Domowe obiadki czy słoiczki

Wysłane przez AgnieszkaKozik 

pchelka2010 (offline)

13-07-2011 11:39:21

Częstochowa
Mój Dominik do 6 miesięcy był tylko na piersi. na początku dawałam mu słoiczki, później zauważyłam, że już woli jeść to co my. Po miesiącu a miał już 6 ząbków nie chciał jeść w ogóle papek. Zaczęłam mu gotować sama i je pięknie, mimo, ze na początku nie soliłam tylko dawałam przyprawy ziołowe. Gotuje mu zupy w osobnym garnuszku, ale praktycznie takie jak my. Uwielbia rosół, może w nim pływać mnóstwo natki a on je. Ostatnio na wyjeździe dałam mu słoiczki, zjadł ale nie do końca a jak mu gotuje zupy to zjada dużą porcję. I mimo, ze były to dwa różne słoiczki to wyglądały i smakowały tak samo.
Nie jestem przeciwniczka słoiczków. Jednak jedzenie zrobione w domu wygląda inaczej i mój mały chętniej je.

alaske88 (offline)

06-06-2012 13:26:02

Moja Mała jadła ma początku same słoiczki teraz już podaje jej doomowe jedzenie a słoiczki pozostały tylko na wyjazdy i alarmowe okazje. Nie ma rzadych problemów z brzuszkiem. Pozdrawiam

Batka_2011 (offline)

11-07-2012 11:59:49

Wrocław
Słoiczki!!! smiling smiley Z pewnością są zdrowsze! I nikt mi nie powie, że tak nie jest smiling smiley Marchewka czy mięso ze sklepu są niewiadomo skąd i nie wiadomo na czym pędzone smiling smiley W słoiczkach są zdrowe smiling smiley Niestety są droższe... Jak dziecko będzie starsze będę dawała domowe obiadki ale póki co słoiczki.

I też jestem pracowitą mamą smiling smiley Pracuję od 8:00 do 16:00 na etacie, a potem przy dziecku smiling smiley

[link widoczny po zalogowaniu]

karolliinka (offline)

18-11-2012 20:39:46

Warszawa
Ja trochę gotuję, a jak mi nie wyjdzie to daję słoiczek smiling smiley Dziewczyny, zarówno w domowym jedzeniu, jak też w słoiczkach nie wiadomo co się kryje. Jeśli same nie wyhodujecie kurczaka i warzyw,to nie macie pewności, skąd pochodzą, więc dajcie spokój. W obecnych czasach tak naprawdę wszystko szkodzi. Starajmy się o "zdrowe" jedzenie dla naszych pociech, ale nie popadajmy w paranoję.

blyskotka89 (offline)

03-02-2013 20:57:57

Strumień
ja oczywiście jestem za gotowaniem ale czy w tych słoiczkach napewno brak chemii??? Skoro maja date waznosci to musza byc nafaszerowane co o tym mysleć....?

Batka_2011 (offline)

03-02-2013 22:22:12

Wrocław
Teraz tak sobie myślę, a byłam za słoiczkami, że tej chemii musi tam być trochę. Więc już nie jestem tak och, ach za tymi słoiczkami. Dawałam mojemu dziecku słoiczki przez dwa miesiace (od 5 do 7 m-ca). Potem już gotowałam i gotuję nadal, stąd przestawiam się bardziej na domowe obiadki, nawet jeśli marchewkę mam wielką i ładną, to jakoś wolę dać tą marchewkę niż słoiczkową.

Co nie zmienia faktu, że słoiczki przechodzą chyba jakieś kontrole i no ja wiem, że Polska jest beznadziejnie skorumpowana, ale chyba by nie pozwolili, żeby małym niemowlakom wciskać syf dla zarobku ? Chociaż MM wciskają, to kto wie. Może jakiś Prezes czy tam inny mądry z np. Gerbera dał w lapę jakiemuś Prezesowi czy innemu mądremu z tego całego Instytutu co puszcza do użytku słoiczki i może dają dzieciakom syf i szkło i mają na to wyj*&ane. Tego się nikt nie dowie. Ale w paranoję chyba też popaść nie można i dlatego, gotuję obiadki i czasami dam owocka ze słoiczka.

halina2159 (offline)

17-10-2014 10:20:22

Skoczów
Myśle że i dania ze sloiczków i te gotowane w domku sa dobre i zdrowe w końcu chcemy dac dziecku to co najlepsze (słoiczki przechodza kontrole i badania a domowe tez robimy ze sprawdzonych najcześciej skladników ). Nasze skarby były karmione piersią przez 1,5 roku i w 5 mies. zaczęliśmy podawać inne pokarmy (zalecenie lekarza przy córci ale i widzialam że dzieciaki rwą sie do naszych talerzy) jako że mialam własne warzywa i owoce oraz przetwory robione z myśla o dzieciaczkach sama gotowalam ale zawsze słoiczki były w półce w razie gdyby coś wypadło lub wyjazd .Gotowalam co dwa dni podstawe i dodawalam jakis składnik do zupki czy obiadku ,dzieciaki jadły chetnie i moje dania i słoiczkowe .Co do przypraw używałam głównie ziół i zieleniny a w okolicy roczku gotowałam dla nas wszystkich tak by dzieciaki mogly spokojnie zjeśc z nami . Córka uwielbia wszystkie produkty takze brokuła ,szpinak,rybke ,jajko i lubi próbowac nowości synek to miesożerca ale lubi owoce i rybke i tez chętnie próbuje nowych rzeczy oczywiscie jesli ma akurat ochote bo nigdy nie zmuszam do jedzenia i próbowania i faktycznie czasem trzeba kilka razy zaproponowac dany składnik by sie przekonac czy zasmakuje dziecku czy nie smiling smiley

[link widoczny po zalogowaniu] [link widoczny po zalogowaniu]

rosiehw (offline)

29-10-2014 15:55:19

Warszawa
zazwyczaj staram sie gotowac sama, ale czasem zdarzaja sie nietypowe sytuacje a wtedy zawsze mam gdzies pod reka sloiczek, z tego co wiem sloiczki musza spelniac najwyzsze normy, z zadnymi innymi produktami tak nie jest, a poza tym, niestety, z produktow ktorych same gotujemy jest tyle samo chemii co w sloiczkach, albo i nawet wiecej

martynka002 (offline)

13-12-2014 12:37:01

bede sie starac gotować dla malej, nie jestem za słoiczkami gotowymi

donnavito (offline)

24-12-2014 23:52:22

Iława
Była kiedyś afera, bo w słoiczkach znaleziono jakieś szkła i to w znanej firmy słoiczkach, wtedy jeszcze nie byłam mamą, ale mam uraz, nie wiem przeciez, czy jakiś pracownik nie był skacowany, przemęczony itp.Co sama zrobie, to mam pewnośc, co tam jest, a w takim sloiczku?...
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 14007, Posty: 1276863, Użytkownicy: 72623.
Ostatnio dołączył/a Aliali.

Statystyki tego forum
Wątki: 106, Posty: 14590.