Jak podawać dziecku leki

Wysłane przez agnieszkausiarczyk 

agnieszkausiarczyk (offline)

14-09-2010 15:26:30

Nieprzestrzeganie godzin podawania leków, pomijanie zapisanych dawek, skracanie lub wydłużanie kuracji, dodawanie medykamentów do posiłków i dużych ilości płynów, niedokładne odmierzanie dawki — to najczęstsze błędy, które popełniają rodzice chorych dzieci.

czytaj więcej

anialadeevit (offline)

15-02-2013 22:47:45

Wrocław
Przed podaniem leku zawsze trzeba przypomnieć sobie zalecenia, bo nieprawidłowe podanie może prowadzić do nasilenia lub osłabienia działania leku. Dodatkowo trzeba zwracać uwagę na wskazania, bo nawet suplementy diety mają odpowiednie (np. te dla kobiet ciężarnych są bezpieczne dla rozwijającego się płodu).

peperonia (offline)

26-06-2013 12:54:38

Kraków
najlepsze dla dzieci są moim zdaniem leki w syropkach, ja np mam zawsze w apteczce w domu milifen ibuprofen w syropku, można podawać maluszkom juz od trzeciego miesiąca życia, łatwo go podać, ma działnie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne, u nas fajnie się sprawdza szczególnie przy gorączce

martynka002 (offline)

06-12-2014 15:45:37

my jeszcze nie mieliśmy okazji podac leków(i mam nadzieje , że szybko nie będziemy mieli) jak narazie witaminkę D podaje na łyżeczce

joani (offline)

16-01-2015 17:24:03

Jak dziecko jest trochę starsze i leki można gnieść to b. dobry sposób - rozbić tabletki na proszek i to wymieszać z odrobiną dżemu, uformować kulkę i taką dać dziecku, które chętnie zje.

donnavito (offline)

18-01-2015 23:11:52

Iława
Niemowlęta chętnie biora kropelki z małych łyżeczek, warto kupić takie plastikowe jak do lodów w kubeczkach dają, tylko zeby kształt był owalny, nie kanciasty.

mysia83 (offline)

20-01-2015 12:35:19

Rzeszów
Moje dzieci najchętniej przyjmują leki nie z łyżeczek ale bezpośrednio z tych plastikowych strzykawek do odmierzania leku, które sa dołączone do syropów przeciwgorączkowych, czasami również do antybiotyków w syropie.

Ja zawsze pytam pediatry czy dany lek mogę podawać np. z sokiem, albo z jedzeniem...kiedyś dzieci dostawały tabletki i tutaj lekarz pozwoli wymieszać zgniecioną tabletkę z sokiem, zapewnił mnie, ze działanie tabletki sie przez to nie zmieni.

Najważniejsze jednak, to zawsze najpierw przeczytać ulotkę, nie chodzi już o to, ze zawsze pisze tam jak podawać dany lek, ale warto też wcześniej wiedzieć, jakie mogą być działania niepożądane. Czasami coś sie dziecku dzieje, a my nie mamy nawet pojęcia, ze może być to związane ze zwykłym syropkiem np. przeciwkaszlowym.

donnavito (offline)

25-01-2015 22:52:27

Iława
Strzykawki sa fajne, ale cięzko się je myje, tłuste leki oblepiają czesto wnętrze i nie da się tylko wyparzyc, trzeba wyszorowac wąską szczoteczką.

joanka106259 (offline)

15-02-2015 15:00:58

Lublin
U nas dobrze spawdzają się leki ze strzykawką, łatwo podać i odmierzyć. Nie zdarzyło się, żeby lekarz zapisał tabletki, zawsze były to syropy a jeśli nie mają strzykawki to w opakowaniu są łyżeczki czy małe kubeczki pozwalające na odmierzenie leku. Nasza pediatra zawsze na karteczce rozpisuje nam co kiedy i jak podawać, więc nie ma z tym problemu, bo mam wszystkie informacje i nawet jak coś wyleci z głowy mogę wrócić do karteczki. Zawsze informuje nas też do jakiego leku należy podać osłonę a jeżeli zapomnę zapytać czy trzeba podać pytam w aptece farmaceutki. Co do godzin podawania ja ustawiam sobie przypomnienie w telefonie i nie zapomnę smiling smiley

Zapraszam do głosowania na Marcelka smiling smiley
[ebobas.pl]
[ebobas.pl]

Modzelka8 (offline)

18-02-2015 09:14:04

Biała Piska
Ja antybiotyk też podawałam strzykawką, bo można dokładnie odmierzyć ilość leku. Jeśli chodzi o porę to akurat udaje mi się zawsze tego dopilnować. Zazwyczaj po podaniu leku podaję dziecku pierś, żeby szybko zapomniał o nieprzyjemnym smaku smiling smiley
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5297, Posty: 1340746, Użytkownicy: 73166.
Ostatnio dołączył/a Zancia89.

Statystyki tego forum
Wątki: 138, Posty: 18019.