Jak często kąpać niemowlę?

Wysłane przez AgnieszkaKozik 

AgnieszkaKozik (offline)

02-06-2011 13:44:37

Pielęgnacja noworodka i niemowlęcia jest niezwykle ważna. Czy można jednak przesadzić z czystością? U niektórych dzieci - tak!

czytaj więcej

Nena (offline)

01-11-2011 11:05:38

Oj tak tak..ja w piewszych tygodniach dawkowalam kompiele i bardzo ostroznie z kosmetykami. Tylko plyn for baby z oliwa ze slonecznika by umyc i delikatnie natluscic

radosc, nosze ja w sobie

werona (offline)

11-03-2013 14:01:33

Tychowo
W Anglii tuż po urodzeniu lekarze informują Ciebie że nie należy kąpać dziecka w pierwszym tygodniu.

anulla1993 (offline)

11-03-2013 14:15:14

Biała Podlaska
my kąpiemy co 2 dni w j&j, najczęściej dzieci kąpią w emolium lub oilatum, są bardzo delikatne i natłuszczają skórę.
werona u nas dziecko po urodzeniu leży 2 godziny w tej "mazi" a później normalnie kąpie się i codziennie wieczorem lub co 2 dni

[link widoczny po zalogowaniu]

Judtka (offline)

07-09-2013 12:15:58

Radom
my kąpiemy malucha codziennie, i używamy delkiatnego płynu do kąpieli firmy chicco, próbowaliśmy wielu jednak maluch miał albo wysypkę, albo mu się skórka wysuszała chicco sprawdziło się najlepiej i cenowo też ok

kasia3009 (offline)

24-10-2013 18:10:13

Kościerzyna
Witamsmiling smiley Ja 3 miesiące temu urodziłam synka. Rodziłam w Szwajcarii i w szpitalu powiedzieli mi, żeby kąpać dziecko 1-2 razy w tygodniu w samej wodzie. Ja małego kąpie od początku co drugi/trzeci dzień i nie ma żadnych problemów ze skórą maluszka. Do kąpieli nie używam też żadnych płynów, mydła itp - sama woda. Jeśli chodzi o zmianę pieluszki to również nie stosuję kremów, tyłek za każdym razem myję zamoczoną w wodzie husteczką nawilżającą dla niemowląt. Od czasu do czasu kremuję małemu całe ciałko kremem nivea dla niemowląt a tyłek kremem z pantenolem jak tylko zobaczę jakiekolwiek zaczerwienienie. Dominik ma 3 miesiące i żadnych problemów z odparzeniami, uczuleniami, wysypką itp. a rodziłam latem, gdzie temperatura tutaj dochodziła prawie do 40 stopni C. Na początku nie byłam pewna co do takiej pielęgnacji maluszka (bo w Polsce dzieci kąpie się codziennie, smaruje oliwkami, kremami, pudrami itd.) ale szybko się do niej przekonałam.

kaprys (offline)

20-11-2013 21:41:05

wiadomo że na początku trzeba uważać ale później stam się myć dziecko w miare często i chciałabym żeby nauczyło się myć codziennie już od małego, żeby później nie było dziś to się nie myje bo mi się nie chce itp.znam takie przypadki;/

CarAllowa (offline)

09-12-2013 17:19:28

Warszawa
Ja swojego synka do ukonczenia roku kompałam codziennie- był to dla nas własnie ten rytuał i wcale tego nie załuje. nic mu sie ze skora nie stało. Kąpałam w emolium, teraz kąpie w nivea co drugi dzien i smaruje oliwką na mokrą skore. chicco sie u nas nie sprawdził.

[link widoczny po zalogowaniu]

costa (offline)

19-05-2014 12:30:18

Jatutów
mi najwięcej problemu sparwiało spłukiwnaie główki, bałam się by nie naleciało nic do oku. Dlatego kupiliśmi specjalny kubeczek do mycia głowy dziecka z baby ono, bardzo ułatwił mi kąpielsmiling smiley

oleczka1 (offline)

25-09-2014 09:59:35

Radom
faktycznie zmieniły się obecnie zalecenie dotyczące kąpieli maluszków nam czasami zdarzało się, że dzidzia szła bez wieczornym kąpieli np gdy odwiedziali nas goście. Ale z doświadczenia wiem, że warto zachować rytuał codziennej kąpieli bo jest to sygnał do wieczornego snu i często jedyna współna chwila z obojgiem rodziców. To jest cudowny moment w tym zabieganym życiu gdy mała istotka ma nas oboje koło siebie i często jedny obowiązek Taty smiling smiley
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5118, Posty: 1266099, Użytkownicy: 72592.
Ostatnio dołączył/a Ania2180.

Statystyki tego forum
Wątki: 135, Posty: 10231.