Mózg dziecka. Bezpieczeństwo równie ważne, co nowe bodźce

Wysłane przez agnieszkakrzyszton 

agnieszkakrzyszton (offline)

23-08-2012 12:43:12

Mózg dziecka jest jak plastyczna masa. Jeśli będziemy go odpowiednio stymulować, nasze dziecko wyrośnie na inteligentnego i samodzielnego człowieka. W przeciwnym razie zamkniemy przed nim wiele możliwości.

czytaj więcej

wojtaszek (offline)

01-01-2015 12:24:13

Tarnów
Zgadzam się że dziecko to niezapisana księga i ile w niej zapiszemy tyle będzie na przyszłość. Warto również nie tylko w ciąży ale podczas pierwszych lat życia podawać dziecku kwas DHA którego w naszej diecie jest za mało. Wspomaga on rozwój mózgu dziecka i dobrze wpływa na oczy.

donnavito (offline)

01-01-2015 21:19:26

Iława
Są takie kapsułki z DHA, można je dawac już noworodkom.

moniaijulka (offline)

16-01-2015 00:46:08

Nowe
Mam zamiar podawać córce kwas DHA ale najpierw skonsultuję to z pediatrą smiling smiley Rozwój mózgu zależy w dużej mierze od tego czego nauczymy nasze dziecko i czy będziemy dbać o jego rozwój czy olejemy sprawę i pozostawimy dziecko samemu sobie

donnavito (offline)

18-01-2015 23:04:38

Iława
Ja karmie piersią, wiec dbam by DHA spożywać, najlepiej w rybach.

Modzelka8 (offline)

23-02-2015 17:35:53

Biała Piska
Ja przez całą ciążę przyjmowałam DHA w tabletkach. Teraz karmię piersią i też muszę przyjmować w tabletkach, bo niestety mój mały nie toleruje ryb, ma po nich wzdęcia i słabo śpi.

mikaa997 (offline)

24-02-2015 10:20:26

Wrocław
W ciąży spożywałam tabletki z DHA. Synkowi podaję kapsułki z DHA twist off- jak dla mnie strasznie śmierdzą a synek je lubi ale tylko jeśli dodam mu do posiłku.

wojtaszek (offline)

09-03-2015 18:59:17

Tarnów
Słusznie moniaijulka napisała że trzeba dbać o rozwój intelektualny dziecka, stymulować go, pozwalać rozwijać jego umiejętności, pokazywać świat i zachęcać do poznawania nowych rzeczy, ludzi, możliwości. To co zaszczepimy w dziecku w pierwszych latach jego życia zaowocuje później i sprawi że nasze dziecko chętnie będzie zdobywało wiedzę i umiejętności.
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5086, Posty: 1251578, Użytkownicy: 72491.
Ostatnio dołączył/a Pancia_Ewa.

Statystyki tego forum
Wątki: 134, Posty: 9059.