Żółtaczka u noworodka. Przyczyny, objawy, powikłania

Wysłane przez katarzynabracka 

katarzynabracka (offline)

12-02-2009 14:31:20

Żółtaczka noworodków nazywana jest fizjologiczną, co najlepiej wskazuje, że nie jest chorobą. Występuje z różnym nasileniem u około 70 proc. noworodków. Objawy żółtaczki noworodków to żółtawy kolor skóry i gałek ocznych u maluszka.

czytaj więcej

Samantha (offline)

21-03-2009 14:27:41

Nikolka nie miała w przeciwieństwie do innych dzieci żółtaczki. I właśnie nie wiem czy się tym martwić czy nie.

[link widoczny po zalogowaniu]

zuzanka (offline)

17-04-2009 22:50:19

łódź
Witam!!
Obydwa moje maluchy niestety miały żółtaczkęsad smiley Kubuś (4 lata) i Zuzanka (8 tyg.)
Kubuś niestety miał bardzo wysoki poziom bilirubiny więc musiał zostać w szpitalu a ja musiałam iść do domu - strasznie to przeżyłam. Moje maleństwo leżało samotnie 4 dni w inkubatorze, welfrony gdzie się tylko da, sine oczka od okularków - straszny widok. Jeszcze teraz gdy o tym myślę chce mi się płakać.
Zuzanka miała znacznie niższy więc tylko 2 dni dłużej zostałyśmy w szpitalu, na szczęście mogłam zostać z niąsmiling smiley
Strasznie przykro jest siedzieć i czekać na wyniki malucha gdy inne mamusie szykują się do wyjścia ze swoimi aniołkami a Ty musisz kolejna noc spędzić w szpitalu.

Kubuś z Zuzią do zostawienia głosików zapraszają smiling smiley [ebobas.pl]

Chwile szczęścia którymi się cieszymy, przychodzą niespodziewanie. To nie my je chwytamy, ale one nas chwytają

jmijeczka (offline)

18-04-2009 18:31:41

Wlkp
Em miala zoltaczke od 3 doby, przetrzymali nas do 4 doby i pozniej puscili bo poziom bilirubiny byl na tyle ok ze moglysmy wyjsc. Ale zolta byla okolo 3-4 tygodni po urodzeniu.

zuzanka (offline)

19-04-2009 09:34:39

łódź
Moje maluchy prawie od razu po wyjściu ze szpitala miały już prawie normalny kolor skóry, może Kubuś parę dni dłużej był żółciejszy. Dość szybko przeszło.

Chwile szczęścia którymi się cieszymy, przychodzą niespodziewanie. To nie my je chwytamy, ale one nas chwytają

zuzanka (offline)

19-04-2009 09:36:00

łódź
Nie masz się co martwić! Jedne dzieci mają mniej, drugie więcej a inne wcale i to jest całkiem normalne.

czulajestem (offline)

09-11-2010 14:12:25

Kartuzy-Trójmiasto-Kaszuby
Mój synek miał zółtaczkę do 8 tyg. Wyglądał jak marchewka i nawet oczy miał zółte. W szpitalu nas wypuścili do domu 3 dnia po cesarce i przez ten czas jako jedyne dziecko wtedy w inkubatorze inne były przy swoich matkach. (miał niska wagę urodzeniową)Nie był pod lampami. Szkoda.

Ja bym swojego dziecka samego nie zostawiła w szpitalu, bo juz tam jedno dziecko zaginęło. Wersje są 2-ie albo ktos sobie zabrał bo sam nie miał dzieci albo przypadkiem uśmiercili i by nie spotkały konsekwencje to pozbyli sie problemu, a ta biedna kobieta zyje w niepewności.

ciazosfera1 (offline)

09-03-2013 21:23:24

Warszawa
W szpitalu, w którym rodziłam mama zawsze zostaje z dzieckiem - nieważne jak długo. A tu odnośnie żółtaczki - [link widoczny po zalogowaniu]

Czasem może się przedłużyć i do trzech tygodni, ale jak bobas przybiera, to nie ma co sie martwić.

mrowkab (offline)

04-10-2014 21:32:28

Gdynia
U nas żółtaczka była powodem 5-cio dniowego pobytu w szpitalu. Jej poziom wzbudził wątpliwości u pediatry, który zlecił dodatkowe badania, które na szczęście wyszły bez zastrzeżeń, jednak co najadłam się stresu jako świeżo upieczona mama to moje. Nigdy jednak nie zrozumiem, czemu lekarza zaniepokoił poziom żółtaczki u dziecka, które nie było skierowane na naświetlania.
Niestety uważam, że w szpitalu często brakuje cierpliwości do rodziców małych pacjentów, cierpliwości która pozwoliłaby wytłumaczyć z czym wiąże się żółtaczka fizjologiczna i skąd biorą się lekarskie podejrzenia... co sprowadza rodzica do poszukiwania informacji w sieci, a to często prowadzi do czarnej rozpaczy, a nie do pocieszenia.

martaleszno (offline)

02-11-2014 10:36:38

Leszno
mnie spytali w szpitalu czy mają zabrać dziecko na lampy na oddział czy sobie poradzę i mają postawić lampy w naszym pokoju?
byłam tak przerażona, że mogę sobie nie poradzić i że coś może mu się stać jak będę z nim sama, że zdecydowałam żeby poszedł na oddział.
Tylko jak już leżał pod lampa na oddziale, a ja sama w pokoju to było mi tak przykro i samotnie, że szkoda słów.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5304, Posty: 1349573, Użytkownicy: 73203.
Ostatnio dołączył/a organa.

Statystyki tego forum
Wątki: 138, Posty: 18868.