Maluchy przed telewizorem

Wysłane przez izabellamazurek 

izabellamazurek (offline)

03-03-2009 12:32:16

Dziecko poniżej 18. miesiąca życia w ogóle nie powinno oglądać telewizji. Dwulatek nie powinien spędzać przed ekranem więcej niż pół godziny, a trzylatek – nie więcej niż godzinę i to najlepiej w dwóch dawkach - radzą psychologowie.

czytaj więcej

izkaa (offline)

19-10-2011 15:54:46

zgodze sie z tym artkulem w 100% duzo moich znajomych pozwala swoim dzieciom spedzac wiekszosc czasu przed tv, ale moimi zdaniem to wcale nie wplywa dobrze na ich rozwoj. mam znajoma, ktora wlacza dziecia bajki i w tym czasie zajmuje sie soba oni potrafia caly dzien spedzic na ogladaniu bajek dla mnie takie wychowywanie dzieci nie jest zdrowe. moim zdaniem powinna kupic im jakies zabawki rozwijace krewatywnosc, przede wszystkim takie ktore nie stanowia zagrozenia dla nich a wrecz przeciwnie moga czegos jeszcze nauczyc... sklepow nie brakuje z takimi artykulami wystarczy tylko dobrze sie rozejrzec chocby w sieci

weronikawerka (offline)

30-04-2012 09:38:44

Warszawa
Dzieci jak widza reklamy to juz sa wylaczone i nic do nich nie dociera, tv otlumania dzieci.

Mikado (offline)

08-05-2012 13:55:26

Warszawa
dlatego my w nawiązaniu do dzieci, tv używamy tlyko do włączania i ogladaja bajek na dvd, ktore wybieramy my z mężemwinking smiley

Batka_2011 (offline)

10-11-2012 19:55:04

Wrocław
Ja też nie wierzę w szczerość takich opinii, choć mam koleżankę w pracy (1 na 500 osób), która nie ma TV i może to właśnie ta 1 na 500 się wypowiedziała, więc przepraszam z góry smiling smiley.

Natomiast, jak ktoś ma TV, no to średnio wierzę. Ja włączam TV, bowiem hmm, jestem wieczorami sama z moim dzieckiem i jest tak cicho u nas i ja się czuję, jakby cały świat wymarł a my zostałyśmy we dwie smiling smiley Zwyczajnie się boję smiling smiley Włączam, żeby mi coś grało i mówiło (uwierzcie, że radio nie spełnia tej roli) a ja sobie z Alą wędruję po schodach w górę i w dół (w 10 miesiącu życia jest obecnie), biegamy za kotkiem i się bawimy. Ale jednka ten TV mijamy czasami i jak lecą reklamy albo Wiadomości to odwraca główkę w kierunku TV. Daję jej popatrzeć 1 minutkę i lecimy dalej siebawić, bo też nie chcę aby się tępo patrzyła w obcyhc, niekoniecznie mądrych ludzi smiling smiley

Ale przyznaję, że jak muszę coś zrobić, albo chwilę odpocząć , bo też mam swoje maximum siły, to włączam jej Żółwika Sammy... Jest tam trochę przerażających scen i trochę mnie to martwiło, ale przestało, gdy uświadomiłam sobie, że przecież Czerwonego Kapturka jej czytam! A tam jak byk narysowany zły, czarny, groźny wilk. Więc jeśli chodzi o to, to taka trochę hipokryzja...

[link widoczny po zalogowaniu]

karolliinka (offline)

18-11-2012 20:30:41

Warszawa
Zgadzam się, TV niby nie jest dobre, wszyscy krzyczą i zakazują, ale tak naprawdę nie wierzę, żeby rodzice tak pilnowali czasu oglądania przez dziecko bajek, każdy musi chwilę odsapnąć, posiedzieć parę minut w spokoju, by znowu zająć się dzieckiem. Nie popieram matek pozostawiających dzieci na pół dnia przed TV, ale też nie popadajmy ze skrajności w skrajność....

Batka_2011 (offline)

09-08-2013 14:44:50

Wrocław
karolllinka, z dobrego serca Ci radzę, uważaj czasami co piszesz a w szczególności nie używaj stwierdzeń "każdy musi chwilę odsapnąć, posiedzieć parę minut w spokoju, by znowu zająć się dzieckiem" smiling smiley.

Ja raz napisałam, że chciałam chwilę odsapnąć od mojego dziecka i gromy sie na mnie zwaliły z ust jednej z mam. Nawet proponowała mi zamknąć moje dziecko na balkonie lub w piwnicy, żebym mogła odsapnąć smiling smiley

[link widoczny po zalogowaniu]

smerfeta80 (offline)

11-08-2013 14:31:13

ja uważam że wszystko ma swoje granice, zawsze można dziecku bajkę włączyć ale jeśli dziecko siedzi cały dzień przec tv/komputerem/tabletem to nie jest to dobre moim zdaniem,jako dziecko oglądałam za blisko tv i jako maluch nosiłam już okulary

kasztanka2 (offline)

09-11-2014 17:25:28

Bartłomiejowice
Mój 3,5 latek ogląda dziennie około 1 godzinę bajek, które sama mu wybieram i takie oglądanie jest dla niego formą wypoczynku. Ogląda, gdy wraca z przedszkola lub z długiego spaceru. Z internetu nie korzysta, bo uznałam, że nauczę go, gdy będzie już musiał się nim posługiwać.

wojtaszek (offline)

29-11-2014 22:31:09

Tarnów
Żal mi dziecików które większość dnia spędzają przed telewizorem lub komputerem. Rodzice czasami chcąc mieć czas dla siebie włączją dziecku bajkę i uważają że jest ok - ja wolałabym dać dziecku książkę, wycinanki. kolorowanki, puzle itp. Jestem też czasem zbulwersowana tym jakie dziś bajki , filmy i gry proponowane są dla dzieciaków. Przeżyłam szok gdy mój bratanek bedąc u mnie z wizytą grał w grę polegającą na poszukiwaniu i wykopywaniu trupów. Ponoć ta gra jest bardzo popularna- szok. Później rodzice dziwią się że ich dzieci są agresywne, mają problemy nie tylko zdrowotne ale i emocjonalne.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5192, Posty: 1279746, Użytkownicy: 72748.
Ostatnio dołączył/a Ola777.

Statystyki tego forum
Wątki: 106, Posty: 16402.