Główka noworodka i niemowlaka

Wysłane przez izabellamazurek 

izabellamazurek (offline)

28-04-2009 17:51:39

Asymetryczna główka noworodka nie powinna nas martwić. - Główek idealnych nie ma – mówi pediatra.

czytaj więcej

toja51 (offline)

08-06-2009 11:50:18

Kraków
Pani doktor mowi, ze chłopakowi odstajace uszy nie przeszkadzaja. No nie wiem...Ale on tez moze zapuscic wlosy smiling smiley)

wolowin (offline)

02-12-2013 22:51:57

Granowo
Asymetria ułożeniowa nie zwiastuje znacznego problemu dla prawidłowego rozwoju dziecka, jeśli oczywiście odpowiednio zadbamy o zniwelowanie symptomów i nawyków. Należy pomóc dziecku w powolnym przystosowaniu się. Asymetria ułożeniowa nie wymaga hospitalizacji, a większość ćwiczeń stanowi dobrą zabawę. Jak najbardziej można nauczyć się samodzielnego ich wykonywania.

[link widoczny po zalogowaniu]

kasztanka2 (offline)

26-10-2014 11:10:13

Bartłomiejowice
Nigdy nie zapomnę jak 12 lat temu urodziła się moja siostrzenica, od urodzenia miała z tyłu spłaszczoną główkę, a z czasem było to coraz bardziej widoczne. Do pierwszego roku życia takie łyse dziewczę z dużą, spłaszczoną z tyłu główką naprawdę nigdy nie wzbudzało zachwytu wśród znajomych i rodziny tongue sticking out smiley Za to teraz Laura jest najładniejszą dziewczynką w szkole. Długie. lśniące brązowe włosy w pełni to zniekształcenie zasłoniły.

martynka002 (offline)

13-11-2014 14:21:18

własnie tak to bywa, że niektóre maluchy nie sa urodziwe ale póxniej zmieniają się zupełnie o 360 stopni. Zresztą każde dziecko dla rodziców będzie sliczne

donnavito (offline)

15-12-2014 23:08:42

Iława
Nie znam nikogo ze splaszczona głową, pewnie genetyka swoje robi i się główki kształtują same z czasem.

joani (offline)

11-01-2015 18:19:31

Nasz syn też preferował jedną stronę i ma lekkie spłaszczenie. Od lekarza dostalismy polecenie, aby nakłaniać go do układania głowy w drugą stronę. Wszystko przemeblowalismy, aby wszystkie czynności odbywały się z drugiej strony. Na szczęście syn nie ma żadnego przykurczu i teraz w wieku 4 miesięcy ładnie układa głowę w każdą stronę. Trochę ćwiczeń stymulujących i sie udało, ale idealnej głowy nie ma jak na razie.

donnavito (offline)

12-01-2015 00:20:12

Iława
Tak myślę sobie, ze takie poduszki do auta, z wycięciem, w kształcie rogalika znakomicie się nadają, by układac główkę dziecka w "dybach", oczywiście wtedy gdy patrzymy.

joani (offline)

12-01-2015 08:54:49

Ja szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie włozyć czegoś jeszczee innego do fotelika samochodowego, bo tam z reszta taka wkładka jest, ale mam nadzieję, że we wszystkich modelach, inaczej główka by "latała". Tu problem z układaniem dziecka jest raczej nie w samochodzie, gdzie spędza się chwilę a w domu, przy codziennych czynnościach.

wojtaszek (offline)

24-01-2015 21:50:01

Tarnów
Mój synek miał asymetrię ułożeniową którą nadal zresztą rehabilitujemy ale na szczęście nie miała ona wpływu na kształt główki. Nawet rehabilitantka była zadowolona że pomimo dużej asymetrii główka jest symetryczna.
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5118, Posty: 1266099, Użytkownicy: 72592.
Ostatnio dołączył/a Ania2180.

Statystyki tego forum
Wątki: 135, Posty: 10231.