Pokój małego alergika

Wysłane przez agnieszkausiarczyk 

agnieszkausiarczyk (offline)

16-02-2009 13:57:30

Dziecku z alergią należy maksymalnie ograniczyć kontakt z silnymi alergenami. Mieszkanie, a przede wszystkim pokój malucha musi być czysty i wyposażony tylko w niezbędne meble i przedmioty.

czytaj więcej

erii001 (offline)

28-03-2009 10:59:08

Kielce
Wspaniały artykuł. Cieszę się, że trafiłam na niego , bo właśnie jestem na etapie zastanawiania się co zmienić w pokoju moich dzieci (oboje z alergią).
Myślałam o tapecie która by ozdobiła ściany, ale w artykule ten sposób nie jest polecany.... dobrze wiedzieć, pewnie zdecyduję się na farbę.
Firanka w pokoju dziecinnym jest, ale prana co sobotę, z zasłon zrezygnowałam. Na podłodze parkiet i mimo, że taki pokój wygląda dość surowo, to wydaje mi się, że ważniejsze od wystroju jest zdrowie dziecka.
Pluszaki raz na jakiś czas zamrażamy, a gdy w zimie były dosyć duże mrozy wszystkie wylądowały na balkonie.
Jedyną rzeczą (poleconą przez alergologa) nad którą teraz się zastanawiam jest oczyszczacz powietrza... droga to przyjemność, ale chyba warto zainwestować....
Bardzo dziękuję za ten artykuł.

[link widoczny po zalogowaniu]

kaska_dr12 (offline)

02-03-2012 15:16:23

Warszawa
Odnośnie sprzątania w pokoju małego alergika - pojawił się na naszym rodzinym rynku niesamowity odkurzacz SEBO. Znany i ceniony na świecie, w końcu zawitał do Polskismiling smiley W odkurzaczu zastosowany jest patent wykorzystujący filtry elektretowe spełniające europejską normę H13-H17.Do tego nie wyrzuca brudu na zewnątrz tylko zasysa go do środka. Wyobrażcie sobie że na zachodzie używany jest w szpitalach!

lizaaa (offline)

10-05-2012 21:48:11

dzięki za ten artykul, wiele się dowiedziałam...

moniaijulka (offline)

03-02-2015 23:34:28

Nowe
Moi oby dwoje bracia są alergikami także z doświadczenia wiem jak wygląda taki pokój alergika winking smiley na podłodze linoleum lub panele, zero firan tylko rolety, żadnych pluszaków a same plastikowe i gumowe zabawki, żadnych kwiatków w całym domu, pościele antyalergiczne. Przez to że kiedy byłam dzieckiem nie mieliśmy żadnych roślin w domu do tej pory nie potrafię pielęgnować kwiatów grinning smiley sad smiley

joani (offline)

03-02-2015 23:40:29

Mały alergik a wielka rewolucja w domu. U mnie też podejrzewano alergie i to na roztocza. W domu mama dokonała zmian i tak jak jest napisane- wszystko przyjazne, co łatwo i szybko da sie umyć. Musiałam pozbyć się pluszaków i nad tym ublewałam, tym bardziej że następne testy nie potwierdziły tego. Nasz dom stał się za to przyjazny mojej kuzynce alergiczce i wspólnie mogłysmy się bawić bez jej kichania i prychania winking smiley

mikaa997 (offline)

05-03-2015 15:05:08

Wrocław
Przy alergiach na kuch i roztocza mogę polecić odkurzacze z filtrem wodnym. Są droższe jednak mam w rodzinie przypadek takiej alergi i dopiero taki odkurzacz pomógł i na prawdę "zbierał" większość kurzu i roztoczy z pomieszczeń.

Margota (offline)

21-07-2021 12:15:08

Kraków
O małego alergika trzeba bardzo dbać. U nas alergia na kurz i roztocza. Musieliśmy się pozbyć dywanów, zasłon, części pluszaków itp. Zakupiłam odkurzacz z filtrem wodnym. Ściany malowane w naszym domu są farbą Magnat Ceramic Care, która jest przyjazna dla alergików i jeszcze oczyszcza powietrze z formaldehydu.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5568, Posty: 1381495, Użytkownicy: 73504.
Ostatnio dołączył/a jalappop.

Statystyki tego forum
Wątki: 162, Posty: 2190.