobem na komunikowanie się z nim był śpiew. Śpiewać uwielbiam od dziecka a ogromna radość sprawiało mi to, jak reagował na mój śpiew synek. Były to teksty przeróżnych piosenek, nie tylko aaaa kotki dwa. Tematyka patriotyczna i żołnierska również nam towarzyszyła a kiedy synek miał 2 miesiące podjął pierwsze próby śpiewu w duecie ze mną. Oczywiście to było mruczenie, ale współgrało fantastycznie z moim śpiewem. Od początku podsuwałam Jasiowi zabawki muzyczne. On je uwielbiał a mając 5 miesięcy pozwoliłam mu paluszkami poczuć prawdziwe struny mojej gitary. Był zachwycony tym, że udało mu się wydobyć kilka ciekawych dźwiękówsmiling smiley

0202oliwcia (offline)

25-01-2017 22:43:12

Czy da się oswoić moje dziecko z muzyka ?? To nie realne ponieważ to nie my oswajamy nasza córcie tylko ona nas smiling bouncing smiley Ja jako mama zawsze lubię gdy jakąś muzyczka sobie nawec cicho płynie gdy ja się krzatam po mieszkaniu i wykonuje zwykle czynności domowe dlatego moja córeczka jest juz do tego Przyzwyczajona jeszcze z czasu gdy była w brzuszku , ja i maz mamy odmienne upodobania co do muzyki nie trawie techno a co na to nasze dziecko ??? Bawi się świetnie i przy tym rodzaju muzyki i przy tym żartowniś . Ostatnio nawet zabrała mi zaparzacz do herbaty i powiedziała ze to jej mikrofon :-) ma 4 latka a sporo piosenek potrafi na pamięć co nie które słowa lepiej niż ja smiling bouncing smiley
A jakie jest marzenie mojego dziecka "mamo ja zostanę " dzidziejką " ( oczywiście chodzi o DJ . smiling bouncing smiley

teresa211186 (offline)

25-01-2017 23:25:34

Niwki Książęce
Oliwia u nas jest podobnie dzieciakom nie gra roli jakiej słuchają muzyki, ważne jest że mogą tańczyć skakać, , śpiewać a gdy są zmęczone po prostu przy delikatnych spokojnych nutkach się zrelaksować.
Jeśli chodzi o śpiewanie to u nas za mikrofon robi wszystko ale najczęściej pałka od ucierania ciasta. Chociaż, córka ostatnio chciała być bardziej kreatywna i zrobiła sobie na występy przed dziadkami mikrofon z klocków, tak żeby wyglądało jak na scenie gdy dzieci śpiewają do mikrofonu na stojaku.

0202oliwcia (offline)

26-01-2017 10:16:38

Teresko te nasze dzieciaki to maja pomysły my zawsze jak jedziemy gdzieś autem to mąż wlancza swoja muzykę która ja nie do końca trawie a moja Oli co na to ??? Ciska sie po foteliku jak szalona głową rzuca śmieje się krzyczy a ja mam z niej taka zwałkę że głowa mała , nieraz się juz zastanawialam czy w ten sposób wreszcie nie zepsuje fotelika żartowniś

Jeśli chodzi natomiast o jej przyszłość związana z instrumentami i ogólnie muzyka to obok naszego domu jest szkoła muzyczna i zastanawiał się żeby tam nie posłać córeczki na edukacje tylko ze chce żeby to był jej wybór w tej szkole jest wymóg ze dziecku musi grac na jakimś instrumencie a ja nie chce jej do niczego zmuszać w przedszkolu maja praktycznie codziennie zajęcia z rytmiki i mój skarb tam króluje ale zobaczymy co się dalej z tego urodzi smiling bouncing smiley

mikaa997 (offline)

26-01-2017 11:53:46

Wrocław
Oj dzieci są bardzo pocieszne winking smiley Mój synek jeszcze bardzo mało mówi ale już zdolniacha śpiewa hihi winking smiley Wymyśla wszystkie słowa ale na jest tam słyszalna melodia winking smiley Zajęcia muzyczne czy taneczne są świetną sprawą dla dzieciaków... jak to mówią. Muzyka łagodzi obyczaje winking smiley
A jakie jest Wasze zdanie na temat grających zabawek? Mój muzykalny synek uwielbiał je i potrafił włączać kilka melodyjek jednocześnie a mi się włos na głowie wtedy jeżył. Pamiętam, że miałam okres kiedy znienawidziłam wszystkie grające zabawki i z kilku zabrałam baterie. Gości którzy przynosili nam grające cuda miałam ochotę rozszarpać ;p Też miałyście takie zabawkowe kryzysy ? winking smiley

0202oliwcia (offline)

26-01-2017 13:05:17

Mikaa przypomniałaś mi o tym właśnie u nas co druga zabawka to właśnie grająca bywały etapy że głowa mi pękała i miałam ochotę dosłownie przez okno wywalić jedną czy drugą zabawkę żartowniś Eh już zapomniałam jak to jest ale niedługo sobie przypomnę i to dosłownie dziewczynka w łóżeczkuchłopiec w łóżeczku

A wiecie jak moja córeczka krzyczy w aucie jak jedziemy zawsze EŁADORRRRR (Czyli po naszemu Ekwador tongue sticking out smiley

Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 4479, Posty: 1121565, Użytkownicy: 69430.
Ostatnio dołączył/a Mika1086.

Statystyki tego forum
Wątki: 151, Posty: 2041.