Cała prawda o instynkcie macierzyńskim

Wysłane przez dorotaslomczynska 

dorotaslomczynska (offline)

16-02-2009 14:46:26

Wokół macierzyństwa narosło wiele mitów. Jednym z nich jest bezgraniczna wiara w instynkt macierzyński. To zdolność odczuwania wyższych uczuć sprawia, że kochamy i opiekujemy się naszymi dziećmi. Instynkt kieruje postępowaniem zwierząt, a nie naszym.

czytaj więcej

martynka002 (offline)

08-12-2014 14:21:42

mi sie bardzo ten instynkt załączył i opiekuje sie tak dobrze jak tylko potrafie swoim maleństwem smiling smiley

donnavito (offline)

17-12-2014 13:10:37

Iława
Ja jednak wierzę w instynkt, przeciez malenstwo jest tak kruche, a jednak umiemy je wziąć na ręce, ukołysac, nakarmić, wykąpać, ubrać, podczas gdy inni się boją często nawet ponosić, bo nie wiedzą jak złapać. Mało tego, jak dziecko płacze, piersi potrafią boleć, jakby informując. Wiemy tez, gdy płacze, co zrobić, czy przebrać, czy nakarmić. My ,mamy ,mamy instynkt, tylko musimy sie w niego wsłuchać, a nie jak to bywa sluchamy madrych kolezanek, ksiażek itp., a nie siebie.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-12-17 13:10 przez donnavito.

kasztanka2 (offline)

12-01-2015 10:37:30

Bartłomiejowice
Zgadzam się z artykułem - to nie instynkt nam podpowiada jak opiekować się maleństwem, to natura. To co wpisane w ludzką naturę jest bardzo silne, a instynkt może podpowiadać zwierzętom. Natura, przeczucie, własne zdanie, nazywajmy to w sumie jak chcemy.

joani (offline)

13-01-2015 22:18:00

Natura=instynkt=przeczucie- nazw jest sporo a sprowadza się wszystko do jednego- zadbać o byt małej kruchej istotki. Wiele rzeczy robimy właśnie instynktownie, bo tak nam rozum podpowiada i tego nie da się nauczyć, to trzeba mieć w sobie.

teresa211186 (offline)

15-01-2015 17:42:12

Niwki Książęce
Dzięki instynktowi potrafimy poradzić sobie z maleństwem. To on nam pomaga w codziennej opiece nad maleństwem.

donnavito (offline)

15-01-2015 22:45:10

Iława
Nie wiem, jak was, ale mnie czasem piersi jakby bolały, gdy dziecko plakało, a ja byłam od niego dalej.

martynka002 (offline)

16-01-2015 19:23:29

mi dopiero instynkt sie wlaczyl gdy corka sie urodzila teraz nie wyobrazam sobie dnia bez niej

joanka106259 (offline)

18-01-2015 21:08:30

Lublin
Nie wiem czy tak do końca instynkt kieruje postępowaniem mamy czy jednak coś bardziej ludzkiego inteligencja, uczucia, odpowiedzialność. Większość kobiet przygotowuje się do macierzyństwa, zdobywa wiedzę w tym zakresie, żeby wiedzieć jak dobrze zająć się niemowlęnciem. Wielu rzeczy uczymy się już będąc mamą i nie są one nam dane od razu, w momenice, gdy stałyśmy się nimi. Mama wie kiedy dzieco jest głodne, kiedy zmienić pieluszkę a kiedy boli je brzuszek, bo spędza najwięcej czasu ze swoim dzieckiem i uczy się odczytywać jego potrzeby i z czasem staje się ekspertem, ale nie jest tak że już pierwszego dnia po urodzeniu Maleństwa wie się czemu akurat płacze.

Zapraszam do głosowania na Marcelka smiling smiley
[ebobas.pl]
[ebobas.pl]

moniaijulka (offline)

05-02-2015 00:29:02

Nowe
martynka002 miałam dokładnie tak samo, instynkt włączył się dopiero po porodzie, kiedy zobaczyłam i przytuliłam to moje maleństwo smiling smiley

Przed ciążą i w jej trakcie nic mnie nie mogło wybudzić ze snu a teraz? wystarczy że mała cicho stęknie a ja już mam oczy jak 5 złotych i sprawdzam o co chodzi smiling smiley dużo rzeczy robię instynktownie, czasem mój partner się pyta skąd wiem że to się tak robi i czy czytałam gdzieś o tym. A ja wcale nie czytałam, po prostu podświadomość mi podpowiada że to będzie najlepsze dla córeczki smiling smiley
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5473, Posty: 1409443, Użytkownicy: 73410.
Ostatnio dołączył/a wisienkaxo.

Statystyki tego forum
Wątki: 140, Posty: 24639.