Odchudzanie po ciąży. Karmiąc dziecko nie możesz stosować diety odchudzającej!

Wysłane przez agnieszkausiarczyk 

agnieszkausiarczyk (offline)

16-09-2009 14:46:55

Codzienna dieta mamy ma wpływ na jakość jej mleka. Restrykcyjne odchudzanie spowoduje niedobór składników odżywczych, kobieta będzie osłabiona, a malec dostanie mniej wartościowy pokarm. Z wprowadzaniem drakońskich diet, trzeba zaczekać, aż dziecko będzie miało pół roku i zacznie jeść inne oprócz mleka matki pokarmy, które będą mu dostarczały dodatkowych składników odżywczych.

czytaj więcej

Mija_ (offline)

17-01-2012 14:54:00

Toruń
Niestety każdy specjalista ma swoją teorię. Ja jestem miesiąc po porodzie i nie schudłam ani deka. Wcale się nie dziwię, kazano mi odstawić właściwie wszystko co jadłam, czyli wszystkie zdrowe nawyki żywieniowe. Pieczywo tylko białe (fuj!) bo razowe jest na zakwasie, żadnych jogurtów, serków, soków a w szczególności jabłkowego chyba że pół na pół z wodą, wszystko co u nas zwiększa perystaltykę u dziecka może powodować rozwolnienie. Owoce oczywiście żadnych cytrusów i owoców obcego pochodzenia- bo konserwowane na drogę, tylko sezonowe polskie, poza jabłkami, to pytam jakie w styczniu owoce można jeść?? Płatków też nie zjem bo mleko. Ryż powoduje zaparcia u dziecka. Pomijam wszystkie warzywa na patelnie itp bo smażone. Nienawidzę karmienia piersią, ja nie padnę z wycięczenia to będzie cud! Z ciąży, porodu, połogu jest to największe poświęcenie.

mysia83 (offline)

07-11-2014 21:34:49

Rzeszów
Ja przytyłam w ciąży trochę więcej niż te opisane w artykule 12 kg :p Syna karmiłam piersią i bez problemu wróciłam do wagi sprzed ciąży w ciągu zaledwie 4-5 miesięcy nie stosując żadnej diety. Córka od początku była na mm, a ja tez nie odchudzając się wróciłam do swojej poprzedniej wagi. Wydaje mi się, ze odchudzanie podczas karmienia piersią to ciężka sprawa, a przynajmniej dla mnie by była. Ja miałam to szczęście, ze nie musiałam się odchudzać, ale niestety wiele kobiet ma problem z zrzuceniem ciążowych kilogramów, bo po pierwsze chyba ciężko sie na tym skupić, skoro ma sie takie maleństwo, które zabiera cały czas, no i priorytety tez sie zmieniają, najpierw mysli sie o dziecku, a potem o sobie i ciężko znaleźć równowagę w tym wszystkim. Ja podziwiam mamusie, które przybierając sporo w ciazy, później ciezko pracują, ćwiczą, walczac o powrót do dawnej sylwetki.

donnavito (offline)

06-12-2014 23:04:49

Iława
Ja po 2 tygodniach wrócilam do wagi sprzed ciązy, co było dla mnie zaskoczeniem, a po kolejnych dwóch przytyłam, bo jakoś tak dziecko jadło i ja tez smiling smiley

martynka002 (offline)

08-12-2014 14:24:32

ja jestem 2 tygodnie po porodzie i z wagi 66kg waże 56. przed ciążą wazyłam 52. Więc jeszcze trochę mi zostało. ale nie stosuje żadnych diet wszystko samo zejdzie

donnavito (offline)

05-01-2015 20:37:55

Iława
Ja postanowiłam po świętach rzucic slodycze, myślę, ze sama waga wtedy spadnie, nic wiecej nie będę robić, a wiosnę wózek i na dwór spacery kilka razy dziennie i będzie jeszcze lepiej.

joani (offline)

15-01-2015 22:38:38

Przytyłam 10 kg i w tydzień po porodzie ważyłam 2 kg mniej niż przed. Teraz jednak mam głód na słodkie, co mnie zadziwia, bo ja słodyczowa nie byłam nigdy, no i przez to muszę trochę zrzucić, bo mi to przeszkadza. A żeby było zddrowo zapisałam sie do dietetyka i mam nadzieję pójdzie zdrowo i sprawnie smiling smiley

Modzelka8 (offline)

15-02-2015 11:40:06

Biała Piska
Ciężko się odchudzić, ja staram się jeść zdrowo, ale wiadomo że karmiąc piersią nie można za bardzo pozwolić sobie na zmniejszenie liczby kalorii. Zawsze kiedy zjem mniej to automatycznie mam mniej pokarmu. Teraz próbuje schudnąć przez ćwiczenia, zaczęłam dopiero teraz po po cięciu trochę źle się czułam

mikaa997 (offline)

25-02-2015 14:30:59

Wrocław
Owszem odchudzać się nie powinno ale można zastoswoać kilka zmian. Przede wszystkim zdrowe odżywianie, dużo warzyw i owoców, regularne posiłki i w mniejszych ilościach.

Doris85 (offline)

04-04-2015 18:06:18

Świecie
Może nie tyle ostre odchudzanie i drastyczna dieta co zdrowe odżywianie, właściwe komponowanie posiłków i ruch! Jak najwięcej spacerów lub ćwiczeń. A ćwiczyć można już z małym dzieckiem. Trochę chęci wystarczy smiling smiley

Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5055, Posty: 1236369, Użytkownicy: 72402.
Ostatnio dołączył/a Zalamana.

Statystyki tego forum
Wątki: 134, Posty: 7758.