Lalka dla chłopca, ciuchcia dla dziewczynki?

Wysłane przez agnieszkausiarczyk 

Sympatyczna (offline)

25-04-2009 22:09:33

mój syn lalę czasem i przytuli i w wózeczku pobuja, bo wózeczek ma siostrzenica starsza o rok smiling smiley
ale auta są na pierwszym miejscu, nikt mu tego jakoś specjalnie nie podsuwał, ale jest po prostu fanatykiem pojazdów - pokazuje je w tv, w gazecie, za oknem, a już wsiąść i jechać to rozkosz dla niego smiling smiley jego pierwsze świadomie wypowiedziane słowo brzmiało "ato"

Człowiek przestaje się bawić nie dlatego, że się starzeje, tylko starzeje się dlatego, że przestaje się bawić

luiza_m2 (offline)

26-04-2009 10:15:27

Boguchwała
moja córeczka ma tyle lalek i innych zabaweczek dla dziewczynek i nie zabardzo chce sie nimi bawic ale zaczełam kupowac jej samochodziki i jest bardzo zadowolona moim zdaniem to nic zlego a autka jej sie znudza to wtedy beda laleczki!!!dziecko z samochodempozdrawiamy

[link widoczny po zalogowaniu]

ulinka01 (offline)

16-05-2009 12:43:27

z nad morza
Podobnie jest u Nas. Marcel bawi się Hanki wózkiem, a Hanka Marcela pociągiem i samochodami. A najbardziej lubi traktor z przyczepą i kombajn. I też myślę, że nie ma w tym nic złego. Po prostu poznają świat

i

fuka14 (offline)

25-05-2009 14:15:29

Dziecko jeszcze nie rozrożnia zabawek męskich i damskich wiec glownie bawi sie tym co mu sie podoba więc nie widze w tym nic zlego

Joanna (offline)

29-05-2009 16:32:11

Wrocław
super artykuł smiling smiley)
nic dodać..wszystko zostało napisane wyżejsmiling smiley

sad smiley

joaskad (offline)

08-07-2009 23:48:00

Kętrzyn
Fajny artykuł smiling smiley Kupiłam Wiktorce wózek, lalki podostawała od babć i co? Wózek i lalki stoją i się kurzą. Ona już od dawna uwielbia ciuchcię Tomka&spółkę, helikoptery i koparki. Skąd jej się to wzięło nie wiem. Ostatnio kupujemy jej właśnie takie zabawki. Pewnie i na wózek przyjdzie czas smiling smiley

[link widoczny po zalogowaniu][link widoczny po zalogowaniu]

sun (offline)

07-09-2009 14:58:38

Puck/Władysławowo

erka (offline)

14-09-2009 15:22:13

International
Myślę, że nie należy przypisywac dziecku roli społecznej już w tak młodziutkim wieku. Ale zauwazmy, ze tutaj nie chodzi tylko o zabawki. Nie przeszkadza mamom, ze ich synek bawi się lalką, ale nie ubrałyby Go np. w różowe spodenki i koszuleczkę z motylkiem, mamy dziewczynek natomiast nie ubieraja swoich pociech w bluzy z samochodami czy Spidermanem... Czy to jest w porządku?? nie wiem... ja sama uważam, ze dzieci powinny się bawic czym chcą - Oczywiście (nie przypisujmy rocznej dziewczynce roli matki, kltóra ma wozić swoje dziecko i je pielęgnować). Ale i ja, mając takie (otwarte) podejście ubieram moje córeczki na różowo i w kwiatuszkismiling smiley To jest już chyba tak głęboko zakorzenione w naszej świadomości, ze jeszcze długo nie będziemy potrafiły w pełni zrezygnować i zignorować pewnych stereotypów...smiling smiley
Pozdrawiam wszystkie mamuśkismiling smiley

...

iwona1974 (offline)

06-10-2009 22:58:49

gdansk
moja roczna corka ma 3 starszych braci
ma lacznie narazie 3 lalki,ktore wcale ja nie interesuja
za to bardzo interesuja ja samochody,fajnie je prowadzi na podlodze i wola bru brumsmiling smiley
za to jej lalki bardzo interesuja jej 3 letniego brata,nosi je calujesmiling smiley

malgorzatap (offline)

07-10-2009 09:38:38

Hjørring
erka
Myślę, że nie należy przypisywac dziecku roli społecznej już w tak młodziutkim wieku. Ale zauwazmy, ze tutaj nie chodzi tylko o zabawki. Nie przeszkadza mamom, ze ich synek bawi się lalką, ale nie ubrałyby Go np. w różowe spodenki i koszuleczkę z motylkiem, mamy dziewczynek natomiast nie ubieraja swoich pociech w bluzy z samochodami czy Spidermanem... Czy to jest w porządku?? nie wiem... ja sama uważam, ze dzieci powinny się bawic czym chcą - Oczywiście (nie przypisujmy rocznej dziewczynce roli matki, kltóra ma wozić swoje dziecko i je pielęgnować). Ale i ja, mając takie (otwarte) podejście ubieram moje córeczki na różowo i w kwiatuszkismiling smiley To jest już chyba tak głęboko zakorzenione w naszej świadomości, ze jeszcze długo nie będziemy potrafiły w pełni zrezygnować i zignorować pewnych stereotypów...smiling smiley
Pozdrawiam wszystkie mamuśkismiling smiley

Oczywiscie,ze jest to w porzadku!Nie nalezy sie dac zwariowac. Jakby Twoj maz zalozyl bluze z motylkiem to pomyslalabys ze mu odbilo. Przeciez nie chodzi to o zatarcie roznic plciowych tylko o nienarzucanie rol zyciowych - jezeli nie bedziemy dzielic zajec na chlopiece i dziewczece to pozniejsza droge zyciowa dzieci beda wybieraly zgodnie ze swoimi preferencjami a nie narzuconymi stereotypami. W Danii,jezeli wzywam fachowca z dzialu technicznego u siebie w pracy mam rowne szanse na to ze przyjdzie kobieta jak i mezczyzna; to samo jesli chodzi o opieke nad dziecmi - opiekunami w zlobku czy przedszkolu sa tez mezczyzni i wszyscy uwazaja to za normalne.

Życie nie powinno być podróżą do grobu. Człowiek do kresu życia powinien się dotoczyć z kieliszkiem Chardonnay w jednej ręce, tabliczką czekolady w drugiej, narąbany w trzy dupy, krzycząc... "ALE TO BYŁA JAZDA..."
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5119, Posty: 1268162, Użytkownicy: 72602.
Ostatnio dołączył/a Paulinka2601.

Statystyki tego forum
Wątki: 83, Posty: 13225.