Nagość nie powinna być tabu

Wysłane przez agnieszkausiarczyk 

agnieszkausiarczyk (offline)

01-04-2010 14:43:27

Do którego roku dziecka, rodzice mogą przy nim chodzić nago bez obawy, że poczuje się zniesmaczone lub zgorszone? — to pytanie często trapi dorosłych. Odpowiedź jest prosta. Należy zachować umiar i nie epatować golizną. Ale też się jej nie wstydzić.

czytaj więcej

donnavito (offline)

25-01-2015 23:19:31

Iława
To jest świetny artykuł, w tych czasach strach malucha na plazy puścić bez majteczek, nie mówiąc o robieniu mu fotek w kąpieli itp., a rodzic który chodzi nago przy maluchu, np. myjąc się, dla niektórych to kompletna patologia. A w ten sposób łatwo zrazić dziecko do ciała w ogóle, wiadomo, ze golizna się nie epatuje, ale jak nam malec wejdzie do lazienki, gdy bierzemy prysznic, to nie róbmy z tego dramatu.

wojtaszek (offline)

28-01-2015 21:10:14

Tarnów
U mnie w domu nagość była tematem tabu i pamiętam że w przedszkolu niechcący weszłam do toalety koleżance ( do dziś pamiętam jak się nazywała) i ta tak mnie okrzyczała że o wszystkim powie pani, moim rodzicom że mnie z przedszkola wywalą że ja z nerwów zaczełam obgryzać paznokcie. W domu wstydziałam się o tym zdażeniu opowiedzieć i dusiłam to w sobie, więc oprócz kontekstu wychowawczego i tego że dzieci mogą mieć problemy w życiu dorosłym i w relacjach damsko męskich ja dołożyłabym jeszcze aspekt zaufania ( dziecko którego nauczono wstydzić się własnego ciała, tego że nagość jest zła) może mieć problemy z powiedzeniem że np. ktoś robi mu krzywdę, że jest molestowane seksualnie, czy padło ofirą pedofila. Moim zdaniem takie dziecko może mieć problem z poczuciem własnej wartości, więc myslę że bez względu na to jakie podejście mieli do spraw nagości nasi rodzice , musimy przemyśleć jak my chcemy wychować swoje dzieci.

Doris85 (offline)

05-04-2015 12:36:09

Świecie
Dla mnie nagość nie jest tematem tabu, trzeba oswajać dziecko z ciałem i takimi tematami. Jeśli dziecko nagle wejdzie do łazienki kiedy się będę kąpała czy przebierała - nie będę robić z tego powodu afery, ale nie jestem zwolenniczką paradowania nago po domu. Nie jestem również za tym, aby dzieci biegały nago po plaży. I nie wynika to z poczucia wstydu zakorzenionego w dzieciństwie, a raczej świadomego podejścia do czasów, w których przyszło nam żyć.

Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5591, Posty: 1391426, Użytkownicy: 73520.
Ostatnio dołączył/a anturov.

Statystyki tego forum
Wątki: 111, Posty: 37844.