Lalka dla chłopca, ciuchcia dla dziewczynki?

Wysłane przez agnieszkausiarczyk 

agnieszkausiarczyk (offline)

02-03-2009 15:15:03

W przedszkolach dzieci same decydują jakimi chcą bawić się zabawkami. — Bywa, że chłopcy przebierają lalki, a dziewczynki bawią się młotkiem — mówi pani z przedszkola Zielona Ciuchcia w Jabłonnej.

czytaj więcej

bea (offline)

13-03-2009 09:30:10

Łódź
Nie widzę w tym nic złego!!!!
Moje dziecko na razie głównie bawi się piłeczkami. Autka go interesują, pianinko, książeczki, za to misie itp. nie bardzo, choć ostatnio zauważyłam że daje misiowi buziaka, daje mi do pocałowania, przytuli i odkłada. Myślę, że dziecko ma prawo bawić się wszystkimi zabawkami. Koleżanka swojego synka przygotowywała do roli starszego brata właśnie poprzez zabawy lalką i wózkiem.

[link widoczny po zalogowaniu]

Ladyefa (offline)

16-03-2009 19:32:40

Szczecin
A dlaczego nie?
Mój syn również bawi się laką w domu (jeszcze odziedziczoną po mamie smiling smiley ) . Większość ludzi nie widzi nic złego w zabawie dziewczynki samochodami, ale jak chłopak bawi się lalką to już jest cos "nie tego". Ja tak nie uważam i myślę że to u chłopców kreuje jakąś wrażliwość smiling smiley

Sympatyczna (offline)

17-03-2009 14:08:02

mój syn nie stroni od "babskich" zabawek smiling smiley bawi się często ze starszą kuzyneczką lalkami, którym ścieli w wózeczku, prowadza na spacer itp... czasem nawet torebkę "dziewczyńską" bierze i nosi smiling smiley nie uważam, że miałby się do samochodów i innych męskich zabawek ograniczać smiling smiley

Człowiek przestaje się bawić nie dlatego, że się starzeje, tylko starzeje się dlatego, że przestaje się bawić

violus (offline)

17-03-2009 20:34:00

Kielce, NI
ja rowniez uwazam ze nie ma w tym nic zlego i dziwnego. Nasza Ola z przyjemnoscia bawi sie samochodami, ochoczo pokazuje auta jak jestesmy na spacerze, radosnie krzyczac "brrum brum". A moj bratanek nie odchodzi od wozka (zabawki) kiedy tylko jest u nas smiling smiley co sie dziwic. dorosli ludzie rowniez maja skrajne zachowania, hobby, ktore nie sa odekwatne do plci smiling smiley Ja na przyklad uwielbiam pilke nozna smiling smiley

Nasza eBobasowa Galeria - Zapraszamy!

Samantha (offline)

20-03-2009 15:14:28

Zgadzam się i ja ze zdaniem moich poprzedniczek. Nigdzie nie jest powiedziane, ani napisane, żedziewczynka musi bawić sie lalkami, a chłopczyk samochodami. Wiadomo, kazde dziecko jest inne, ale to nie znaczy, że nie może się bawić tym czym ich rówieśnicy.
Moja Nikolka jako dziewczynka ma lalki, misie i inne dziewczęce zabawki, ale bardzo lubi bawić sie samochodami lub np. młoteczkiem. Sama ma kilka samochodów w swoich zabawkach. I bardzo dobrze, niech nasze dzieci będą wszechstronne. To im nie zaszkodzi, a może nawet rozwinie postrzeganie na świat w kazdym aspekcie.

Mewka30 (offline)

26-03-2009 10:40:08

Podzial na zabawki dziewczece i chlopiece zostal nam narzucony tylko kulturowo, ale w rzeczywistosci on nie istnieje. Moja juz prawie 4-letnia coreczka Angelika od zawsze bawila sie najchetniej stara kolekcja autek swojego taty. Nigdy jej tego nie bronilismy, bo zabawki maja bawic dziecko, a nie zaspakajac oczekiwania jego rodzicow. Aktualnie od roku Angelika stala sie prawdziwa fanka bajki pt. "Mali Einsteini", ktora tez jest uznawana za bajke dla chlopcow, jej ulubione zabawki to Einsteiny i ich rakieta, lodz podwodna i batuta Leosia tez z tej bajki, odrzutowiec, parowozik, samochod strazacki zbudowany przeze mnie z klockow Lego i nadal te taty autka. Ja, jako rodzic i pedagog z zawodu nie widze w tym nic zlego, a nawet jestem z niej bardzo dumna, iz mimo tak silnej presji reklam w TV i jej kolezanek z przedszkola, ona jednak wybiera to, co naprawde lubi, a nie to, co rzekomo powinny lubic dziewczynki. dziecko z samochodem

Mewka

peli (offline)

11-04-2009 13:47:26

opole/edinburgh
moj maluch ma swoja przyjacioleczke i zawsze jak idziemy do nich bawia sie jej zabawkami,wiadomo-lalki,wozki,kolyski...a jak sa u nas bawia sie samochodami i instrumentami muzycznymi mojego syna...o prosze;

Angi (offline)

18-04-2009 19:41:15

Pomorskie
Moja znajoma kupiła swojemu 2 i pół rocznemu sykowi wózek z lalą, gdy tylko przyszła na świat jego młodsza siostra i nie widzę nic złego w tym, że chciał naśladować mamę.
Natomiast mój synek ma swoją ukochaną dzidzię, którą ukocha, nakarmi, posadzi na auto. …
Po co dzielić zabawki na „damskie i męskie”. Dzieci są dziećmi i niech nimi zostaną smiling smiley

[ebobas.pl]

ryba1548 (offline)

25-04-2009 14:51:33

B.
u mnie rowniez corcia bawi sie samochodami i bardzo to lubi,natomiast synek przepada za lalkami i wozkiem...

Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6057, Posty: 1185232, Użytkownicy: 68319.
Ostatnio dołączył/a zolza69.

Statystyki tego forum
Wątki: 81, Posty: 1214.