Pierwsze dziewięć miesięcy życia dziecka wpływa na rozwój w wieku szkolnym

Wysłane przez annabugajska 

annabugajska (offline)

19-02-2010 13:46:53

Pierwsze dziewięć miesięcy w życiu dziecka może decydować o jego dalszym rozwoju na lata – uważają brytyjscy uczeni. W połowie lutego opublikowano świadczące o tym wyniki badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Londyńskim.

czytaj więcej

jowita (offline)

24-02-2010 19:04:43

Lublin
Moja córeczka skończyła niedawno 7 miesięcy. I właściwie od niedawna siedzi samodzielnie-do tej pory jeszcze często się przewraca na boki lub plecki. Nieustannie słyszę od innych mam,że ich dzieci w tym wieku siedziały pewnie,miały więcej zębów,podejmowały jakiekolwiek próby raczkowania! Ale nie uważam żeby to w naszym przypadku oznaczało opóźnienia w rozwoju. Przecież każde dziecko rozwija się we własnym tempie! Co Wy na to? Czy Wasze dzieciaczki też tak szybko pną się po szczeblach rozwoju? dziecko ze smoczkie - old style

[link widoczny po zalogowaniu]

Fiodor Dostojewski

Anioł nigdy nie upada. Diabeł upada tak nisko, że nigdy się nie podniesie. Człowiek upada i powstaje.

jmijeczka (offline)

24-02-2010 21:47:33

Wlkp
jowita a moje dziecko pierw zaczelo pełzac, pozniej stanelo na nogi, pozniej dopiero zaczela stabilnie siedziec, a pozniej raczkowac i chodzic.. widzisz w tym jakas kolejnosc? kazde dziecko rozwija sie w swoim tempie. Jedne zaczynaja chdozic majac 8 miesiecy, inne 16 miesiecy. I jedno i drugie jest prawidlowe. Nie ma co na sile przyspieszac niczego ani sie przejmowac.. To samo tyczy sie zebow. Mojemu dziecku wyszly w wieku 7 meisiecy, kolezanki corce w 4 miesiacu a w 18 miesiacu miala wszystkie 20 szt. Inny przypadek synka kolezanki, pierwsze zabki w wieku 12 miesiecy. Natura jest przewrotna... takze nie porownuj, nie martw sie. Twoje dziecko ma na wszystko czas.. i to jest jej czas... indywidualny i niezwykly! Pozdrawiam.

KlaudiaZG (offline)

26-07-2010 13:13:51

hehe moje dziecko też wszystko na odwrót smiling smiley najpierw nauczył się wstawać i tańcować trzymając się kojca a później dopiero samodzielnie siadać i raczkować winking smiley

[link widoczny po zalogowaniu] - zagłosuj "Lubię to!" smiling smiley

mama3 (offline)

22-08-2010 00:47:57

Stargard szczeciński
moja pierwsza córka zaczęła chodzić jak miała 10 miesięcy druga zaczęła siadać sama jak miała10 miesięcy a swój pierwszy krok do chodzenia zrobila w dniu swoich pierwszych urodzin a trzecia maleńka ma 9 miesięcy sama siedzi od 6 m-ca raczkuje od 8 m-ca i zaczyna już chodzić przy meblach i gdzie tu logika? zapytacie to jest najleprzy dowód na to że każdy tuptuś ma swoje tempo i nie należy się zamartwiać i w razie wątpliwości są przecież jeszcze lekarze pediatrzy można ich zapytać

dorota74 (offline)

23-08-2010 17:13:03

Mazowsze
mama3- Twoje dzieci robiły postępy podobnie jak moje; najstarszy syn /prawie 13 lat/ pierwsze kroki postawił jak miał 10 miesięcy, córka /11 lat/ na pierwsze urodziny ,a najmłodszy /9,5 miesiąca/ mając pół roku siedział,zaraz zacząl w łóżeczku wstawać,chodzić przy meblach,mając 6,5 ms zaczął raczkować ,a teraz-kilka dni temu zaczał sam już chodzić...Ciekawe jak to się będzie miało w przyszłości.Córka zaczeła chodzić na 1 urodziny, a ma bardzo dobre wyniki w nauce.
Jeśli by wierzyć-to najmłodszy będzie z nich najzdolniejszy....

Anonimowy użytkownik (offline)

01-04-2012 13:45:52

hhhmmm...przeczytałam artykuł...i jestem cokolwiek zdziwiona...jak niby mam wpływać na rozwój mojego dziecka jeśli chodzi o siadanie,raczkowanie czy chodzenie???wielkie oczy jaki wpływ na to ma stan majatkowy rodziców??eye popping smiley przecież tego nie można opóźnić czy przyspieszyć,to się po prostu dzieje,jest to wpisane w indywidualne tempo rozwoju każdego malucha.nie mogłam swojej 9 mies córce powiedzieć-wstań i idź,bo tak jest najlepiej wg brytyjskich naukowców...tongue sticking out smiley dziecko usiądzie,kiedy "uzna",że organizm już dojrzał,tak samo z chodzeniem.nie zgadzam się z twierdzeniami (bzdurnymi)zawartymi w artykule.na wiele rzeczy nie mamy wpływu.nie sądzę by między czasem kiedy dziecko zaczyna stawiać samodzielne kroki,a jego ilorazem inteligencji w przyszłości istniał ścisły związek.a tym bardziej nie umiem ogarnąć rozumem jak rodzice mogą przyspieszyć proces raczkowania czy chodzenia.ale może jestem mało inteligentna czyt.tępa.bo być może za późno zaczęłam chodzić [link widoczny po zalogowaniu]

mikaa997 (offline)

04-01-2015 14:11:02

Wrocław
takie badania tylko mogą wywoływać strach u rodziców. Jak my- rodzice mamy reagować jeśli nasze 9 miesięczne dziecko nie raczkuje czy samo nie staje? Każde dziecko rozwija się w swoim tempie i uważam, że nie ma co panikować. Badania badaniom a ja uważam, że dziecko należy obserwować i jeśli nie ma żadnych zaburzeń to nie ma co panikować

joani (offline)

14-01-2015 14:30:37

Trochę zszokował nie artykuł, bo moim zdaniem zamożność nie ma wpływu na to kiedy dziecko usi,adzie czy pójdzie.. może chodzi o to, że kto ma pieniądze robi wszystko na pokaz i przyspiesza te procesy aby w oczach innch uchodzić za kogos lepszego... taki stan rzeczy bym zaakeptowała w artykule a tak jestem na nie.

donnavito (offline)

15-01-2015 22:59:10

Iława
Ja wierze, ze natura rzadko sie myli, dzieci mają indywidualne tempo rozwoju i nie ma co się scigać w pierwszych 9 miesiącach.Trzeba z dzieckiem być, rozmawiać z nim, pokazywac mu świat to na pewno zaprocentuje.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5287, Posty: 1332076, Użytkownicy: 73134.
Ostatnio dołączył/a Waja.

Statystyki tego forum
Wątki: 106, Posty: 21360.