Agresja u dziecka

Wysłane przez agnieszkausiarczyk 

agnieszkausiarczyk (offline)

30-03-2009 20:27:01

Agresję może wywoływać brak poczucia bezpieczeństwa, akceptacji, niezaspokojona samodzielność czy nie dość bliski kontakt z rodzicami. Ponieważ dziecko nie umie wyrazić złości, zaczyna bić innych lub krzyczeć. Dla rozładowania swojego napięcia.

czytaj więcej

catrinka (offline)

22-09-2014 13:50:04

Godziesze Małe
Problem agresji dotyczy w szczególności naszego przedszkola. Dzieci dość często nie radząc sobie z otoczeniem biją drugie dziecko wyładowując złość, a czasami zwyczajnie wyładowując emocje. Dość często ofiarami problematycznych dzieci były moje Maluchy, co w konsekwencji przeniosło się do naszego domu. Nigdy żadne z domowników nie podnosiło na siebie ręki, a widok tak zachowujących się dzieci i chwilowego zauważenia przez panią, spowodowało, że Lenka dość często zaczęła podnosić rękę na pozostałych członków rodziny. Nie pomogło tłumaczenie, że tak nie wolno, nie pomogło trzymanie rączki, dopiero gdy podczas jakiejś rozmowy wymierzyła rękę w moim kierunku i owa ręka została w porę złapana zrozumiała, że tak nie można. Zobaczyła moją smutną minę, zobaczyła jak bardzo przez coś takiego mogła mnie skrzywdzić, zobaczyła łzy mamy, która była już bezsilna. Długa rozmowa nie ma sensu, bo dziecko zwyczajnie jej nie słucha. Kilka słów w zupełności wystarczy, a czasami wystarczy mina osoby krzywdzonej

Zapraszam na mojego
[link widoczny po zalogowaniu]

Bardzo prosimy o codzienny głos
Wielkie Małych Arcydzieła i nasze jeże

kasztanka2 (offline)

27-10-2014 10:27:40

Bartłomiejowice
Mój synek mając około 2 lat bywał agresywny. Na szczęście mam pedagogiczne wykształcenie i zadziałałam błyskawicznie. Robiłam wszystko to, o czym jest mowa w artykule i agresja bardzo szybko wygasła. Gdy widziałam, że synek zaczyna wariować, ma już chęć kogoś uderzyć, bądź ugryźć szybko podsuwałam mu jakąś zabawą, aby się wyżył, np kto wyżej skoczy na trampolinie, albo kto szybciej dobiegnie do drzwi i z powrotem. To się świetnie sprawdziło, bo synek szybko zapomniał co miał zrobić i się wyżył, więc chęć agresji mu przeszła. Jednak w tym wszystkim najskuteczniejsza okazała się jak zwykle konsekwencja! Dobry przykład, tłumaczenie i uprzedzanie, albo raczej opowiadanie o tym, gdzie się niedługo wybierzemy i jak tam należy się zachować również bardzo pomogły.

joannaeich (offline)

20-12-2014 13:49:23

Gniezno
u nas na szczęście nie było przejawów agresji u synka jak do tej pory

martynka002 (offline)

13-01-2015 12:12:55

wydaje mi sie , że konsekwentność może w jakis sposob zniwelowac agresje u dziecka

donnavito (offline)

29-01-2015 01:10:17

Iława
Gry komputerowe to u wielu dzieci przyczyna agresji.

Modzelka8 (offline)

20-02-2015 19:17:51

Biała Piska
Agresja rodzi agresje, dziecko rodząc się nie ma pojęcia czym jest to zjawisko, dopóki się tego od kogoś nie nauczy, albo od bliskich albo z gier komputerowych czy z zachowania rówieśników

mikaa997 (offline)

07-03-2015 18:16:56

Wrocław
Przede wszystkim sami nie możemy okazywać agresji i unikać miejsc gdzie jest ona pokazana. Nie należy też pokazywać dziecku bajek, filmów czy gier komputerowych gdzie jest agresja

Doris85 (offline)

06-04-2015 10:29:59

Świecie
Swoim zachowaniem sami ksztaltujemy postawy dziecka - przeciez to od nas sie ono nsjwiecej uczy. Dlatego nalezy unikac pokazywania dziecku filmow czy gier, w ktorych poziom agresji jest wysoki, a tskze panowac nad swoim zachowaniem - nie krzyczec, nie wybuchac zloscia, w kazdej sytuacji zachowujac rownowage.

Koala_Koala (offline)

21-06-2015 12:28:02

Warszawa
zgadzam sie, u nas w domu nikt nikogo nie bil, dziecko ma 14 miesiecy i jak się wkurzy to mnie uderzyc potrafi, i skad on to wzial? sadze ze w tv zobaczyl, bo przeciez sie z tym nie urodzil
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5319, Posty: 1267027, Użytkownicy: 72599.
Ostatnio dołączył/a bbhngrF3.

Statystyki tego forum
Wątki: 83, Posty: 13108.