Jak dziecko przygotować do pierwszych podstrzyżyn?

Wysłane przez agnieszkakrzyszton 

agnieszkakrzyszton (offline)

19-08-2010 17:27:13

Twierdzenie, że przy pierwszym spotkaniu dzieci widzą we fryzjerze nieobliczalnego Sweeney Todda, wcale nie jest przesadą. W jego rękach nożyczki i maszynka elektryczna jawią się malcom jako narzędzia tortur. Są na szczęście sposoby, by osłabić te pierwsze wrażenia.

czytaj więcej

Paulin30 (offline)

23-09-2011 23:19:54

Warszawa
Jak dotąd sama obcinałam mojej małej włoski i to tylko kiedy spała, ale teraz widzę ze już czas na pierwszą wizyte u fryzjera bo moje zdolności w tej dziedzinie nie są zbyt duże. Aż się boję, jak to będzie - spróbuję rad z artykułu - może to troszkę pomoże opanować bunt dwulatkawinking smiley

kasztanka2 (offline)

07-11-2014 13:36:19

Bartłomiejowice
Mój synek miał ponad rok, gdy po raz pierwszy udaliśmy się do fryzjera - była to znajoma pani z dobrym podejściem do dzieci, wcześniej zademonstrowała mu narzędzia, którymi będzie się posługiwać, a dodatkowo chwilę wcześniej synek oglądał jak strzyże jego tatę i widząc, że to nic nie boli chętnie usiadł na fotelu. Dopiero pod koniec pracy zaczął się wiercić i nudzić i trzeba było kombinować, żeby usiedział do końca. Do dziś dnia wszyscy zawsze nadziwić się nie mogą, gdy synek tak spokojnie siedzi u fryzjera i bez trudu i mrugnięcia okiem nawet wytrzymuje do końca. A raz nawet podczas strzyżenia zdarzyło mu się usnąć!
smiling smiley

wojtaszek (offline)

08-02-2015 20:28:06

Tarnów
Mój siostrzeniec panicznie bał się wizyt u fryzjera i za kazdym razem strzyżenie włosów było męką dla niego, mamy i fryzjerki. Wczoraj odwiedził zakład fryzjerski przyjazny maluchom w którym dla chłopców był specjalny fotel w kształcie motoru , dziecko siedzi wygodnie i po skończonym strzyżeniu otrzymuje dyplom , lizaka i balonik z logo firmy. Szymon był zachwycony i powiedział że będzie z radością tam wracał. Z tego co wiem to zakład fryzjerski ma wiele innych fajnych gadżetów np. Szymek denerwował się że obcicnane włosy spadają mu na twarz więc fryzjerka miała jednorazowy daszek przyklejany do czoła dziecka który powstzrymywał włosy przed spadaniem. Koszt takiej wizyty nie jest dużo droższy od innych salonów fryzjerskich - oni zapłacili 19 zł.

joanka106259 (offline)

20-02-2015 10:57:03

Lublin
Trzeba dziecko przygotować do wizyty i opowiedzieć o niej. Jeżeli malec boi się maszynki dobry fryzjer obetnie go również nożyczkami bardzo ładnie. Ja zawsze trzymałam synka na kolanach i był przez to spokojniejszy.

Zapraszam do głosowania na Marcelka smiling smiley
[ebobas.pl]
[ebobas.pl]

mikaa997 (offline)

07-03-2015 18:22:40

Wrocław
W dużych miastach są super salony fryzjerskie dla dzieci. Kolorowe ściany, fotele w kształcie samochodu itp... masa gadżetów przyjazdynch dla dzieci. Uważam że to idealne miejsce na pierwsze strzyżenie. No i oczywiście mama także powinna być blisko winking smiley
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5064, Posty: 1243763, Użytkownicy: 72438.
Ostatnio dołączył/a Klaudynx.

Statystyki tego forum
Wątki: 83, Posty: 11213.