Dziecko bez opieki

Wysłane przez Mamusia__PL 

Mamusia__PL (offline)

21-11-2015 16:04:49

Szczecin
Potrzebuję pilnie porady, dziś tzn. w sobotę zadzwoniła do mnie niania z informacją, że znalazła pracę i nie pojawi się u nas więcej. W poniedziałek muszę iść do pracy, nowej niani nie znajdę do tego czasu, to oczywiste. Na pomoc rodziny też liczyć nie mogę. Chcę być w porządku wobec pracodawcy, na ile to możliwe w mojej sytuacji. Co radzicie? Jaki mogę wziąć w tej sytuacji urlop, co mi przysługuje? A może lepiej od razu udać się do lekarza po zwolnienie z tyt. opieki nad dzieckiem?....

Bmamma (offline)

21-11-2015 22:05:36

Wrocław
Jeśli jeszcze nie korzystałaś w tym roku, to przysługują Ci w pracy dwa dni opieki nad dzieckiem, co warto dodać dziecko nie musi być chore. Niewykorzystane w danym roku kalendarzowym dni na opiekę na dzieckiem nie przechodzą na następny rok kalendarzowy. Prawo do zwolnienia z tytułu opieki nad dzieckiem, które nie zostało wykorzystane w danym roku kalendarzowym przepada. Z prawa do dni wolnych na opiekę nad dzieckiem może skorzystać tylko jeden z rodziców lub opiekunów dziecka. Rodzice lub opiekunowie muszą dokonać wyboru, które z nich będzie korzystało ze zwolnienia. Niestety to tylko dwa dni.
Jeśli masz urlop niewykorzystany, to może pracodawca Ci go da. Jak nie będzie chciał, to można na żądanie. Generalnie ja bym się dzieliła z mężem, żeby on też chociaż ze dwa dni wziął wolnego.
Lekarz to chyba tylko wypisuje zwolnienie na chore dziecko.

Taka mała prywata winking smiley biorę udział w konkursie Przygotowania do Powitania i jakbyś mogła polubić moje przygotowanie "Dwie magiczne kreski" [ebobas.pl]
to byłoby mi miło. Muszę zebrać 15 polubień, a nie jest to takie proste, bo dopiero poznaję ten portal i nie mam tu znajomych.
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 4506, Posty: 1120624, Użytkownicy: 69956.
Ostatnio dołączył/a madzia358.

Statystyki tego forum
Wątki: 82, Posty: 857.