Lalka dla chłopca, ciuchcia dla dziewczynki?

Wysłane przez agnieszkausiarczyk 

gogusx (offline)

06-02-2011 23:28:41

siedlce
Moi chłopcy też mają jedna lalę która uwielbiają smiling smiley niech się bawią jeszcze trochę i napewno na nią niespojrzą

Fotelik24 (offline)

28-02-2011 19:14:52

Mój synek też ma lalkę. Trzeba od małego dzieci uczyć życia. Niech wiedzą, że nie tylko chłopcy istnieją.

jutka (offline)

13-02-2013 21:32:35

Toruń
U nas lalki były potrzebne tylko po to, żeby testować na nich nożyczkiwinking smiley W ogóle oglądałam bardzo ciekawe testy zabawek, można się zgodzić lub nie ale najbardziej rozwijające są drewniane klocki/ klocki ogólnie być może. I kubeczki jeden w drugi. Uniwersalne i wraz z dorastaniem dziecka mogą zmienić funkcje. O tych najmniej polecanych nie będę pisać, jeszcze ktoś posądzi mnie o antyreklamę winking smiley, kto będzie chciał i tak znajdzie.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-13 21:33 przez jutka.

Fragles24 (offline)

19-02-2013 18:33:56

Biery
Według mnie jest to normalne zachowanie. Mam w rodzinie dwóch siostrzeńców- jeden ma 3 lata, drugi 5. Gdy tylko przychodzą do mojej córki jest wielka walka o lalki, wózki i inne akcesoria dla dziewczyneksmiling smiley A gdy jesteśmy u chłopaków moja córka bawi się samochodami i jest to najlepsza zabawa. Dzieci w tym wieku nie dzielą zabawek na te dla chłopców i te dla dziewczynek. Dla nich zabawki to zabawki tym bardziej, że nie maja takich w domu.

madzia1984 (offline)

21-09-2013 15:03:27

Krzywiczki
Zgadzam się z wypowiedziami powyżej. Nie można tak generalizować zabawek. Moja córcie uwielbia samochody- ma ich bardzo wiele. Nie możemy jej zabraniać tak świetnej zabawy smiling smiley

halina2159 (offline)

03-10-2014 17:04:24

Skoczów
Zgadzam sie że nie mozna zabawek dzielic na dziewczęce i chłopience a zakazywanie chłopcu zabawy lalką czy wózeczkiem jest bezsensowne zabawki są dla dzieci i powinny się bawić tymi którymi chcą w końcu to buduje ich wyobraźnię ,nasza córcia od malutkiego lubiła autka,narzędzia i bajki o tematyce niby chłopięcej a teraz mając 6 latek lubi lalki,zabawy w dom i czesto bawią się razem z braciszkiem w dom czy szkołe a synek lubi bawic się laleczkami i kuchnią i garnuszkami ale tez lubi autka ,majsterkowanie itp. bawią się tym co chcą .Moja kuzynka zastanawiała się czy kupić synkowi wózeczek bo spodobał mu się wózeczke koleżanki i chciał taki ale jego tata kategorycznie zabronił bo kto to widział by chłopak bawił się wózkiem a mały uwielbiał wozić lalki i miski w koncu dostał wózek ale taki zakupowy zabawkowy i szcześliwy smiling smiley zabawki pomagają zrozumieć świat i wcielać się w rózne role które dzieci mogą odgrywać wiec pozwalajmy na swobodną zabawe naszym smykom smiling smiley

[link widoczny po zalogowaniu] [link widoczny po zalogowaniu]

anulkam1983 (offline)

18-12-2014 14:47:15

Podsuliszka
Mam 4 letniego synka i 17 msczną córcie. Synek ma pełno samochodzików. Gdy kupiłam córci lalkę to... wyrzuciła ją do koszasmiling smiley Woli bawić się z bratem samochodami. To normalne bo bierze przykład z brata i naśladuje go. Przyjdzie jeszcze czas na lalkismiling smiley

mysia83 (offline)

11-01-2015 09:15:52

Rzeszów
anulkam1983 u mnie jest podobnie jak u ciebie córeczka naśladuje brata, wiec uwielbia bawić się pociągami i torami, dla mnie to całkowicie naturalne, taki ma wzorzec zabaw.

Lalki i pluszaki na razie leżą i się kurzą, wózek dla lalek też...Mimo iż próbuje się z nią bawić lalkami, po 2 minutach ucieka i zabiera ze sobą pociągi tongue sticking out smiley
Ale np. bawi sie w gotowanie, do zabawy wciąga starszego brata, z kolei on sadza pluszaki razem z siostrzyczka i bawią się w szkołę smiling smiley Ja uważam, ze to jest całkiem fajne, przecież wśród kucharzy, kierowców, nauczycieli sa i kobiety i mężczyźni i fajnie, ze dzieci interesują sie różnymi zabawkami, czynnościami. Zdaję sobie sprawę, że dla niektórych rodziców, to niedopuszczalne, żeby np. chłopczyk bawił sie lalką i ja ubierał! Dlaczego? Przecież tatusiowie też ubierają swoje dzieci, czeszą, kąpią i jest to całkowicie naturalne smiling smiley Pozwólmy dzieciom bawić sie czym chcą smiling smiley

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-01-11 09:16 przez mysia83.

moniaijulka (offline)

06-02-2015 23:26:57

Nowe
Lalka dla dziewczynki, autko dla chłopca to stereotyp. Nie powinno być czegoś takiego jak podział zabawek na chłopięce i dziewczęce. Na początku dzieci nie widzą różnicy płci i zabawka to zabawka, obojętne jest im to czy przypisana jest do innej grupy, ważne że jest fajna. Dopiero kiedy dziecko robi się starsze zauważa tą różnicę i samoistnie zaczyna bawić się zabawkami podpasowanymi do jego płci. Ja uwielbiałam się bawić samochodami, ale im robiłam się starsza tym bardziej wolałam bawić się lalkami.

joanka106259 (offline)

18-02-2015 11:32:42

Lublin
Nasz Marcel, gdy był ok2 latkiem uwielbiał wózki dla lalek, na placu zabaw pożyczał od dziewczynek, żeby trochę pojeździć smiling smiley Miał też lalkę i była to jedna z jego ulubionych zabawek, nawet do przedszkola ją zabierał. Równocześnie jednak lubił pociągi i tory, klocki ale i zabawę w gotowanie. Potem lala poszła w odstawkę i nastał czas dinozaurów, rycerzy a teraz lego. Samochody nigdy, go nie interesowały, przez chwilę miał tylko zabawę, gdy układał je jeden za drugim i bawił się w "korek" smiling smiley

Zapraszam do głosowania na Marcelka smiling smiley
[ebobas.pl]
[ebobas.pl]
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5319, Posty: 1267027, Użytkownicy: 72599.
Ostatnio dołączył/a bbhngrF3.

Statystyki tego forum
Wątki: 83, Posty: 13108.