Połóg. Co się dzieje z twoim ciałem?

Wysłane przez agnieszkausiarczyk 

agnieszkausiarczyk (offline)

06-12-2010 14:20:33

Połóg trwa sześć tygodni i po tym czasie, z wyjątkiem piersi, którymi karmimy, wszystko powinno wrócić do normy. Podpowiadamy, jak radzić sobie z najczęściej występującymi dolegliwościami w czasie połogu.

czytaj więcej

halina2159 (offline)

26-09-2014 11:06:26

Skoczów
pológ jest trudnym przeżyciem tym bardziej gdy rodzi się pierwszy raz ,pamiętam że moja ginekolog mówila czego moge się spodziewać także w szpitalu połozne rozmawialy z nami o tym i ja miałam duze wsparcie w meżu i mamie smiling smiley nawal mleczny był dla mnie jednak pewnym zaskoczeniem wielkość i przepełnienie piersi w tak krótkim czasie był szokiem u mnie nastąpił akurat w 3 noc po porodzie córcia lezała pod lampami bo miała żółtaczkę ,stresowalam sie tym i spadkiem wagi u malej do tego zmęczenie wyszlo i nawał pokarmowy nie wiedzialam co ze soba zrobić na szczescie pomogla pielęgniarka i czułość meża na którego mogę zawsze liczyć smiling smiley miałam naciete krocze w obu porodach jednak w pierwszym mialam jeszcze pęknięcie w środku ale szycie było dobrze zrobione i nie miałam wiekszych trudnosci z siadaniem czy w toalecie i juz drugiego dnia mogłam prawie normalnie siedzieć .Strach przed wypróżnieniem byl jednak pomógł cieply prysznic ktory mnie rozlużnił i actiwia do jedzenia smiling smiley w pielęgnacji krocza badzo pomocne okazało sie podmywanie i wietrzenie i ładnie i szybko się zagoiło smiling smiley pomoc najbliższych jest w tym czasie naprawdę bardzo ważna smiling smiley

[link widoczny po zalogowaniu] [link widoczny po zalogowaniu]

magutka (offline)

30-09-2014 14:21:06

U mni polg wystapil prawie bez problemowo. Po pierwsze obylo sie bez szycia krocz:-) to jeden bol mniej, psychicznie czulam sie swietnie bo w koncu zostalam mama i mialam swoja coreczke ze soba, krwawienie ustapilo po 5 tygodniach i bylo do zniesienia, jedyny problem to goraczka z nawalu pokarmu ale po porodzie i to dalo sie przrzyc:-)

[link widoczny po zalogowaniu]

rabarbarek (offline)

02-10-2014 09:41:11

Lublin
ja też pamiętam i raczej do końca życia nie zapomnę jak ciężko jest podczas porodu a czasem mam wrażenie, że po nim było jeszcze gorzej... Fatalnie wyglądający brzuch, o kroczu nie wspomnę... i ten przerażający ból pleców, piersi napęczniałe aż miało się wrażenie że zaraz pękną ...

mrowkab (offline)

04-10-2014 22:04:45

Gdynia
A moim najzabawniejszym problemem jest tzw. kresa czarna, która na chwilę obecną nie wydaje się nigdzie wybierać (więc teoria że "czarna linia" znika w przeciągu kilku dni zdaje się być raczej czasem minimum). Dodatkowo jeżeli chodzi o cały połóg... dla mnie pierwsze 2 tygodnie były koszmarem, człowiek zostaje postawiony w nowej sytuacji życiowej i w dodatku wszystko go boli z każdej możliwej strony. Niestety autor artykułu również zapomniał wspomnieć, że połóg to też czas powrotu gospodarki hormonalnej do "normy" - wiąże się to nie tylko ze zmianami nastrojów, ale i również z tym, że nasze piękne paznokcie słabną, podobnie jak włosy które wypadają w większym lub mniejszym stopniu.

