Nowalijki nie dla malucha. Jedzenie nowalijek może wywołać alergię

Wysłane przez agnieszkausiarczyk 

agnieszkausiarczyk (offline)

11-05-2009 13:33:28

O tym, czy kanapka z młodziutką sałatą i rzodkiewką to samo zdrowie, rozmawiamy z Joanną Wielowską, dietetyczką

czytaj więcej

ulinka01 (offline)

16-05-2009 12:33:35

z nad morza
Powszechnie wiadomo, że nowalijki nie są dla dzieci, a zwłaszcza te pierwsze zaraz na początku wiosny. O wiele zdrowsze są mrożonki i dania ze słoiczków

[link widoczny po zalogowaniu]

i

Sympatyczna (offline)

16-05-2009 16:32:31

mój syn tylko ogórka je, bo bardzo lubi... na inne czekamy smiling smiley już rosną w przydomowym ogródku, więc będą "zdrowe" smiling smiley

Człowiek przestaje się bawić nie dlatego, że się starzeje, tylko starzeje się dlatego, że przestaje się bawić

oka82 (offline)

18-04-2012 11:02:12

Kraśnik
a moje półtora roczne dziecko zjada wszystkosmiling smileyMajątek wydaje na pomidory koktajlowe bo zjada na kg papryka konserwowa i ogórek kiszony to hit.Mizeria,sałata rzodkiewka nic nie umknie jego uwagi a gdy na talerzu dostanie mięsko i jakieś warzywko obojętnie pod jaką postacią zje warzywko a mięso zostawi i będzie wołał am am i tak aż zje wszystko co w obecnej chwili dostepnegrinning smiley

[blog.ebobas.pl]

[link widoczny po zalogowaniu]~

wojtaszek (offline)

12-12-2014 20:30:06

Tarnów
Nowalijki nie są zdrowe zarówno dla maluchów jak i dla osób starszych. Nie mam wątpliwości że w lutym czy w marcu nie ma możliwości wyhodowania rzodkiewki, sałaty, szczypiorku w naturalnych warunkach więc do ich uprawy stosuje się nawozy, opryskiwanie które ze zdrową żywnością nie mają nic wspólnego. Myślę że czasem warto poczekać i w sezonie zjeść zdrowy naturalny owoc lub warzywo.

martynka002 (offline)

15-12-2014 16:16:20

jestem ciekawa co mój szkrab z warzyw bedzie lubił

mikaa997 (offline)

04-02-2015 13:08:35

Wrocław
mam w swoim ogródku mały warzywnik i tak na prawdę to jest jedyne miejsce z którego podaję dziecku "pewne" pod względem jakości warzywa. Nowalijki bardzo kuszą na sklepowych półkach jednak już od dawna wiem, że należy się ich wystrzegać

joani (offline)

06-02-2015 06:56:34

Nie oszukujmy się, że kupując w marketach w lutym a w czerwcu będziemy mieli inną sałatę... hurtowe ilości tego typu warzyw potrzebne do dyskontów nie rosną na polu. Mówię to świadomie, bowiem u teściów za płotem są wielkie szklarnie produkujące rzodkiewki, sałatę, szczypior itp. Wszystko idzie do wielkich chłodni, skąd jedzie do marketów. Sąsiad jak sam mówi swojej rodzinie by tego nie dał do jedzenia, bo musi to trocę "wzmocnić", żeby nie więdło, insekty nie zjadały i było piękne czerwone, zielone.
Ja kupuje na ryneczku i biorę zazwyczaj te pogryzione przez robaczki, bo to najlepszy "tester" dobrych warzyw.

gosiunia89 (offline)

06-03-2015 13:47:18

Rzeczyca
Z tego co wiem nowalijki nie są zdrowe ani dla nas dorosłych a tym bardziej dla dzieci.Nowalijki są nasączone substancjami aby szybciej dojrzały.Lepiej już dzieciom podawać mrożone lub w słoiczkach jedzenie.Bo zdrowe jedzenie to podstawa.I uśmiechnięta buzia mała smiling smiley

wojtaszek (offline)

13-03-2015 22:02:30

Tarnów
Przeraża mnie jak czytam np że ludzie którzy hodują warzywa nie podadzą ich swojej rodzinie ponieważ mają świadomość ile tam chemii władowali. Pieniądz rządzi tym światem - straszne. Najbardziej przykre jest to że chemia jest we wszystkim - w owocach, warzywach, chlebie, wędlinie itd, a później zastanawiamy się skąd tyle chorób, nowotworów.
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5064, Posty: 1243636, Użytkownicy: 72437.
Ostatnio dołączył/a Klaudynx.

Statystyki tego forum
Wątki: 83, Posty: 11202.