Kiedy niemowlę trzyma samo główkę?

Wysłane przez ebobas 

ebobas (offline)

16-01-2018 12:50:10

Nawet do czwartego miesiąca życia rodzice muszą pamiętać o podtrzymywaniu główki niemowlaka. Również wtedy, gdy obserwują jak maluszek samodzielnie podnosi i przez chwilę trzyma główkę samodzielnie. To ćwiczenia wzmacniające słabe jeszcze mięśnie. Podtrzymywanie główki chroni dziecko przed poważnymi urazami.

czytaj więcej

mamusia111 (offline)

27-10-2018 16:41:56

Książęcy Las
Mój synek przez obniżone napięcie mięśniowe późno zaczął trzymać samodzielnie i stbilnie główkę, dlatego mając go na rękach nawet w 5 i 6 miesiącu uważaliśmy, by się nagle nie odgiął itp. Ważne jest by dzieci dużo leżały na brzuszku, szczególnie na płaskim (nie tylko z onm - wszystkie, zdrowe też), jak najmniej bujaczków, huśtawek i absolutnie żadnych poduszek pod głowę czy sadzania niesiedzacych dzieci i obkładania ich poduchami winking smiley Nam fizjoterapeutka też polecała jako ćwiczenie na wzmacnianie mięśni utrzymujących główkę leżenie na brzuszku z poduszką do karmienia. Ja miałam poduszkę Chicco Boppy i bardzo dobrze się sprawdziła. Synek nie leżał tak chętnie, bo sprawiało mu to trudność i wysiłek, więc okresy leżenia na brzuszku były krótkie (dziecko nie ma płakać), ale po wiele razy dziennie smiling smiley
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 4861, Posty: 1174544, Użytkownicy: 71568.
Ostatnio dołączył/a gojda6.

Statystyki tego forum
Wątki: 134, Posty: 3180.