Próchnica przyczynia się do schorzeń również poza jamą ustną

Wysłane przez agnieszkausiarczyk 

agnieszkausiarczyk (offline)

20-10-2010 14:14:26

O chorobach spowodowanych przez bakterie próchnicowe rozmawiamy z Krzysztofem Łozą, stomatologiem

czytaj więcej

wojtaszek (offline)

02-01-2015 15:42:50

Tarnów
Próchnica nie leczona powoduje nie tylko utratę zębów, choroby dziaseł ale może być przyczyną np. zapalenia mięśnia sercowego a znam przypadek zachorowania na sepsę w wyniku tragicznego stanu uzębienia. Warto dbać o zęby nie tylko ze względów estetycznych ale przed wszystkim zdrowotnych. Zęby są dla nas niezbędne również w procesie przeżuwania jedzenia.

kasztanka2 (offline)

09-01-2015 10:05:56

Bartłomiejowice
O tym jak straszny jest stan uzębienia już przedszkolaków dowiedziałam się niedawno. W grudniu synek miał wigilię i jednocześnie pasowanie na przedszkolaka - pierwsza taka impreza, na której śpiewał i tańczył wraz z innymi dziećmi dla publiczności czyli rodziców. Po części artystycznej rodzice i dzieci zebrały się na mały słodki poczęstunek i wtedy właśnie zauważyłam, że chłopiec siedzący z nami przy stoliku nie ma ząbków z przodu - zostały zjedzone przez próchnicę! przeraziłam się tym i zaczęłam obserwować stan uzębienia innych dzieci. Oczywiście do buzi im na siłę nie zaglądałam, ale gdy dziecko się śmieje to widać czy ma zdrowe ząbki. Okazało się, że na pięciu obserwowanych przeze mnie dzieci troje niewątpliwie miało już leczoną próchnice!!! To dla mnie szok, szczególnie, że mój synek jeszcze u dentysty nie był, pediatra stwierdziła, że ma piękne ząbki i nie ma takiej potrzeby. I od tamtego momentu zastanawiam się jak rodzice mogli zaniedbać higienę zębów swoich pociech?! Jak mogli dopuścić do próchnicy już u trzylatków?!!! to jest po prostu przerażające.

donnavito (offline)

16-01-2015 00:27:36

Iława
Mój znajomy miał pokrzywkę na całym niemal ciele i spuchniętą twarz od próchnicy zęba, zrobił wszystkie testy alergiczne , które wyszły dobrze, itp. i alergolog go oświecil, ze bakterie z zęba mogły wywołac taka reakcje organizmu.
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5038, Posty: 1220398, Użytkownicy: 72291.
Ostatnio dołączył/a Malban.

Statystyki tego forum
Wątki: 83, Posty: 9259.