Od kilku miesięcy moja półroczna już córeczka ma na lewym łuku brwiowym dziwną ,,gulkę". Wydaje się być jakby miękka w środku. Co z nią robić?

Wysłane przez ebobas 

ebobas (offline)

04-05-2010 13:10:41

Jeżeli „gulka” nie ma szczególnego zabarwienia, tylko jest koloru skóry, to najprawdopodobniej nie mamy do czynienia z naczyniakiem (ten odznaczałby się charakterystycznym bordowym zabarwieniem), ale z tworem znajdującym się głębiej pod powierzchnią skóry.

czytaj więcej

jowita (offline)

15-05-2010 00:14:59

Lublin
No tak.....mam nadzieję,że szybko się uporamy z tą gulką! Przy najbliższej okazji poproszę lekarza o skierowanie na usg. Jak sobie tylko pomyślę o usuwaniu czegokolwiek u takiego maluszka to gęsiej skórki dostaję! Na szczęście gulka nie ma żadnego zabarwienia,nie boli,nie rośnie szybko. Uff,trochę mnie pocieszył ten artykół bo jak na razie to lekarze pediatrzy kazali tylko obserwować zmiany i niczym się nie przejmować! A taka odpowiedź mnie nie satysfakcjonuje!

[link widoczny po zalogowaniu]

Fiodor Dostojewski

Anioł nigdy nie upada. Diabeł upada tak nisko, że nigdy się nie podniesie. Człowiek upada i powstaje.

kkarollinaa (offline)

08-06-2010 10:44:29

wejherowo
Moja córcia też ma gulkę na łuku brwiowym. Również bez zabarwienia, przesuwa się pod skórą. Jesteśmy po wizycie u chirurga dziecięcego, ze stwierdzeniem,że to kaszaczek. Także ma byc usunięty ze względów kosmetycznych. Mieliśmy już nawet ustalony termin zabiegu,ale malutka się rozchorowała i nic z tego nie wyszło. Zabieg niby prosty,ale ma byc wykonany w znieczuleniu ogolnym i oczywiście to mnie martwi. Tyle się słyszy o tych narkozach.. Także gęsiej skórki dostaję na samą myśl, ale chirurg powiedział,że bezwzględnie musimy to usunąc, bo będzie rosło razem z dzieckiem.. A to dziewczynka, buźka..
Ja również nie zauważyłam pojawiającego się kaszaczka, pojawił się nagle, nie wiadomo skąd :-(
Pozdrowienia!

"Kiedy decydujesz się na dziecko, zgadzasz się, że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem." K.Hadley
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5591, Posty: 1391436, Użytkownicy: 73520.
Ostatnio dołączył/a anturov.

Statystyki tego forum
Wątki: 111, Posty: 37845.