Niebezpieczeństwa czyhające na dzieci

Wysłane przez izabellamazurek 

izabellamazurek (offline)

04-03-2009 17:58:28

Rodzic jest jak kierowca. Ten drugi powinien umieć przewidzieć możliwe zachowania innych użytkowników drogi, nawet te głupie (a właściwie zwłaszcza te głupie). Rodzic musi umieć przewidzieć, co może zagrozić bezpieczeństwu jego dziecka. I źródła potencjalnych zagrożeń zawczasu usunąć.

czytaj więcej

donnavito (offline)

24-12-2014 23:45:45

Iława
Trzeba miec oczy dookoła głowy, dziecko czasem tak kombinuje że nawet nie widac, moja siostra bawiła się na podłodze, wycinała obrazki, mama była w tym samym pokoju, nie zauważyła, kiedy siostra obcięła sobie dużo włosów, to był moment.

mysia83 (offline)

15-01-2015 09:00:21

Rzeszów
Dzieci mają tak nieprzewidywalne pomysły, ze naprawdę ciężko przewidzieć wszystko tongue sticking out smiley Oczywiście tak jak pisze w artykule, trzeba schować środki chemiczne, noże, widelce....to co dla mnie ważne, w przypadku gdy jest starsze rodzeństwo, to trzeba tez schować wysoko i pilnować, aby po zabawie starszak pozbierał wszystkie elementy np. klocki lego, kostki do gry i zabawki z małymi elementami, bo właśnie te sa bardzo niebezpieczne. No a maluchy przeciez próbują wszystkiego co tylko zmieści się do buźki...

donnavito (offline)

18-01-2015 23:12:54

Iława
Najbardziej trzeba zabezpieczyć chemie w domu, wszystkie domestosy i inne rzeczy, które czesto stoją blisko podłogi.

joani (offline)

21-01-2015 20:08:48

Czasem wystarczy wyjść na chwilę do drugiego pokoju i spuścić malucha z oczu. Ja ostatnio się mocno przestraszyłam, mimo że siedziałąm obook dziecka- bawilo sie na macie i naglw zakrztusiło się swoją śliną i zaczęło lapać powietrze i czerwienieć. Szybko chwyciłam i pochyliłam w dół, na szczęście zaczął kaszleć i wszystko wróciło do normy. Od tamtego czasu nie zostawiam samego leżącgo na plecach, bo sie po prostu boję.

donnavito (offline)

25-01-2015 22:51:02

Iława
Trzeba miec na oku zwłaszcza maluchy po karmieniu, mimo odbicia często ulewaja nawet po godzinie po jedzeniu, a nie zawsze leża na boku.

mikaa997 (offline)

20-02-2015 11:37:43

Wrocław
ja mam manię przede wszystkim załaniania wszystkich kontaktów i zawsze uważam aby dorące przedmioty nie były w zasięgu małych łapek. Bardzo się cieszę że żyjemy w czasach kiedy zabezpieczenia dla dzieci są łatwodostepne. Mój synek jest "bardzo kontaktowy" i lgnie do każdego napotkanego gniazdka elektrycznego smiling smiley

Modzelka8 (offline)

20-02-2015 19:00:33

Biała Piska
Mój maluch jest teraz na etapie wkładania wszystkiego do buźki i trzeba strasznie pilonować, żeby nie wkladał do buźki kartek papierowych, bo wiadomo, że papier się rozpuszcza i łatwo o połknięcie

Doris85 (offline)

06-04-2015 10:16:48

Świecie
Przy dziecku trzeba miec oczy dookola glowy. Czasem wystarczy sie na moment odwrocic i juz sie dzieje cos czego nie chcemy. Dzisiejsze gadzety bardzo nam ulatwiaja zabezpieczenie rlementow niebezpiecznych dla dziecka - blokady na szafki, nakladki na narozniki, wtyczki zabezpieczajace do gniazdek i wiele wiele innych. Nie trzeba juz wiazac szafek sznurkiem albo recznikami jak to robily nasze Mamy smiling smiley

Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5207, Posty: 1287474, Użytkownicy: 72832.
Ostatnio dołączył/a gabrielalukaszewicz12.

Statystyki tego forum
Wątki: 137, Posty: 12931.