Idealna mama?

Wysłane przez agnieszkausiarczyk 

agnieszkausiarczyk (offline)

05-07-2017 11:40:26

O trudach macierzyństwa i o tym, że idealne matki nie istnieją, rozmawiamy z dr Martą Majorczyk, pedagogiem, doradcą rodzinnym z Uniwersytetu SWPS, wykładowcą akademickim w Collegium Da Vinci w Poznaniu.

czytaj więcej

GabaBaba26 (offline)

05-07-2017 15:54:56

Udanin
Super napisane też jestem tego zdania że idealna matka nie istnieje. Nad własne życie kocham swoje dzieci, oddała bym im wszystko co mam, staram się być mega cierpliwa chociaż czasami i mi nerwy puszczają wówczas muszę na chwilę się schować, przemyśleć pewne sprawy i zastanowić się nad własnym postępowaniem. Nie chcę by moje dzieci widziały mnie smutną, płaczącą ale jednak czasami tak jest że nie zdążę się schować i np. synuś widzi moje łzy bezradności i mnie tuli, pewnie się zastanawia czym on zawinił a ja mam wyrzuty sumienia że mnie widzi w takim stanie. Co do gadżetów to w ogóle nie patrzę na to co kto ma i kupuje tylko niezbędne rzeczy takie na które mnie stać. Wózek kupiłam używany i mi to nie przeszkadza ważne że jest sprawny.

[link widoczny po zalogowaniu]

mon33 (offline)

05-07-2017 18:08:00

Ja jestem zdania, że idealna matka nie istnieje, bo przecież nie da się być idealną matką,wszystko robić dobrze, pomimo starania, największego starania zawsze coś zrobi się nie tak.
Sama próbuje, wszystko robić jak najlepiej, ale nie zawsze mi to wychodzi, popełniam błędy, które staram się później naprawić, albo już tak nie robić bo wiem, że to źle.
Cierpliwości czasem mi też brakuje, ale staram się nad tym panować jak się da.

Co do kupowania najnowszych, najlepszych gadżetów dla dziecka, to nie kupuję tego co jest trendy, najmodniejsze najnowszy model, kupuję to na co mnie stać i to co jest mi i mojemu dziecku najbardziej potrzebne.

Gabababa, o jakie musi być to ładny widok jak synek przychodzi to ciebie i cię tuli bo ty jesteś smutna. Obyś takich sytuacji miała jak najmniej i żebyś nigdy nie musiała płakać smiling smiley
Jak udało ci się kupić używany wózek w dobrym stanie i dobrej cenie to super, najważniejsze, że ci się podoba ten wózek, przecież maluszek i tak nie wie w czym jeździ smiling smiley

Myślę, że kupowanie drogiego wózka czasem jest bezsensu, bo małe dziecko i tak długo nie jeździ w takim wózku. Lepiej zainwestować w porządną spacerówkę.

reginka (offline)

05-07-2017 19:23:40

A ja uważam, że większość matek jest idealna dla swojego dziecka a bynajmniej stara się taka być. Oczywiście każda z nas inaczej pojmuje pojęcie idealna matka. Dla jednych będzie to taka, która na wszystko pozwala a dla innych wręcz przeciwnie czyli matka, która dużo wymaga od swoich dzieci i wychowuje je wedle ustalonych reguł. Myślę, że poza małymi wyjątkami każda mama chce dobrze dla dziecka i dochodzi do tego własnymi ścieżkami.

reginka (offline)

05-07-2017 19:28:11

Co do gadżetów to lubię je jeśli są pomocne. Nie uznaje faktu kupowania czegoś bo ktoś ma, albo dlatego żeby pokazać, że mnie na to stać. Jeśli mi się coś podoba i wiem że to mi się przyda to kupuje to. Uważam, że kolorowe pisma potrafią robić krzywdę niektórym ludziom ale jeśli mamy swoje zdanie i swoje wartości to postępujemy według swoich zasad a nie tych co narzucają nam kolorowe gazety.

GabaBaba26 (offline)

05-07-2017 19:59:40

Udanin
Mon33 często nie płacze ale teraz w ciąży to te hormony tak buzują że czasami zdarza mi się popłakać winking smiley a mój synuś jest najlepszy taki słodki kiedy mnie przytula i pociesza aż od razu uśmiech pojawia się na mojej twarzy winking smiley

Reginka tak jest że w oczach naszych dzieci zawsze będziemy idealne ale czy tak jest w rzeczywistości to oczywiście zależy od tego jak to pojmujemy a powiem Ci że super to ujęłaś pisząc że jesteśmy idealne na swój indywidualny sposób winking smiley Ja jednakże i tak twierdzę że nie jestem idealną mamą bo tak naprawdę to nie wiem jak to rozumieć, co w tym przypadku znaczy być idealną mamą.

reginka (offline)

05-07-2017 20:39:59

GabaBaba26 ale na pewno robisz wszystko z myślą aby dziecko miało jak najlepiej, aby czuło się dobrze i pragniesz je dobrze wychować.

GabaBaba26 (offline)

05-07-2017 20:48:43

Udanin
Reginka oczywiście że pragnę dla swoich dzieci jak najlepiej ale czy to czyni mnie idealną, wątpię winking smiley To zawsze zależy od człowieka jak sam siebie spostrzega i jak siebie ocenia. ja jednak jestem trochę krytyczna wobec swojej osoby ponieważ czasami dziecko trzy razy mnie o coś prosi a ja mówię mu poczekaj teraz robię pranie, albo teraz prasuje itp.a dziecko cierpliwie czeka aż mama znajdzie czas by usiąść i pobawić się z dzieckiem.

mon33 (offline)

05-07-2017 21:44:53

Reginka też mi się tak wydaje, że większość matek stara się być idealną mamą dla swojego dziecka, bo wiadomo każda mama chce jak najlepiej dla swojego dziecka, więc się stara żeby wszystko było idealnie. W oczach małego dziecka i tak będzie najwspanialszą, najukochańszą mamą, mamą -całym światem.

O ja też nie lubię czegoś takiego, takiego kupowania czegoś bo ktoś to ma to ja to muszę mieć. Strasznie mi się to nie podoba- takie ''małpowanie''.

Gabababa, tak te ciążowe hormony tak na nas działają raz płacz, raz śmiech. To musi być naprawdę słodki widok jak cię twój synuś pociesza, a małe rączki cię przytulają, to uśmiech na twarzy musi się pojawić.

Gabababa, obowiązki domowe trzeba zrobić, same się nie zrobią, dziecko musi to zrozumieć i poczekać tą chwilkę zanim coś zrobisz. Najważniejsze, że jak wszystko zrobisz to później bawisz się z dziećmi.

mon33 (offline)

05-07-2017 21:47:39

Ja swoim dzieciom pozwalam na wiele, oczywiście w miarę rozsądku, ale i też od nich wymagam.
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 4481, Posty: 1122551, Użytkownicy: 69450.
Ostatnio dołączył/a Lubie_jablka.

Statystyki tego forum
Wątki: 125, Posty: 2290.