Ochrona przeciwsłoneczna najmłodszych dzieci

Wysłane przez agnieszkausiarczyk 

agnieszkausiarczyk (offline)

28-04-2009 17:56:12

Latem dwadzieścia minut na pełnym słońcu wystarczy, by skóra niemowlęcia została poparzona. Dlatego w słoneczne dni trzeba smarować dzieci kremem z wysokim filtrem przeciwsłonecznym - najlepiej 50+.

czytaj więcej

maria1980 (offline)

15-06-2010 13:36:15

Opolszczyzna
Moja teściowa powinna przeczytać ten tekst.Zawsze ma pretensje,że moje laski pijają w upały wodę mineralną(aqarelki),ona wciąż mówi,że najlepsze są soki marchewkowe!!!radość

W naszym domu rządzą KOBIETY!!!
3 do 1 -PRZEGŁOSOWANEsmiling smiley

jmijeczka (offline)

23-06-2010 22:13:42

Wlkp
Co weekend/lub sloneczny dzien, w pracy mam przypadki poparzen dzieci, malych, niemowlat. Dla mnei widok przerazajacy. Pytajac rodzica czy byl uzywany filtr 50+, slysze odpowiedz: ale dziecko bylo w cieniu! SZOK! Apeluje rodzice kochani: nawet cien opala mega delikatna skore niemowlaka.
Ja swoje dziecko smaruje regularnie co 3 h kremem z filtrem 50+ (akurat firmy La Roche posay). To ze jest "blade" jest tylko oznaka madrosci rodzica.

czulajestem (offline)

06-07-2010 11:25:25

Kartuzy-Trójmiasto-Kaszuby
Moja teściowa wczoraj jak prosilabym by sie zajeła wnuczkiem i jak chce moze zabrac synka na specer, ale musi nałozyć krem by dziecko sie nie popażyło. powiedziała, ze to nie jest az takie mocne słońce, i ponoc nie mogła znależc kremu. który był w wózku. Skor mnie słonce popazyło to co dopiero takie 4 miesieczne maleństwo. synek jest wczesniakiem i tym bardziej dbamy o to by wszystko bylo ok. Nakładam nawet krem podczas spaceru przeciw promieniom UVB i UVA.

[link widoczny po zalogowaniu]

nowoczesnamama (offline)

09-07-2010 21:15:34

Warszawa
Wróciłam właśnie z wakacji nad polskim morzem i byłam przerażona - dzieci biegają cały dzień po plaży, bez czapeczek i często nie są w ogóle smarowane kremem z filtrem.
Co gorsze widziałam nawet rówieśników mojego synka ( 7 miesięcznego) bez żadnego zabezpieczenia przed słoneczkiem.

Wystarczy tylko posmarować kremem z filtrem, założyć czapkę i pilnować, żeby jej nie ściągało.
Na plaży szczególnie sprawdzają się namioty plażowe.

Ja kupiłam namiot kojec Babyni i dzięki temu mój synek miała zabawki w środku i był w cieniu.

Dla zainteresowanych polecam kojec namiot Babymoov

Przyjemnego urlopowania

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-07-12 14:36 przez Sympatyczna.

mysia83 (offline)

20-01-2015 21:37:55

Rzeszów
Ja używam dla dzieci kremów z filtrem +50, oczywiście zakładam czapeczkę bądz kapelusz, żeby chronić przed słoncem. w upalne dni spacery tylko przed południem i po południu, nie wychodzimy w te najbardziej gorące godziny południowe. Dzień jest na tyle długi, ze mozna te 3 godzinki najbardziej upalne spędzic w domu.

joanka106259 (offline)

24-01-2015 18:46:25

Lublin
My unikamy wychodzenia w najgorętsze godziny, Marcel zawsze miał czapeczkę, zawsze mamy wodę do picia i smarowany był też od małego kremami przeciwsłonecznymi. Używaliśmy tych Nivea z filterm 30 a gdy był już starszy także innych kremów. Moja mama często czepiała się, że Mały taki blady, że nic słońca nie widzi jego skóra, bo ciągle czymś posmarowany, ale ja robiłam swoje smiling smiley

Zapraszam do głosowania na Marcelka smiling smiley
[ebobas.pl]
[ebobas.pl]

donnavito (offline)

25-01-2015 22:46:00

Iława
W zime też słonko potrafi dopiec, trzeba smarowac buzię dziecka kremem z filtrem.

mikaa997 (offline)

19-02-2015 13:11:34

Wrocław
Dla dziecka używam tylko filtry +50 i w zimie też zawsze chronię jego buzię przed promieniowaniem słonecznym. Przede wszystkim pamiętajmy aby dzieci nie wystawiać na bezpośrednie słońce.

Modzelka8 (offline)

20-02-2015 19:04:14

Biała Piska
My kupiliśmy maluszkowi okulary przeciwsłoneczne z filtrem i czekamy na lato smiling smiley oczywiście kremik przed każdym wyjściem
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5106, Posty: 1261088, Użytkownicy: 72555.
Ostatnio dołączył/a krzywa.

Statystyki tego forum
Wątki: 135, Posty: 9826.