Polamamuska (offline)

23-10-2014 09:26:44

Luboń
Ja swój poród nie będę wspaniale wspominać, dwa dni rodzenia, w końcu urodziłam kleszczowo, głębokie cięcie, ból nie do zniesienia mimo leków przeciwbólowych typu głupi jaś i znieczulenie zewnątrzoponowe. Szczere, miałam wrażenie że i tak boli jakbym była bez przeciwbólowych. Pierwsze dni po porodze, nie mogłam się zmusic do zrobieia siusiu, więc tylko i wyłącznie pod prysznicem się to udawało na stojąco, co do kupki zapomnij.... dopiero w domu i to na 5 dobę dopiero mimo, ze w spzitalu powiedziałam, ze już robiłam bo nei chciałam żeby mnie dłużej zostawili. Wiem mało odpowiedzialne ale.... ten kto rodził mnie zrozumie.... obecnie za 2 dni synek kończy swój pierwszy miesiąc i szczerze mówiąc ulgę odczułam po zdjeciu szwów ale szwy które sa pod skórą na pośladku i przy wejsciu do pochwy bolą jeszcze zwłaszcza że ta nitka mi się przekręciła i kuje mnie strasznie w bliznę i czasami nie wiem czy mnie to boli, czy swedzi czy drapie i się żępole jakbym pchły tam miała..... ale nic nie działa tak kojąco jak gorąca kąpiel i później masaż tej blizny oliwką. Poważnie przestaje bolec i jest przyjemnegrinning smiley Jesli chodzi o krwawienie to po dwóch tygodniach miałam wrażenie że już ustało chociaż zauważyłam że leci coś brązowego miałam wrażenie że to barwa taka jak leci ropa, obecnie oprócz białego śluzu nie ma nic. Z wagą zjechałam niżej niż przed ciążą, karmię piersią jedyne co w tym nie przyjemne to naderwane brodawki ale Bepanthen i sprawa załatwiona można jechac dalej. Niewyspanie, chwile kryzysowe gdzie wyje bez powodu też się zdarzają, ale to zapewne dlatego, że te wszystkie hormony w organiźmie musza się ustabilizować...smiling smiley tak czy inaczej zawsze mogłoby być gorzejsmiling smiley

mrowkab (offline)

24-10-2014 20:59:29

Gdynia
Polamamuska
co do kupki zapomnij.... dopiero w domu i to na 5 dobę dopiero mimo, ze w spzitalu powiedziałam, ze już robiłam bo nei chciałam żeby mnie dłużej zostawili. Wiem mało odpowiedzialne ale.... ten kto rodził mnie zrozumie....
Ja się przyznam, że też na początku skłamałam, żeby dali mi i mojemu pociętemu kroczu święty spokój. Ponieważ jednak w szpitalu musiałam zostać dłużej dopiero w 4 dobie przyznałam się "że nagle już nie mogę" i na szczęście skończyło się tylko czopkami. Gdybym wiedziała że tak pomoże (i w cale nie zaboli) od razu bym się przyznała grinning smiley Więc rada dla kolejnych... nic tylko przyznawać się! winking smiley

monika86 (offline)

25-10-2014 13:22:25

Kutno
Faktycznie miesiąc po porodzie nie należy do tych najbardziej fajnych. Oprócz oczywiście Maleństwa. Stan kobiety po porodzie może być różny. Na pewno ma na to wpływ czy poród był naturalny czy przez cc. Ja rodziłam naturalnie. Pierwszy mc spędziłam tak naprawdę w łóżku. Mąż miał urlop to mnie wyręczał w domowych obowiązkach. Mama przyjeżdzala i pomagała w opiece nad Małym. Super mieć bliskich w tych chwilach przy sobie i nie wstydzić sie prosić o pomoc.

martaleszno (offline)

25-10-2014 19:13:38

Leszno
miesiąc po porodzie był dla mnie gorszy od samego porodu, głównie przez bolące krocze. Nie mogłam siedzieć, bolało nawet podczas chodzenia. Korzystałam z kółka bo bez niego byłoby krucho.
Miałam też nawał mleczny - teraz wiem, że należy odciągnąć w tym czsie nadmiar mleka ale wtedy nie wiedziałam co robić - jeden lekarz mówił odciągać, a później następny, że jak się odciąga to piersi będą produkowały coraz więcej mleka - co obchód to co innego...

ila6 (offline)

27-10-2014 13:30:13

Rumunki Witkowskie
Ja jestem dopiero przed porodem, strach ma wielkie oczy...to moja pierwsza ciąża i wierzę, że wszystko się uda i będę szczęśliwą mamą :-)
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5266, Posty: 1313333, Użytkownicy: 73053.
Ostatnio dołączył/a matdrewniaak.

Statystyki tego forum
Wątki: 138, Posty: 15375.