Jakie gwarancje mają rodzice, że leki dla dzieci są bezpieczne?

Wysłane przez ebobas 

ebobas (offline)

06-05-2009 16:21:03

Lekarze wręcz mają obowiązek przepisywać albo zalecać leki dla dzieci tylko te, które zostały dopuszczone do sprzedaży zgodnie z obowiązującym prawem.

czytaj więcej

kasztanka2 (offline)

12-11-2014 12:03:15

Bartłomiejowice
Skomplikowana, długa droga, a konkurencja w koncernach farmaceutycznych coraz większa, dzięki czemu mamy konkurencyjne ceny i tańsze zamienniki. Ale jako mama dwójki dzieci myślę, że pewność co do leków mamy spokojnie smiling smiley

donnavito (offline)

12-01-2015 00:29:54

Iława
Nie mamy wyjścia, czasem trzeba czegoś użyć, a o tym czy to bezpieczne dowiemy sie za kilkadziesiąt lat pewnie.

wojtaszek (offline)

12-01-2015 20:36:51

Tarnów
Zdaża się co jakiś czas że lek który przez lata uchodził za bezpieczny jest wycofany z rynku z powodów wykrycia jakiś substancji które okazują się być niebezpieczne lub z powodów skutków ubocznych jakie po nim wystepują ale to nie zdaża się naszczęście często. Według mnie to najgorszą rzeczą jaką my robimy to kupujemy leki bez konsultacji z lekarzem a czasami w oparciu o informacje zaczerpnięte np z internetu. Musimy pamiętać że ten sam lek może jednej osobie pomóc ale u innego mogą wystąpić skutki uboczne ponieważ każdy lek nawet przeciwbólowy należy dobierać do indywidualnych potrzeb uwzględniając wiek, przebyte choroby, leki ktore obecnie zażywamy. Zawsze należy również zgłaszać lekarzowi lub farmaceucie o tym że np:
-jesteśmy w ciąży
- mamy alergię na jakiś składnik leków
- leczymy się z powodu choroby przewlekłej bądź innej
- wystapiły u nas skutki uboczne po podaniu jakiejś grupy leków itd
Leki należy zawsze kupować w aptece ponieważ mamy wówczas gwarancję że były właściwie przechowywane i zawsze kontrolować date ich przydatności. Są również leki które wymagają przechowywania w określonych warunkach np w lodówce i zgodnie z zaleceniem należy je przechowywać.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5472, Posty: 1408964, Użytkownicy: 73409.
Ostatnio dołączył/a mirae.

Statystyki tego forum
Wątki: 140, Posty: 24592.