Zez u niemowlaka i małego dziecka. Przyczyny, leczenie

Wysłane przez agnieszkausiarczyk 

agnieszkausiarczyk (offline)

16-02-2009 10:11:30

Zez to nieprawidłowe ustawienie oczu. Jest poważnym schorzeniem, które może sprawić, że chore oko będzie coraz mniej widziało. Zez jest zjawiskiem normalnym jedynie u noworodków i we wczesnym okresie niemowlęcym. Ale ten zazwyczaj zanika w wieku 12 tygodni.

czytaj więcej

madziabednarek (offline)

14-03-2010 21:37:55

Bieganowo
Ten artykuł bardzo mi pomógł w zrozumieniu jak zez jest niebezpieczny i że trzeba leczyć.Moja 3 letnia córeczka ma zeza naprzeminnego i bardzo słaby wzrok, nosi okulary . Od prawie roku jest pod opieką okulisty.Na ostatnij wizycie pani doktor powiedziała,że potrzebna będzie operacja oczu. Bardzo się przestraszyłam. Na następnej wizycie ,którą mamy w sierpniu da nam skierowanie. Po przeczytaniu tego artykułu zrozumiałam że, tak bedzie najlepiej żeby polepszyć córeczce wzrok.

halina2159 (offline)

02-10-2014 09:51:51

Skoczów
Super artykuł cieszę sie że jest na ebobasie i naprawdę warto zwrócić uwagę na oczka dziecka to ważne by prawidlowo się rozwijało i nie miało problemów w przedszkolu i szkole i ogólnie w życiu .Nasza córcia zezowała od urodzenia ale bylismy pod opieką okulisty i mysleliśmy ze wszystko jest ok jednak niepokoiło nas to że zez utrzymuje się nadal po 6 mies. okulista jednak mówił że wszystko jest wporządku ze taka ma urodę jakąś wschodnią nas jednak to niepokoiło i poszliśmy do innego okulisty tym bardziej ze na bilansie lekarka też zwrócila na to uwage ,nowy okulista od razu rozpoznał zeza i skierował nas do specjalistycznego osrodka który zajmuje sie oczkami dzieci a tam jak tylko wszeliśmy do gabinetu uslyszelismy "a co to za zezulka mi tu przyprowadziliście ?" badania wykazaly że wady wzroku nie ma ale zez jest i to duży wytłumaczono nam że mieśnie trzymające gałke oczną sa za długie i tzreba je skrócić ,córcia musiala miec operowane oba oczka ,dostała okularki wspomagające leczenie i polecenie naprzemiennego przysłaniania oczek .Teraz córcia ma 6 latek oczka ma zoperowane ,okularki nadal nosi i przyslania a takze jeździmy na ćwiczenia do specjalistycznego ośrodka raz dwa razy w tygodniu i jeździmy co 6 mies. na kontrolę oczek i efekt jest wspanialy kąt zeza z 25 stopni zmniejszył się do 8 stopni oczka są już zdrowe córka świetnie sobie radzi w przedszkolu uwielbia rysowac i rysuje ślicznie smiling smiley Dlatego zachęcam sprawdzajmy oczka naszych dzieci,idzmy na kontrolę i jeśli coś jest nie tak trzeba wdrożyc leczenie i ćwiczenia to naprawdę daje efekty smiling smiley

[link widoczny po zalogowaniu] [link widoczny po zalogowaniu]

mysia83 (offline)

19-11-2014 17:29:16

Rzeszów
U mojego synka zez pojawił się ok 3 roku życia, występuje wraz z nadwzrocznością, wiec synek nosi okulary, na początku leczenia miał również zakrywane oczko. Jesteśmy pod stałą opieką okulisty. Natomiast nie wiedziałam, a uświadomiłam to sobie czytając ten artykuł, że zez może pojawić się w przypadku choroby nowotworowej! Czasami nie zdajemy sobie sprawy z tego w jaki sposób niektóre choroby mogą sie objawiać...

wojtaszek (offline)

10-12-2014 19:07:44

Tarnów
W przypadku małych dzieci u których zdiagnozowano zeza najlepiej korzystać z pomocy w poradni leczenia zeza które są w każdym większym mieście. Należy też pamiętać wprzypadku małych dzieci u których nie stwierdzono zeza , nieświadomie nie doprowadzić do niego np poprzez podchodzenie od tyłu dziecka lub stawiania mu przedmiotów które go interesują za głóką. Maluszek który nie jest w stanie się obrócić ucieka oczami za osobą i przedmiotem.

joannaeich (offline)

17-12-2014 10:39:54

Gniezno
u nas gdy synek byl noworodkiem mial lekkiego eza ale to chyba normalne u takich malców, później oczka już szły normalnie. Okuliste także odwiedziliśmy i wszystko jest dobrze. Więc nie mam powodów do zmartwień

martynka002 (offline)

27-12-2014 16:10:57

u mojego malucha lekko oczko ucieka w kierunku lewej skroni ale ma dpiero 4tyg wiec mam nadzieje, ze to przejdzie

martynka002 (offline)

11-01-2015 14:40:55

ostatno pisalam , że malutka zezuje. Teraz juz z dnia na dzień coraz mniej. Wiadomo jak zapatrzy się w jakis pkt ale to chyba wiekszosc osob tak ma

moniaijulka (offline)

02-02-2015 22:53:57

Nowe
Mojej córci zez minął po pierwszym miesiącu życia. U nas w rodzinie tylko mój kuzyn ma zeza, więc jest minimalne prawdopodobieństwo że Julce ujawni się zez później

mikaa997 (offline)

27-02-2015 15:44:54

Wrocław
Synek robił lekkiego zeza w pierwszych tygodniach życia. Lekarz uspokajał że powinno to minąc i na szczęście miał rację
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5289, Posty: 1333204, Użytkownicy: 73138.
Ostatnio dołączył/a KarolinaLilka.

Statystyki tego forum
Wątki: 157, Posty: 16706.