Seks po porodzie, Kiedy rozpocząć? Co robić, gdy brakuje ochoty na współżycie?

Wysłane przez martadvorak 

martadvorak (offline)

02-03-2009 18:10:32

Współżycie seksualne powinno się podejmować nie wcześniej niż sześć tygodni po porodzie - uważają lekarze. Ale to wcale nie znaczy, że każda kobieta już wtedy ma ochotę na seks.

czytaj więcej

kasztanka2 (offline)

17-11-2014 11:23:09

Bartłomiejowice
U mnie po każdym porodzie był problem ze współżyciem - często mijało 8-10 tygodni, gdy się na nie decydowaliśmy od chwili porodu, bo zawsze ciężko było mi się przełamać psychicznie - po prostu bałam się bólu, ale gdy się już przełamałam, a dodatkowo mąż okazywał się bardzo cierpliwy, opiekuńczy i delikatny, było tak jak dawniej, a może nawet lepiej ...

martynka002 (offline)

08-12-2014 14:20:54

ciężko się do niego przełamac psychicznie. zobaczymy z czasem

mikaa997 (offline)

04-01-2015 14:04:23

Wrocław
Jeśli kobieta miała jakieś szwy rozpuszczalne, wewnątrz to warto swój pierwszy raz po porodzie skonsultować z lekarzem winking smiley Tak powiedziano mi w szpitalu i tak też zrobiłam smiling smiley

donnavito (offline)

12-01-2015 00:27:20

Iława
Myślę, ze brak chęci ze strony kobiety jest naturalnym zabezpieczeniem przed kolejną ciąża, tak jakby organizm na wszelki wypadek chciał zaczekac, aż wykarmi się jedno dziecko.

moniaijulka (offline)

12-01-2015 23:03:46

Nowe
donnavito ciekawy tok myślenia hihi smiling smiley

Ja nie sądziłam że rodzące przez cc również może "pierwszy raz" boleć a jednak. Pierwsze kilka razy boli, nie jest to przyjemne , dodatkowo brak chęci na seks wszystko psuje, ale tak jak napisano w artykule jest to skutek zmęczenia i opieki nad maleństwem 24 na dobę,. Jutro idę do ginekologa, muszę z nim porozmawiać na temat antykoncepcji, bo nie wiem na razie na jaką się zdecydować

mikaa997 (offline)

25-02-2015 14:29:23

Wrocław
o to ciekawe, też nie wiedziałam że po cc stosunek może sprawiać ból.

joanka106259 (offline)

27-02-2015 17:34:13

Lublin
Ja to pewnie przez pierwsze 3 miesiące nie zdecyduję się na seks, bo będę się bała. Można jednak zaspokajać potrzeby na inne sposoby, bez penetracji i też jest przyjemnie smiling smiley Przed powrotem do seksu również pójdę po coś antykoncepcyjnego, bo prezerwatyw nie lubię. Mi najlepiej pasują tabletki antykoncepcyjne, ale nie wiem czy przy karmieniu piersią będą wchodzić w grę.

Zapraszam do głosowania na Marcelka smiling smiley
[ebobas.pl]
[ebobas.pl]

Doris85 (offline)

04-04-2015 17:53:01

Świecie
Rozmawialiśmy z mężem na te tematy i na szczęście mamy podobne podejście. Na początku pewnie trochę czasu nam zajmie przełamanie się i obawa czy już jest odpowiednia pora czy jeszcze trzeba dać organizmowi czas. Bardzo ważna jest szczera rozmowa z partnerem - on tez pewnie ma jakieś lęki związane z powrotem do bliskości...A taka rozmowa może wiele zdziałać.

peperonia (offline)

26-04-2015 23:37:26

Kraków
u nas z ochotą nie było problemów, natomiast u mnie pojawiły się nieprzyjemne dolegliwości dlatego zastosowałam invag dopochwowy lek probiotyczny by uzupenić florę w bakterie kwasu mlekowego, decydując się na probiotyki warto wybierać te które wymagają przechowywania w lodówce to świadczy o ich skuteczności
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5472, Posty: 1408943, Użytkownicy: 73409.
Ostatnio dołączył/a mirae.

Statystyki tego forum
Wątki: 140, Posty: 24590.